Autor Wątek: Stylizacja na człowieka pustyni  (Przeczytany 22407 razy)

Makotnik

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 649
Odp: Stylizacja na człowieka pustyni
« Odpowiedź #40 dnia: 14 Czerwca 2010, 21:33:32 »
Apaaa, świeeeci :@ Aż szkoda pić, hehe. Ta dioda trochę widoczna za bardzo - widać jak oświetla ciecz z góry i rzeczywiście fajnie by było wpaskudzić ją jakoś do płynu, ale i tak jest kozacko i ja bym na pewno nie wykombinował, że tak można :)

VicThor

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Stylizacja na człowieka pustyni
« Odpowiedź #41 dnia: 15 Czerwca 2010, 13:59:35 »
@ Apostel Skąd na imię Zeusa wziąłeś szklaną butelkę po coli:D Zainspirowałeś mnie do zrobienia zatapialnego źródła światłą w nuka quantum, wszystkie substraty mam ale w moim zapyziałym mieście Cola Pepsi i inne tego typu trunki są dostępne jedynie w plastikach.

Jeśli zatapialne źródło wypali to podzielę się patentem z drogimi radiosłuchaczami ;)


No to się podzielę ... nadmienię na początek iż ze względu na brak szklanej butelki zmuszony zostałem wykorzystać butelkę plastikową co drastycznie zmniejszyło efekt no ale spróbować i tak musiałem :P

Substraty : http://dl.dropbox.com/u/5760942/substraty.JPG dwie baterie zegarkowe 3V dwie diody extra jasne i koszulka termo kurczliwa

baterie łączymy szeregowo (jedna na drugiej :P )wciskamy do koszulki termokurczliwej tak by była na środku z prawej i z lewej wciskamy diody LED  (Anoda- czyli ten dłuższy nóżek -  do + baterii )
zapalamy sobie świeczkę i zbliżamy lekko końcówki koszulki termokurczliwej które jak sama nazwa wskazuje ściśle przylgną do diod w efekcie otrzymamy następujący produkt :
http://dl.dropbox.com/u/5760942/produkty.JPG

no i następnie zanurzamy w butelce otrzymując to http://dl.dropbox.com/u/5760942/efekt.JPG

BHP - nie zbliżać baterii do płomienia ;P.
« Ostatnia zmiana: 15 Czerwca 2010, 14:51:41 wysłana przez VicThor »

APOSTEL

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Stylizacja na człowieka pustyni
« Odpowiedź #42 dnia: 15 Czerwca 2010, 14:46:40 »
Szukaj po starych sklepach gdzie gromadzą się żule :D.

VicThor

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Stylizacja na człowieka pustyni
« Odpowiedź #43 dnia: 15 Czerwca 2010, 14:57:15 »
aha i jeszcze jedno  jako płynu użyłem zabarwionej mydłem wody... nie spożywam powerade'ów ze względu na bardzo słabo usportowiony tryb życia także nie mam potrzeby używania izotoników :P. Ogólnie w każdym mętnym płynie efekt będzie niezły. Było coś w liceum na temat optyki i przenikania światła z jednego środowiska do drugiego. Prawo załamania, odbicia itp itd.

Jedynym dostrzegalnym na pierwszy rzut oka minusem takiego rozwiązania jest to, iż aby wyłączyć światło trzeba wyciągnąć nasz mechanizm :D dlatego ja podwiesiłem go na niteczce i zblokowałem nakrętką. Wyłączanie odbywać się może jedynie przez zsunięcie odprowadzeń diody z baterii (chyba że sobie ktoś za bardzo termokurczliwą koszulkę zgrzał to chyba raczej takie przesunięcie nie będzie możliwe, więc wtedy będzie się świecić do wyczerpania baterii albo do rozmontowania przez właściciela). Mimo tych minusów na imprezę jak znalazł ;D, że o  zastosowaniu jako lampka nocna nie wspomnę ;)
« Ostatnia zmiana: 15 Czerwca 2010, 15:38:01 wysłana przez VicThor »

Grosswick

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 432
  • Jestem betonem i jestem z tego dumny!
Odp: Stylizacja na człowieka pustyni
« Odpowiedź #44 dnia: 15 Czerwca 2010, 16:00:58 »
Podejrzewam, że szklaną butelkę coli dostaniecie w spożywczaku jakimś jeśli się zapytacie. Dość często mają w lodówkach  :)
I normalnie sam chyba zrobię podejście do zrobienia podobnej zabawki  :D
gadulec: 5765578
"Człowiek człowiekowi wilkiem, a Zombie Zombie Zombie"

Jelcyn

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Stylizacja na człowieka pustyni
« Odpowiedź #45 dnia: 15 Czerwca 2010, 16:05:24 »
nie ty jeden  :zwr

VicThor

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Stylizacja na człowieka pustyni
« Odpowiedź #46 dnia: 15 Czerwca 2010, 16:08:17 »
@Grosswick  ee poważnie ?  a ja po metalowych chodziłem :D... oblazłem 7 spożywczaków takich o małej kubaturze i jeden pokroju "biedronki" i nic.. Sam plastik :( Wszystkie babeczki mnie odesłały do najbliższej knajpy :D ... w szklanej wyglądałoby lepiej bo jest chyba odrobinę węższa. No gdybym dał mniej mydła to pewnie też by się mniej rozpraszało światło.
« Ostatnia zmiana: 15 Czerwca 2010, 16:12:02 wysłana przez VicThor »

APOSTEL

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Stylizacja na człowieka pustyni
« Odpowiedź #47 dnia: 15 Czerwca 2010, 18:48:20 »
Na zdjęciu nie widać przełącznika ale zapewniam was że jest.
A teraz wracamy do tematu :D

VicThor

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Stylizacja na człowieka pustyni
« Odpowiedź #48 dnia: 15 Czerwca 2010, 19:36:04 »
u mnie przełącznika niet ze względu na fakt iż całość musiała przejść przez szyjkę butelki, a nie dysponowałem żadnym tak małym podzespołem. Ale ogólnie działa i się nieźle prezentuje budząc zainteresowanie odwiedzających mój pokój ;) także zostawiam jak jest.... dobrze jest nie trza psuć ;)
« Ostatnia zmiana: 15 Czerwca 2010, 19:39:28 wysłana przez VicThor »

APOSTEL

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Stylizacja na człowieka pustyni
« Odpowiedź #49 dnia: 16 Czerwca 2010, 16:03:23 »
Wracając do tematu
Postanowiłem się wystylizować na Pustynnego chirurga.
Kupię fartuch lekarski i go zniszczę do tego bandaże na ręce i nogi. Tylko pytanie co na głowę :D

Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: Stylizacja na człowieka pustyni
« Odpowiedź #50 dnia: 16 Czerwca 2010, 16:32:48 »
A to nie jest strzelanka??  :zwr

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"

APOSTEL

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Stylizacja na człowieka pustyni
« Odpowiedź #51 dnia: 16 Czerwca 2010, 20:20:38 »
To będzie LARP

Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: Stylizacja na człowieka pustyni
« Odpowiedź #52 dnia: 16 Czerwca 2010, 20:46:33 »
Strzelanko-LARP  :zwr . Nie no, doktor to ciekawy pomysł ale pasuje raczej na NPC'a niż na te klimaty. Przynajmniej IMO. Co doktor ma na głowie? No głównie to włosy albo łysinę ;)

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"

Kaznodzieja

  • St. sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 119
  • miziantrop
Odp: Stylizacja na człowieka pustyni
« Odpowiedź #53 dnia: 17 Czerwca 2010, 03:22:54 »
No a ta taka opaska z okrągłym lustrem, która nie wiem jak się nazywa? Chyba jeszcze na początku dwudziestego wieku ją mieli doktorzy, ale nie jestem pewien. Hm, a może to tylko wytwór filmowy?  :blk
Strasznie mało wiem o medycynie. :(

VicThor

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Stylizacja na człowieka pustyni
« Odpowiedź #54 dnia: 17 Czerwca 2010, 09:31:08 »
No a ta taka opaska z okrągłym lustrem, która nie wiem jak się nazywa?
Teraz też mają, zwłaszcza laryngolodzy.. Przynajmniej ja ze 3 lata temu taki sprzęt widziałem. Wprawdzie zwierciadło nie było tak wieeelkie jak czasami to pokazują, ale sam patent się raczej nie zmienił.

APOSTEL

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Stylizacja na człowieka pustyni
« Odpowiedź #55 dnia: 17 Czerwca 2010, 22:22:31 »
Dobra wpadłem na lepszy pomysł odwróciłem na drugą stronę stary mundur:
http://picasaweb.google.pl/rafal.apostel/DropBox#5483772611713398706
do tego zrobiłem mały narkotyk
http://picasaweb.google.pl/rafal.apostel/DropBox#5483762086921894978 w środku są mentosy :D

Makotnik

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 649
Odp: Stylizacja na człowieka pustyni
« Odpowiedź #56 dnia: 17 Czerwca 2010, 23:09:54 »
APOSTEL, trzeba było kupić Lokomotiv, wysypać proszek z kapsułek i miałbyś najprawdziwszy Rad-X :) Wygrzew powinien być zielony i mieć krzyżyk, o ile pamiętam. Gdzie znaleźć taki proszek - nie wiem. Wiem, że cytronetę można by było śmiało zaaranżować na AntyRad - o ile gdziekolwiek da się jeszcze kupić cytronetę...
A opaska z lusterkiem dla laryngologa to tzw. lampa czołowa ;D Lekarz to kiepska fucha. Lepiej robić za alfonsa z Nowego Reno i mieć wszystko: skórę, forsę, prochy, broń i dziewczęta.
« Ostatnia zmiana: 17 Czerwca 2010, 23:18:37 wysłana przez Ordynus »

VicThor

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Stylizacja na człowieka pustyni
« Odpowiedź #57 dnia: 18 Czerwca 2010, 00:04:54 »
Zrobiłem jakiś czas temu zdjęcie przedmiotu, który z powodzeniem mógłby robić za ogniwo : http://dl.dropbox.com/u/5760942/DSC00093.JPG     Niestety na żadne rajdy, zjazdy i inne happeningi nie dam rady załatwić, gdyż tego rodzaju materiały podlegają kontroli :hyh
Fabrycznie jest to "dozytest". Służy do testowania poprawności działania oraz do kalibracji tzw dozymetrów "ołówkowych". W środku był izotop cezu Cs137. Ten konkretny egzemplarz wydalał z siebie 0.33 megabekerele (co widać na zdjęciu w sumie).
Znaczy 0,33 Mbq to on miał jak był nowy :D ... gdy się nim bawiliśmy to miał odpowiednio mniej (dozytest miał 7 lat).
« Ostatnia zmiana: 18 Czerwca 2010, 00:50:29 wysłana przez VicThor »

Jelcyn

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Stylizacja na człowieka pustyni
« Odpowiedź #58 dnia: 18 Czerwca 2010, 00:49:30 »
tylko nie zapomnijcie o stimpakach. Przecież idziesz strzelać ;)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Stylizacja na człowieka pustyni
« Odpowiedź #59 dnia: 18 Czerwca 2010, 18:17:13 »
Dobra wpadłem na lepszy pomysł odwróciłem na drugą stronę stary mundur:
http://picasaweb.google.pl/rafal.apostel/DropBox#5483772611713398706
do tego zrobiłem mały narkotyk
http://picasaweb.google.pl/rafal.apostel/DropBox#5483762086921894978 w środku są mentosy :D
A kto k..urde jest? Bo widzę tą gębę już kolejny raz i mnie zaczyna to wkoorfiać, że nie wiem  :tkk

http://picasaweb.google.pl/rafal.apostel/DropBox#5474033977637749154
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.