Autor Wątek: „Resident Evil: Afterlife” - pierwszy zwiastun  (Przeczytany 3492 razy)

Zagłoba

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 425
  • Prima Polonia, indopo i cristiani
„Resident Evil: Afterlife” - pierwszy zwiastun
« dnia: 04 Kwietnia 2010, 10:57:08 »

Piszcie co chcecie, ale pierwsza część filmowej serii „Resident Evil” to jedna z najlepszych ekranizacji gier komputerowych w historii. Tytuł może głupiutki, cienki aktorsko (choć gwiazd nie zabrakło) i w aspekcie reżyserii też nie zachwyca, ale… właśnie! Mimo to ogląda się go całkiem przyjemnie, bo jest to dobrze zrealizowany horror, z niezłym scenariuszem i smakowitym klimatem.

Nic więc dziwnego, że producenci zachwyceni sporą oglądalnością i dość przychylnym okiem krytyków, postanowili pójść za ciosem i zrealizować kolejne części sagi. Skutek tego jest póki co mierny i mamy równie pochyłą, bo jeżeli największym atutem jest obcisłe wdzianko pięknej Milli Jovovich, to coś tutaj niestety nie gra. Tym niemniej nadal daleko im do „dzieł” niejakiego Uwe Bolla i można je spokojnie obejrzeć bez myśli, że ma się ochotę mocno złapać reżysera za kołnierz i powiesić go na najbliższej suchej gałęzi.


Zapewne już wiecie, że kolejny epizod sagi jest już w drodze i według obietnic trafi na ekrany kin we wrześniu. „Resident Evil: Afterlife”, bo tak brzmi pełen tytuł czwartej części, doczekał się właśnie pierwszego i oficjalnego zwiastuna. Będzie dobrze czy szykuje się kompletna porażka?

Rzeczony filmik

Opis dystrybutora:


„W świecie spustoszonym przez wirus zamieniający ofiary w żywe trupy, Alice kontynuuje swoją podróż. Bohaterka odnajduje ocalałych ludzi i stara się zapewnić im bezpieczeństwo. Gdy walka na śmierć i życie z korporacją Umbrella sięga szczytu, heroina otrzymuje pomoc od starego przyjaciela. Nowy przywódca, który obiecuje bezpieczną przystań, wiedzie ocalałych do Los Angeles. Jednak miasto okazuje się oblegane przez tysiące zombie. Alice i jej towarzysze znajdują się o krok od śmiertelnej pułapki."

Sporo akcji doprawionej piosenką „The Outsider”, kapeli „A Perfect Circle”. Fani wirtualnych przygód zapewne w mig rozpoznali niejakiego Alberta Weskera, szarą eminencję Umbrella Corporation, odpowiedzialnego za wiele zakulisowych machinacji w sadze oraz Kata, którego mieliśmy okazje poznać w niedawno wydanym „Resident Evil 5”.

No cóż, ja uczucia mam mocno mieszane i generalnie pierwszy zwiastun ustosunkował mnie dość sceptycznie do czwartej części, ale zobaczymy co będzie potem. Póki co strasznie to cuchnie „Blade II: Wieczny Łowca”.

Źródło: Trailer Addict.
« Ostatnia zmiana: 06 Kwietnia 2010, 18:25:46 wysłana przez Zagłoba »

F.A.K.K.3

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 29
    • Futuristic-Metal
Odp: „Resident Evil: Afterlife” - pierwszy zwiastun
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Kwietnia 2010, 16:07:21 »
Szykuje się kolejna efektowna szmira dla dzieciaków. Masakra jak można było tak zepsuć taką markę ja RE. Jedynka bardzo mi się podobała, ale kolejne części, to równia pochyła w dół... Szykuję się kolejny mix postaci i wrogów ze wszystkich części Re (+ plus absurdy, naiwna fabuła) tym razem w 3D.....

Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: „Resident Evil: Afterlife” - pierwszy zwiastun
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Kwietnia 2010, 17:23:00 »
Hehehe, jak go oglądałem to bardziej zastanawiałem się skąd znam ten kawałek w tle niż co się tam właściwie dzieje, w połowie trailera doszedłem, że to A Perfect Circle - The Outsider [Apocalypse Mix] ale dalej nie przejmowałem się fabułą trailera tylko napawałem muzycznym kunsztem APC :P. Muszę obejrzeć jeszcze ze 2 razy żeby się skupić :P

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"

Inculubum

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 233
Odp: „Resident Evil: Afterlife” - pierwszy zwiastun
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Kwietnia 2010, 11:46:40 »
A scena z wyskokiem przez okno i strzelaniem do bliżej nie określonego celu, który znajduje się tam gdzie kamerą pachnie mi Matrixem... Reaktywacją lub Rewolucją?... Nie pamiętam już, chodzi mi ogólnie o scenę gdy Trinity postanawia ratować się skokiem z wieżowca, spadając na plecy.

A Maynard robi naprawdę dobrą muzykę.

Chrzysztof

  • St. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 327
Odp: „Resident Evil: Afterlife” - pierwszy zwiastun
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Kwietnia 2010, 13:29:24 »
To chyba był Matrix Reaktywacja. A scena faktycznie prawie żywcem wyjęta.

Buu znowu to 3D, nagle po Avatarze ludzie zapomnieli o klasycznym 2D  ;)

------

Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: „Resident Evil: Afterlife” - pierwszy zwiastun
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Kwietnia 2010, 16:05:21 »
Bo 3D daje większe wrażenia wizualne ;). Trzeba się nastawić na to, że niedługo będziemy mieli nawet Windowsa w technologii 3D. Jeszcze żeby dopracowali technologię bezokularową  :-X

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"

Smutny

  • Gość
Odp: „Resident Evil: Afterlife” - pierwszy zwiastun
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Kwietnia 2010, 15:39:40 »
Bezokularowe czyde już jest, ale to raczej dla ludzi bez epilepsji jest przeznaczone [nie klikać bezmyślnie tutaj mając epilepsję].

Sam film zapowiada się o niebo lepiej niż ta chałowata dwójka - o dziwo trzecią cześć oglądało się mimo kilku zgrzytów całkiem dobrze - przyjemniej na pewno niż Terminator 4 [a oba są w dość podobnych sceneriach]

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: „Resident Evil: Afterlife” - pierwszy zwiastun
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Kwietnia 2010, 11:27:27 »
Jakiś przelanszony aż do wysrania ten trailer, nie pokazujący by kolejna część serii była również filmem dobrym na niedzielne popołudnie jak trzy pozostałe  ;D
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: „Resident Evil: Afterlife” - pierwszy zwiastun
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Kwietnia 2010, 19:43:43 »
No niby jest, ale to jest jeszcze nie to, tutaj chodzi o technologię taką zaawansowaną co to o tym czytałem w jakimś 21.Wieku czy tam Chipie lub innym PiSiŁorldzie ;). Co to wysyła do każdego oka inny sygnal i jest gites.

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"