Autor Wątek: Klocki LEGO a klocki COBI - co wybrać?  (Przeczytany 38784 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Klocki LEGO a klocki COBI - co wybrać?
« dnia: 06 Maja 2010, 11:31:04 »
Zainspirowany niedawnym konkursem na Outpoście oraz dawnymi wspomnieniami naszła mnie chęć zainwestowania w jakiś zestaw klocków, by coś sobie pomajstrować w klimatach postapo w czasie wolnym od zajęć.

Co wybrać: COBI czy LEGO? Jakieś konkretne zestawy? Może coś na alegrze będzie?  8)
« Ostatnia zmiana: 27 Grudnia 2017, 13:52:27 wysłana przez Wrathu »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Klocki LEGO a klocki COBI - co wybrać?
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Maja 2010, 13:58:49 »
Ja bym wybrał LEGO. Kiedyś kupiłem z chęci sprawdzenia jakości wykonania klocków COBI. Oj wiele lat za LEGO jest firma COBI.
Teraz tak. W COBI znajdziesz militaria, których nie spotkasz w LEGO, ale Lego oferuje tak dużą gamę elementów zawsze do siebie pasujących, że zbudowanie czegokolwiek nie jest problemem. Droższe? No . Ale jakość, wykonanie, frajda są tego warte.






Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Klocki LEGO a klocki COBI - co wybrać?
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Maja 2010, 14:06:57 »
W COBI są nie tylko militaria ale także seria z Grunwaldem!!!  :-[

Stąd pytanie - czy COBI pasują z LEGO? Bo zawsze można kupić jeden zestaw z tego, drugi z tego i coś sobie fajnego złożyć.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Klocki LEGO a klocki COBI - co wybrać?
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Maja 2010, 14:19:03 »
No pasują...Ale często, albo są za luźne o włos , albo o włos za ciasne. A jak chcesz pomieszać elementy ludzika Cobi + Lego to słabo się wpasowują rączki główka i nóżki.
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Chrzysztof

  • St. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 327
Odp: Klocki LEGO a klocki COBI - co wybrać?
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Maja 2010, 14:37:41 »
Ja i LEGO to były czasy  :P Ciągle jeszcze mam cały kontener klocków, które trzymam dla potomka.

Pamiętam jak ojciec kupił prom kosmiczny z samolotem do jego przenoszenia i liczył na to że na kilka dni będzie miał mnie z głowy gdy ja tymczasem złożyłem zestaw w pół godziny.

------

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Klocki LEGO a klocki COBI - co wybrać?
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Maja 2010, 14:49:35 »
Ja z mym potomkiem namiętnie układamy. Młody ostatnio wpadł na fajny pomysł, zobaczę jak sobie da radę z realizacją. Jedyne co  na dzień dzisiejszy mi wiadomo, że będzie jakaś historia w klimatach postapo, coś w rodzaju komiksowej historyjki. 
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Klocki LEGO a klocki COBI - co wybrać?
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Maja 2010, 19:27:58 »
A koniki z Lego pasują do koników z COBI? Bo te z COBI wydają się fajniejsze, jak tak teraz patrzę na squonkowy link :P
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Klocki LEGO a klocki COBI - co wybrać?
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Maja 2010, 11:44:02 »
A tego to nie wiem.
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Klocki LEGO a klocki COBI - co wybrać?
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Maja 2010, 10:11:41 »
No to już wiem co mój młody kombinuje. Czy znacie tą postać? I niech kto powie, że z LEGO nie zrobisz wszystkiego.
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Grosswick

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 432
  • Jestem betonem i jestem z tego dumny!
Odp: Klocki LEGO a klocki COBI - co wybrać?
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Maja 2010, 10:16:57 »
gadulec: 5765578
"Człowiek człowiekowi wilkiem, a Zombie Zombie Zombie"

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Klocki LEGO a klocki COBI - co wybrać?
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Maja 2010, 15:06:54 »
@Grosswick - plus dla ciebie  8)
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Klocki LEGO a klocki COBI - co wybrać?
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Maja 2010, 15:10:58 »
No to już wiem co mój młody kombinuje. Czy znacie tą postać? I niech kto powie, że z LEGO nie zrobisz wszystkiego.
A skąd taka mordka u figurki? Kupiona czy zręczne łapki taty zrobiły?  8)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Klocki LEGO a klocki COBI - co wybrać?
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Maja 2010, 09:41:21 »
Lego ma teraz duży wybór mordek. Mam nawet takie, które są podwójne znaczy że dwie gęby są nadrukowana na jednym klocku. I to tak sprytnie że "druga twarz" chowa się pod włosami. I tak za pomocą jednej postaci możesz mieć ją uśmiechniętą w słonecznych okularach, albo wkurzoną bez okularów. Tak się teraz Panie Squonk w Lego porobiło. Są również wersje limitowane. Gdzie standardowa gęba Lego zastąpiona jest mordą bohatera z filmu.

I wszystkie oczywiście kompatybilne.
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Klocki LEGO a klocki COBI - co wybrać?
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Maja 2010, 19:23:06 »
Mam dwoje rodzeństwa, i zawsze jak bawiliśmy się nimi, to jeden drugiemu podbierał elementy.

Moje doświadczenia przy łączeniu kolcków COBI i LEGO są bardzo pozytywne. Mam nawet komplet świecących w ciemności klocków z telezakupów, które do obu pasują.

Co do samej zabawy, fajnie robi się elementy ruchome bez pomocy elementów ruchomych. Ale i tak do robienia wielkich ryb, zdolnych do połykania ludzików trzeba było zawiasów. Takie sceny odgrywałem, że później filmy "Szczęki" były dla mnie denne.

I polecam, najlepszy teledysk z kolckami LEGO:)
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Klocki LEGO a klocki COBI - co wybrać?
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Maja 2010, 21:16:38 »
Tu się więcej dzieje >>>
&feature=related  ;D

A tu coś w klimatach >>>
  :-*

Kurcze, nie wiedziałem, że tyle można z LEGO rzeczy zrobić  :-[
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Jim Cojones

  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 541
Odp: Klocki LEGO a klocki COBI - co wybrać?
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Maja 2010, 22:16:29 »
A co powiecie na to?
Firepower mate! Separates the men from the boys.

Smutny

  • Gość
Odp: Klocki LEGO a klocki COBI - co wybrać?
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Maja 2010, 22:29:51 »
Dobre jest jeszcze 8 bit trip. http://www.youtube.com/watch?v=4qsWFFuYZYI
Z lego faktycznie można metodą poklatkową dużo ciekawych rzeczy stworzyć.  :)

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Klocki LEGO a klocki COBI - co wybrać?
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Maja 2010, 15:50:13 »
filmiki lubię te dłuższe z konkretną fabułą  ;) http://www.youtube.com/watch?v=s5neqsBMWv0&NR=1&feature=fvwp

http://www.youtube.com/watch?v=zKy3Q8dUbSw&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=rpStIIPJDwE&feature=related

A jeśli chodzi oto co można to lubię bardzo przegięte projekty



« Ostatnia zmiana: 11 Maja 2010, 16:06:26 wysłana przez nasa3000 »
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Vegeir

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 320
  • 42
    • POSTAPO
Odp: Klocki LEGO a klocki COBI - co wybrać?
« Odpowiedź #18 dnia: 15 Maja 2010, 11:31:26 »
:O jak sobie patrze teraz co się z LEGO porobiło, to nie mogę uwierzyć. Ja kiedyś pamiętam, jak miałem taką całą skrzynię tego. To wtedy można było złożyć co najwyżej jakieś tam statki ze STAR WARS (była tego cała seria) i jakieś średniowieczne zamki ;P. Wtedy jeszcze zróżnicowanie elementów było dość małe, a dzisiaj... MASAKRA! Aż chciałoby się kupić i składać xD


Jabłko

Grosswick

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 432
  • Jestem betonem i jestem z tego dumny!
Odp: Klocki LEGO a klocki COBI - co wybrać?
« Odpowiedź #19 dnia: 16 Maja 2010, 18:28:46 »
Aż się łezka w oku kręci jak się stare dobre czasy przypominają.
A jak to boli, jak widzę, że mój młodszy brat dostał ostatnio jakiś ogromny i na prawdę fajny zestaw lego, pobawił się nim pół godziny i wrócił do komputera :(
Niestety dzieciarnia mimo tego, że obie firmy rozwinęły się niesamowicie przez ostatnich 10 lat, i dysponują na prawdę imponującą różnorodnością elementów, nie interesuje się klockami już tak bardzo. Coraz większą konkurencją stają się komputery i konsole. Wiem że nie mam całkowicie racji, ale ja tam w przedszkolu i podstawówce potrafiłem siedzieć przy nich calutki dzień [klockach znaczy] :-[
Ale widać czasy się zmieniają.
Klocki czyli trafiają na moją listę: "Co zrobię jak już zostanę multimilionerem", zaraz po armii space orck's z WH40k, wycieczce do zony i obskoczeniu koncertów wszystkich ważniejszych zespołów jakie jeszcze koncertują :D
Eh, pomarzyć  :-*
gadulec: 5765578
"Człowiek człowiekowi wilkiem, a Zombie Zombie Zombie"