Autor Wątek: Zbrodniarz, któremu płacili Amerykanie - Samuel Doe  (Przeczytany 8300 razy)

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Zbrodniarz, któremu płacili Amerykanie - Samuel Doe
« dnia: 30 Maja 2010, 23:32:38 »
Taki znalazłem artykuł na wp.pl - tym razem chyba nie można zarzucić, że jakiś zmanipulowany, czy coś, chociaż oczywiście - jak do wszystkiego - należy do niego podchodzić ze zdrowym dystansem (który to oczywiście nie zakłada odgórnego sceptycyzmu i takich tam elementów ideologii podwórkowych mędrców). W ramach edukacji historycznej wrzucam linka tutaj, ale od razu zaznaczam, że komentarze - jeśli się pojawią, to dobrze, żeby były wyważone, a nie w stylu "A bo ci Amerykanie to takie kurwy są". No i takie nic nie wnoszące niczego do tematu też mogłyby się nie pojawiać (np. w stylu "Ameryka od zawsze leci tylko na zyski, co pokazała wojna w Iraku; tym razem jednak się przejechali").

Zapraszam:

http://konflikty.wp.pl/kat,1020223,page,2,title,Zbrodniarz-ktoremu-placili-Amerykanie,wid,12317594,wiadomosc.html

autor: Michał Staniul (niejeden artykuł o państwach afrykańskich napisał, także chyba nie można mu zarzucać nieprzygotowania do tematu)

Bibliografia - coś na kształt:
Pisząc tekst korzystałem z: Bill Berkeley "The Graves Are Not Full Yet" i jego raportu o rządzie Doe dla Lawyers Committee for Human Rights; Martin Meredith "The State of Africa"; Blaine Harden "Africa: Dispatches from a fragile continent".

Blizny Świata - blog Michała Staniula
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Zbrodniarz, któremu płacili Amerykanie - Samuel Doe
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Maja 2010, 00:16:49 »
A pamiętacie tego misiaczka w Dystrykcie 9 z nigeryjskiej mafii, co chciał zmutowanego Wikusa wpieprzyć po kawałku?  ;D

Ta historia z Liberii to ciekawy przypadek połączenie fasady demokracji z plemiennymi naleciałościami - jak wszystko zresztą w Afryce, okraszonej amerykańskim kurestwem spod znaku Pol Pota czy bin Ladena (oni też byli podkarmiani z cyca USA gdy byli im potrzebni). Niby norma, gdyby nie ta hipokryzja i darcie mordy na cały świat jacy to jesteśmy demokratyczni i jak przestrzegamy standardów. Samuel Doe to "norma" jak na afrykańskie warunki, bo i dziś jest tam pełno takich mniejszych bądź większych wesołków, tylko że cyc jest inny bo nie amerykański czy europejski, ale chiński. Ale Chiny nie stawiają się za wzór cnót i moralności jak USA, więc chociaż uczciwsi są, a nie świetojebliwi :-[

No nie da się takiej dyskusji nie podsumować taką tezą chyba, że pojedziemy Ziemkiewiczem i dokonany myślowej ekwilibrystyki w jego uznając, że tysiące ofiar były konieczne by powstrzymywać komunizm.

EDIT:
Tu jest ciekawy temat dla tych co by chcieli kupić pierścionek z diamentem oraz dyskusja zaczęta przez niejakiego republikanina postem:
Cytuj
Moja zona ma 2.5 karata na palcu.I mam w dupie kto za niego dal w ramy:))) Wazne kto za niego zaplacil.

Dla takich ludzi nie mam wyrzutów sumienia, że lubię postapo bo w nim można założyć, że 90% ludzi - w tym tacy debile na pewno by wyginęła  :-*
« Ostatnia zmiana: 31 Maja 2010, 00:26:50 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Zbrodniarz, któremu płacili Amerykanie - Samuel Doe
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Maja 2010, 15:27:17 »
Ale Chiny nie stawiają się za wzór cnót i moralności jak USA, więc chociaż uczciwsi są, a nie świetojebliwi :-[
Nie tyle uczciwsi, co nie są hipokrytami  :-*


Dla takich ludzi nie mam wyrzutów sumienia, że lubię postapo bo w nim można założyć, że 90% ludzi - w tym tacy debile na pewno by wyginęła  :-*
Albo by nie wyginęła, a inteligencja zostałaby wysłana na przewidziany dla kleru (przez świętojebliwych jego krytyków) księżyc. - Cylinder van Troffa  :zwr
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Zbrodniarz, któremu płacili Amerykanie - Samuel Doe
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Maja 2010, 22:30:49 »
Czekaj, czekaj - a docentami to w Cylindrze... nazywano tych z Księżyca czy tych co na Ziemi zostali?

BTW:
W sumie to Afryka byłaby idealnym miejscem dla różnych zacieszaczy postapo w rilu. Polatali by se z kałachami, pozwyrolili jak na pustkowiach, pogwałcili, pomordowali - Fallouty na żywo  :zwr :zwr :zwr
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Zbrodniarz, któremu płacili Amerykanie - Samuel Doe
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Maja 2010, 22:37:32 »
Chyba inteligenci na Ziemi.

A ty już tak nie czepiaj się do zwyroli. Poza tym druga część twojego komentarza jest nie na temat i tylko ilość dodatków do gwiazdek na twoim pagonie hamuje mnie przed wyjebaniem tego w pizdu, bo chciałem taki ładny temat z inteligentnymi wypowiedziami i w ogóle, a nie squonkolenie  >:(  :D  :-*
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Zbrodniarz, któremu płacili Amerykanie - Samuel Doe
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Maja 2010, 23:14:02 »
Pierdolicie Hipolicie! :zwr

Celowo umieściłem wtręt z rilem, by pokazać jak łatwo można otrzeć się o śmieszność, gdy te 1000 parę kilometrów stąd takie sytuacje dzieją się naprawdę i wszyscy mają to w dupie, zarazem bawiąc się w jakieś odtwarzanie świata po zagładzie. Płaczemy nad żydowskim holocaustem w II WŚ i słusznie bo wielu Polaków straciło w niej życie, ale nie pamiętamy o masakrach w Rwandzie czy właśnie w Liberii/Sierra Leone, które działy się kilka lat temu.

Nie da się dyskutować o współczesnej Afryce bez określenie tego co JA - czyli każdy chcący wziąć udział w dyskusji -  sam o tym myślę i wiem. Ja osobiście czuję bezradność, przerażenie i w sumie wiem może 1/3 tego co chciałbym wiedzieć (dzięki np. audycjom Dariusza Rosiaka w Trójce).
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Zbrodniarz, któremu płacili Amerykanie - Samuel Doe
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Maja 2010, 23:26:18 »
Jest prosty sposób aby zakończyć wojny w Afryce - przywrócić rządy białego człowieka.

I nie jest to rasizm, tylko proste stwierdzenie faktu.
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Zbrodniarz, któremu płacili Amerykanie - Samuel Doe
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Maja 2010, 23:31:42 »
Poprawka - rządy żółtego człowieka  :-[ :P ??? :/
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Zbrodniarz, któremu płacili Amerykanie - Samuel Doe
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Maja 2010, 23:34:00 »
Tak, ale z drugiej strony czy należy im wypominać ignorancję w sprawach Afryki, jeśli nie przekłada się ta ignorancja na nic więcej, jeśli równie mało wiedzą o Europie? Chyba mieszasz sferę rozrywki ze sferą świadomości, bo wnioskuję z tego, że przedstawiłbyś taką alternatywę dla ludzi biegających po lesie z asg: nie biegać po lesie, tylko edukować się o Afryce.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Zbrodniarz, któremu płacili Amerykanie - Samuel Doe
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Maja 2010, 23:43:07 »
Ale o jakiej zabawie mówimy? Latanie z ASG w łapie jest spoko jak każda forma aktywności na świeżym powietrzu. Ale dorabianie do tego ideologii, mitologii, która zaczyna być twarzą i sensem tegoż już nie. Podobnie jak i zacieszanie postkultury, wojen atomowych, inwazji zombie, epidemii wirusów a ignorowanie faktu wystąpienia powodzi i mienie jej w dupie.

Zaś ignorancją to wykazuje się cały w sprawie Afryki to się wykazuje cały Zachód, który też traktuje ten kraj jak rozrywkę. I nie uważam, że wyjściem z tego jest płakanie razem z Foremniak nad losem małych murzyniątek  ???
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Zbrodniarz, któremu płacili Amerykanie - Samuel Doe
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Maja 2010, 23:45:35 »
Ale o jakiej zabawie mówimy? Latanie z ASG w łapie jest spoko jak każda forma aktywności na świeżym powietrzu. Ale dorabianie do tego ideologii, mitologii, która zaczyna być twarzą i sensem tegoż już nie. Podobnie jak i zacieszanie postkultury, wojen atomowych, inwazji zombie, epidemii wirusów a ignorowanie faktu wystąpienia powodzi i mienie jej w dupie.
No to mamy podobne zdanie.
Zaś ignorancją to wykazuje się cały w sprawie Afryki to się wykazuje cały Zachód, który też traktuje ten kraj jak rozrywkę. I nie uważam, że wyjściem z tego jest płakanie razem z Foremniak nad losem małych murzyniątek  ???

Więc jakie jest wyjście? Refleksja dla samej refleksji? Co należy zrobić, żeby móc mówić o sobie, że się nie jest ignorantem w sprawie Afryki?
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Zbrodniarz, któremu płacili Amerykanie - Samuel Doe
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Czerwca 2010, 00:01:02 »
Poszerzać strumień świadomości odnośnie do wiedzy o świecie jaki nas otacza - jakkolwiek to pretensjonalnie brzmi i nie bardzo odnosi się do sprawy. Tak, by np. jakaś lewacka grupa nie uznała, że mamy tulić do naszego cyca emigrantów z Afryki czy podniecać się gdy policjant zastrzeli jednego z nich. Akurat w Polsce policja pośladami trzęsie jak ma użyć broni, więc gdy do tego dochodzi to musiało być naprawdę gorąco.

Inaczej mówiąc - szukać, myśleć, wiedzieć więcej  :-*

Ja już swój poszerzyłem dzięki temu tematowi, bo nie nie wiedziałem, że w Liberii dochodziło do takich cyrków.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Zbrodniarz, któremu płacili Amerykanie - Samuel Doe
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Czerwca 2010, 01:34:45 »
Okej, ale zauważ, że niezależnie od tego czy będziemy poszerzać wiedzę z tego zakresu, czy będziemy sobie tworzyć i odgrywać jakieś wizje końca świata i biegać z gołą dupą po lesie, to nie wpłynie to realnie na poprawę losu Afryki ani pogorszenie sytuacji na Czarnym Kontynencie. Sztuka dla sztuki? Poszerzanie świadomości dla poszerzania świadomości?

(właściwie już znam kontrargument, ale zobaczę co odpiszesz  :-* )
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Zbrodniarz, któremu płacili Amerykanie - Samuel Doe
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Czerwca 2010, 01:38:51 »
Afryka dzieje się w Afryce, a my żyjemy tu i teraz. Nasza większa wiedza na różne tematy (nie tylko o Afryce) to mniejsze wpływy np. różnych lewackich organizacji wiedzących lepiej co masz robić i kogo i jak kochać. Bo nie powiedzą jak np. Bethesda w sprawie Fallouta 3, że wszyscy chcą ugościć w swoim domu uchodźcę z Afryki (a z Falloutem 3, że dziś już nikt nie gra w gry z widokiem IZO).

To miałeś na myśli?  8)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Zbrodniarz, któremu płacili Amerykanie - Samuel Doe
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Czerwca 2010, 01:40:40 »
Tak, chociaż nie użyłeś słowa klucza manipulacja.

Zwiększanie świadomości zmniejsza szansę na zostanie zmanipulowanym  :-*
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Zbrodniarz, któremu płacili Amerykanie - Samuel Doe
« Odpowiedź #15 dnia: 01 Czerwca 2010, 01:45:18 »
Dla mnie - jako człowieka pamiętającego świadomie komunę - słowo manipulacja to coś ordynarnego, ewidentnego, wcelowanego w ciemny lud co to kupi. Ludzi inteligentnych albo uważających się za takich nie manipuluje się. Ich się marketingowo ukierunkowywuje, wywołuje pragnienie a potem je spełnia  :P
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Zbrodniarz, któremu płacili Amerykanie - Samuel Doe
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Czerwca 2010, 01:46:20 »
Ale musisz przyznać, że to też jest nic innego jak manipulacja.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Zbrodniarz, któremu płacili Amerykanie - Samuel Doe
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Czerwca 2010, 01:56:29 »
Oj jest jak i nie jest. Dziś mamy takie czasy, że psycholem może być dowódca wydający żołnierzom jakiś chory rozkaz jak i szef korporacji/funduszu postrzegający świat przez pryzmat wskaźników wzrostu stopy zysku. Obaj groźni dla społeczeństwa, ale obaj różnie przez nie postrzegani.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.