Autor Wątek: FO Online - Czego nasi sąsiedzi ze wschodu nie potrafią…  (Przeczytany 24096 razy)

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
FO Online - Czego nasi sąsiedzi ze wschodu nie potrafią…
« dnia: 30 Listopada 2008, 20:35:48 »
Bezpośredni link do newsa
***
Jak podaje Onet.pl, rosyjscy hakerzy nie tak dawno włamali się do sieci Pentagonu. No a poza tym opracowali wersję MMO dla Fallouta(chociaż to niekoniecznie hakerzy), bazując na trzech pierwszych częściach sagi (Fallout 1, Fallout 2 i Fallout Tactics). Dzisiaj rozpoczął się beta test (drugi już).
Strona główna projektu;
Link do klienta i wymagania;
Lista dostępnych serwerów.
(strony dostępne w języku rosyjskim)

Informacje na newsa o FO zaleziono na Outpoście.
Hakerzy z Rosji atakują serce armii USA.
« Ostatnia zmiana: 11 Grudnia 2008, 14:17:31 wysłana przez Squonk »
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

evu1

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Czego nasi sąsiedzi ze wschodu nie potrafią…
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Listopada 2008, 21:05:18 »
Kurde poczytałbym sobie o tym. Ba! Nawet bym ściągnął klienta i zagrał. Tylko muszę się trochę rosyjskiego pouczyć... Ludzie, kurde fajnie! Dajecie newsa o sukcesie naszych wschodnich sąsiadów i chwała wam za to. Ale jaki to ma cel? Tylko się zdenerwowałem! To tak jak bym napisał o wzbogacaniu uranu przez Iran, dałbym link do dalszej części newsa w ich języku (żebyście sobie poczytali i zapoznali się - bo mi się nie chce tłumaczyć), i czytajcie sobie hieroglify, bo co tam, prawda?


Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Czego nasi sąsiedzi ze wschodu nie potrafią…
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Listopada 2008, 21:09:34 »
jak ci bardzo zależy to chyba każda przeglądarka ma opcje tłumaczenia np Google , oczywiście nie poodmienia przez przypadki itd ale można się domyśleć o co chodzi .

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Czego nasi sąsiedzi ze wschodu nie potrafią…
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Listopada 2008, 21:10:01 »
Ehh, podobno (z kommentów na Outpost) można sobie ustawić angielską wersję gry przy instalacji, co pewnie dla wielu z nas stanowi spore ułatwienie^^ Przy okazji ciekawe spostrzeżenie, że łatwiej chyba nam posługiwać się jakimś anglosaskim language'm niż językiem słowiańskim :P

Btw. o tym też chciałem napisać na Schronie, ale pomyślałem, że w sumie mało kogo by to obchodziło (tak tylko informuję, żeby nie było, że na polski tłumaczymy każdą informację z zagranicznego serwisu i ją wrzucamy na łamy Schronu). No ale nie napisałem, a to i tak nie szkodzi, bo przeczytać sobie o tym możecie na bratnim serwisie, więc też nie jest źle:)
« Ostatnia zmiana: 30 Listopada 2008, 21:15:41 wysłana przez nie wiem »
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

fromasz56

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Czego nasi sąsiedzi ze wschodu nie potrafią…
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Listopada 2008, 22:01:35 »
Właśnie przed chwilą odpaliłem tego FOonline i muszę przyznać, że mi się spodobało :) denerwujące jest jedynie to, że dialogi są po rosyjsku i nie sposób się domyślić o co kaman   ;]

evu1

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Czego nasi sąsiedzi ze wschodu nie potrafią…
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Listopada 2008, 22:43:38 »
Po prostu uważam, że to trochę zbyt mało profesjonalne podejście do sprawy. No ale nie ważne, nie będę karcił kogoś za błędy przecież wszyscy jesteśmy ludźmi. Tylko warto by było zwrócić na to uwagę w przyszłości

pozdrawiam

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Czego nasi sąsiedzi ze wschodu nie potrafią…
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Listopada 2008, 22:48:43 »
Więc Twoim zdaniem profesjonalne podejście polegać by mogło np. na przetłumaczeniu tych rosyjskich forów? Zakładam, że Schron odwiedza, być może mała, grupa osób, które mają chociaż podstawowe pojęcie o języku rosyjskim. Oczywiście może to tylko jedna, albo dwie osoby, ale przecież nikogo nikt nie zmusza, do czytania tego, co jest w newsowych linkach, a napisanie o beta testach fanowskiej wersji MMO Fallouta to chociażby kronikarski obowiązek.
E.: dodałem zastrzeżenie w treści newsa w jakim języku są dostępne te strony (mając nadzieję, że to chociaż trochę wpłynie na poziom profesjonalizmu, o którym mówisz :P)
« Ostatnia zmiana: 30 Listopada 2008, 22:57:09 wysłana przez nie wiem »
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

fromasz56

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Czego nasi sąsiedzi ze wschodu nie potrafią…
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Listopada 2008, 23:06:43 »
dobra to może w ten sposób, może mi ktoś wytulmaczuc jak zdobywac bronie pancerze itp. bo za cholere nie moge tego rozkminic :/

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Czego nasi sąsiedzi ze wschodu nie potrafią…
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Listopada 2008, 23:58:49 »
@evu1

Przede wszystkim miej pretensje do:
- twórców - że zapodali tylko po rosyjsku
- siebie - że nie czapsisz tego języka  ;)

A my - jak sam dobrze wiesz - czasami dajemy newsy kobyły, czasami michałki, czasami też od czapy, a czasami w końcu newsy tylko dla smakoszy. Ten jest w typie ostatnim  :P
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

el2prezesso

  • Gość
Odp: Czego nasi sąsiedzi ze wschodu nie potrafią…
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Grudnia 2008, 00:08:57 »
...
Btw. o tym też chciałem napisać na Schronie, ale pomyślałem, że w sumie mało kogo by to obchodziło (tak tylko informuję, żeby nie było, że na polski tłumaczymy każdą informację z zagranicznego serwisu i ją wrzucamy na łamy Schronu). No ale nie napisałem, a to i tak nie szkodzi, bo przeczytać sobie o tym możecie na bratnim serwisie, więc też nie jest źle:)
Obchodzi nie obchodzi. Po to serwis informacyjny aby informować. ;)

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
« Ostatnia zmiana: 01 Grudnia 2008, 00:18:03 wysłana przez Holden »

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Czego nasi sąsiedzi ze wschodu nie potrafią…
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Grudnia 2008, 00:18:13 »
Znaczy, żeby było jasne - ja uważam też, że news powinien nieść dla czytelnika jakąś potencjalną "wykorzystywalność" a nie być informacją dla informacji  :P Z drugiej jednak strony mam świadomość, że np. część moich newsów to raczej publicystyka niż czysta informacja. Ale w końcu to też jest jakaś forma informowania  8)

PS. A wracając do tematu - nie można zaprzeczyć faktowi, ale to za naszą wschodnią granicą, na tamtej scenie dzieje się dużo ciekawych i frapujących rzeczy.

I to przytyk też w moją stronę - ale uważam, że warto informować o tych sprawach - choćby po to aby pokazywać że Rosja to nie tylko kraj, który ma się tylko kojarzyć z paroma "zbirami" z Kremla machającymi szabelką, groźnie przy tym pohukując  ::)
« Ostatnia zmiana: 01 Grudnia 2008, 00:22:14 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Czego nasi sąsiedzi ze wschodu nie potrafią…
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Grudnia 2008, 00:21:19 »
Ludzie, idźcie spać :D
Po to serwis informacyjny aby informować. ;)
No ale jak widać zawsze są niezadowoleni, nawet tylko z informowania.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

evu1

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Czego nasi sąsiedzi ze wschodu nie potrafią…
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Grudnia 2008, 07:13:54 »
No ok, fajnie. Tylko wyobraź sobie. Taki serwis informacyjny - wp.pl. Tam masz wiadomości na stronie głównej itd. I wyobraź sobie newsa: "Tak, w Istambule stworzono świetną grę o nazwie Yfghyngang. Mocna rzecz! A resztę doczytajcie sobie na oficjalnej stronie projektu www.Yfghyngang.jup".

Uważacie, że to w porządku jest?

fromasz56

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Czego nasi sąsiedzi ze wschodu nie potrafią…
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Grudnia 2008, 07:51:00 »
Popieram!

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Czego nasi sąsiedzi ze wschodu nie potrafią…
« Odpowiedź #15 dnia: 01 Grudnia 2008, 09:51:51 »
Sorka ale czy wy w ogóle odwiedziliście te strony ? Pod rosyjskim tekstem jest tłumaczenie na angielski , język obcy w dzisiejszych czasach trzeba znać panowie ...

Poza tym to bardzo ciekawy projekt ciekawe jak i czy im to wyjdzie.
« Ostatnia zmiana: 01 Grudnia 2008, 09:56:21 wysłana przez Holden »

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Czego nasi sąsiedzi ze wschodu nie potrafią…
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Grudnia 2008, 10:53:58 »
Ale nikt z nas nie jest newsmanem z wp.pl i nie dostaje kasy ani za pisanie newsów, ani tłumaczenie czegokolwiek. I, jako że Schron nie jest naszym źródłem utrzymania, musimy poświęcać czas na inne rzezy niż tylko działalność na stronie. Zresztą nie wydaje mi się, żebym musiał się tłumaczyć z tego, że podałem linka do rosyjskojęzycznej strony.

E: fromasz sprawdź pw.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

evu1

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Czego nasi sąsiedzi ze wschodu nie potrafią…
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Grudnia 2008, 16:11:44 »
Pewnie, że nie musisz! I ja cię o to nie proszę! Ale jak już się za coś zabierasz i wiesz z góry, że nie będziesz z tego miał kasy to robisz na odwal? Co do tego angielskiego. Rzeczywiście, nie zauważyłem tego, ale to nie zmienia faktu, że niektórzy nie potrafią go aż tak dobrze. Może między innymi dlatego większość redaktorów tłumaczyła niektóre wywiady ze znanymi osobami itd. dając też link do wersji oryginalnej.

No ale po co tłumaczyć cokolwiek, jak się z tego kasy nie ma. Masz rację nie wiem. Nie ma kasy - nie ma tłumaczenia. Proste!

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Czego nasi sąsiedzi ze wschodu nie potrafią…
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Grudnia 2008, 16:37:34 »
Nie wiem w jakis sposób to wytłumaczyć, a zauważ, że twoja wypowiedź jest już mocną manipulacją z uwagi na fakt, że przekręca moje słowa. I nie wiem jak ty byś się z tym czuł, ale mi to za bardzo się nie podoba. Nie daje kasy - tak, ale nie dla żadnej kasy, chwały, czy czego tam jeszcze zostałem redaktorem na Schronie. Możecie mnie posądzić o jakiś udawany altruizm, pewnie, ale co mnie to obchodzi... A że nie daje kasy, to wniosek jest prosty - trzeba robić też coś innego poza rozwijaniem Schronu, co tę kasę da, bo żeby żyć, to jednak trzeba ją mieć (odkrywcze, nie?), tudzież uczyć się po to, żeby potem mieć jakieś alternatywy na przyszłość, które umożliwią jakieś tam życie. Dlatego nie można siedzieć cały czas przed kompem w celu tłumaczenia komuś wszystkiego, czego tylko zapragnie, tylko dlatego, że nie zauważył, że może dane informacje uzyskać po angielsku. Może to tylko niedopatrzenie, okej, nie będę wnikał. A jeśli ktoś tego ang. nie rozumie do końca to może oprzeć się na nieco bardziej dokładnych informacjach na Outpoście, zawartych nie tylko w treści newsa, ale i w komentarzach. I, co pragnąłbym podkreślić, nie uważam, żeby to co piszę teraz było aż tak trudne do zrozumienia, żeby to pisać już po raz drugi, więc naprawdę czuję się trochę głupio. Jeśli ktoś ma zastrzeżenia co do pracy redaktorów (do czego ma święte prawo), to zapraszam na PW, żeby nie spamować tutaj zbędnymi postami, bo coś mi się wydaje, że to chyba główny cel dyskusji. A jak ktoś jest w ogóle rozgoryczony, to dlaczego by nie dołączyć do załogi Schronu jako newsman i samemu wynajdywać takie informacje, które znajdą wielu odbiorców.

E.: Aha - no i jak już coś robię, to staram się to robić dobrze. Jeśli myślisz, że robię o na odwal - okej, twoje zdanie.
« Ostatnia zmiana: 01 Grudnia 2008, 16:40:44 wysłana przez nie wiem »
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Czego nasi sąsiedzi ze wschodu nie potrafią…
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Grudnia 2008, 16:39:45 »
evu nie zbliżaj sie do granicy, której przynajmniej ja nie lubię przekraczać, a która ostatnim czasem została przez parę osób przekroczona. A chodzi o wysuwanie absurdalnych zarzutów co do naszej działalności i wysuwanie jakiś żądań.

Słusznych czy nie słusznych - to nie ma żadnego znaczenia - i to z wielu powodów. Choćby takich, że na palcach w kopycie prosiaka możesz policzyć serwisy scenowe, które działają i które mają coś do powiedzenia. A to sprawia, że mamy świadomość naszej wyjątkowości  :-*

Bo też nie ma co się ubierać w szatki skromnisia i mówić, że to tylko tak od niechcenia to robimy co robimy.

W przypadku Trzynastego Schronu przyjęliśmy zasadę, że to czytelnicy się dopasowują do naszego stylu pracy a nie na odwrót. Dlatego też, w swoim następnym newsie nie wiem (jak i każdy z nas) może podać tylko sam link, a może podać cały tekst - ponieważ przyjęliśmy totalne środki naszej ekspresji i wyrazu.

A swój profesjonalizm wyrazimy w tym, że w takim newsie link będzie sie poprawnie wczytywał  :P

Jeśli kogoś zaś uraził ten świadomy i lekko bucowski styl mojej wypowiedzi to mogę mu jedynie powtórzyć, że nie będziemy przerabiać po raz drugi "zabawy" z dupkami z komercyjnych portali zatruwających nam naszą pasję lub ani tym bardziej z plebixa. Jeśli jakiś czytelnik będzie chciał pójść tą drogą - to niech wie, że to my mamy się tutaj bawić. Zaś czytelnicy Trzynastego Schronu mogą to robić razem z nami, albo też dowidzenia  :)

Koniec, kropka, amen!

PS.
Jeśli zaś ktoś by chciał wykupić abonament nas wspierający czy też zostać naszym sponsorem - wówczas możemy być bardziej milsi i spolegliwsi  :P
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.