Autor Wątek: tekstury są wśród nas  (Przeczytany 3436 razy)

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
tekstury są wśród nas
« dnia: 16 Maja 2010, 23:07:46 »
Dzisiaj wstałem i doznałem oświecenia xD Spojrzałem na ściany, sufit, wykładzinę czy swój strój i doszło do mnie że to wszystko to potencjalne tekstury które można użyć, chciałbym więc otworzyć temat do dyskusji/porad odnośnie tego o czym pamiętać kiedy się robi fotki właśnie w celu wykorzystania ich jako tekstury, no i ewentualnie o odpowiednim sprzęcie do tego w rozsądnej cenie (czyli nie 5 liczbowej xD).

Hugo1979

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: tekstury są wśród nas
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Maja 2010, 08:28:22 »
A potem wyjrzałeś przez okno i doszedłeś do wniosku, że przyroda ma 64M kolorów? ;) :D
Sorki za spam, nie mogłem się powstrzymać :-[

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: tekstury są wśród nas
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Maja 2010, 10:08:55 »
Dzisiaj wstałem i doznałem oświecenia xD Spojrzałem na ściany, sufit, wykładzinę czy swój strój i doszło do mnie że to wszystko to potencjalne tekstury które można użyć, chciałbym więc otworzyć temat do dyskusji/porad odnośnie tego o czym pamiętać kiedy się robi fotki właśnie w celu wykorzystania ich jako tekstury, no i ewentualnie o odpowiednim sprzęcie do tego w rozsądnej cenie (czyli nie 5 liczbowej xD).

Co tu dyskutować? bierzesz aparat i pstrykasz,wariata jakiegoś mega pro nie trzeba, a statyw jak się łapki telepią jest potrzebny. Ale jak nie chcesz biegać i potrzebujesz szybko tekstur to tutaj
« Ostatnia zmiana: 17 Maja 2010, 16:00:06 wysłana przez nasa3000 »
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Rextor

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 256
  • Mr Fallout Tactics
    • Strona Poświęcona Grze Fallout Tactics
Odp: tekstury są wśród nas
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Maja 2010, 12:19:35 »
Popraw link nasa :P. Myślę, że takie rzeczy i tak by trzeba było obrobić. Już łatwiej poświęcić się propagowaniem postapo w regionie i wszystkie zapadłe dziury z okolicy promować w Schronie :P.

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: tekstury są wśród nas
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Maja 2010, 15:59:32 »
Dzięki, poprawiony  ;) Jest tak, że nie każdą teksturę trzeba obrabiać, a już na pewno nie każdą z podanego linka. A jeśli chodzi o obrabianie danej tekstury to raczej ogranicza się to do kadrowania i nasycenia kolorów, no czasami trzeba wyeliminować niepożądane
elementy.  :t
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."