Autor Wątek: Ludzka głupota  (Przeczytany 10287 razy)

szmergiell

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 466
  • [nothing important]
    • symulacja projektu
Ludzka głupota
« dnia: 03 Kwietnia 2010, 17:49:21 »
Ciągle się łudziłem, że ludzie to inteligentne zwierzęta, ale po tym co przeczytałem -- szczerze zwątpiłem:
« Ostatnia zmiana: 03 Kwietnia 2010, 18:14:25 wysłana przez szmergiell »
“The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.”
- Tom Clancy

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Ludzka głupota
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Kwietnia 2010, 18:42:21 »
I dostał okeja za komentarz :D
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Ludzka głupota
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Kwietnia 2010, 19:03:55 »
Więc to potwierdza, że Bethesda mogła darować sobie tą 3kę w tytule i ciemny lud też by to kupił, a betony by się nie wkoorfiały  ;)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

szmergiell

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 466
  • [nothing important]
    • symulacja projektu
Odp: Ludzka głupota
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Kwietnia 2010, 19:44:43 »
Ostatnio podobna sytuacja nastąpiła w przypadku Aliens vs. Predator -- gry. Pomimo tego, że kilka lat temu pojawiła się pierwsza część, następnie była część druga, to tą ostatnią nazwali tak samo jak pierwszą.
Najgorsze w całej wypowiedzi tego małointeligentnego osobnika to stwierdzenie, że nie on jest kretynem, tylko pozostali, którzy próbowaliby go wyprowadzić z błędu... no i przecież Final Fantasy też zaczął się od 7-ki :/
“The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.”
- Tom Clancy

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Ludzka głupota
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Kwietnia 2010, 19:59:14 »
Wracam se dziś z katabasiarni po poświęceniu jajec i pielgrzymuje po otwartych jeszcze sklepach szukając świątecznej "Polityki". Jestem przy budynku, w którym znajduje się spożywczak, pizzeria i takie tam, a który co dzień mijałem jak łaziłem do podstawówki. I co widzę? A no to, że otwarto tam też sklep z tzw. dopalaczami, zaś całość reklamowana jest napisami "trawka" czy znaczkami marychy.

I tak se myślę, że ten świat naprawdę nie ma przyszłości skoro ludzie od małego są wychowywani w hipokryzji, zakłamaniu oraz w nieustannej promocji, że wszytko może przyjść łatwo i bez wysiłku i bez myślenia. No bo jak nabędziesz gram dobrze ususzonej marychy to jesteś narkoman, bandyta i w ogóle. Ale możesz żreć jakieś syntetyczne gówno, które doda ci sił, a które nabędziesz w drodze ze szkoły.

Witamy w świecie "Idiokracji"!!!  :-[
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Ludzka głupota
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Kwietnia 2010, 14:08:52 »
Ciągle się łudziłem, że ludzie to inteligentne zwierzęta, ale po tym co przeczytałem -- szczerze zwątpiłem:

Ależ ludzie to są inteligentne zwierzęta! Wszak zwierzęta z natury swojej inteligencją nie grzeszą... ale nazwać nas inteligentnym gatunkiem to już duża przesada!

Więc to potwierdza, że Bethesda mogła darować sobie tą 3kę w tytule i ciemny lud też by to kupił, a betony by się nie wkoorfiały  ;)

Ciągle to powtarzam.

Ostatnio podobna sytuacja nastąpiła w przypadku Aliens vs. Predator -- gry. Pomimo tego, że kilka lat temu pojawiła się pierwsza część, następnie była część druga, to tą ostatnią nazwali tak samo jak pierwszą.

To fachowo nazywa się Reboot... jest to wtedy gdy rozpoczynamy nową serią nawiązującą do jakiejś starszej, ale nie kontynuujemy żadnych wątków tylko piszemy historią na nowo (ze innych znanych reboot'ów warto wymienić tu grę Wolfenstein z 2009). Formalnie rzecz biorąc Falblivion (3?) jest takim reboot'em... no ale te imbecyle z Bethesdy nie umią nawet poprawnie sklasyfikowac swojej gry...

PS: Osobiście wole gdy w przypadku reboot'ów podaje się tytuł serii w podtytule dzieła (w celu zachowanie przejrzystości), no ale eskalacja tego zjawiska jest raczej nowa więc nie jest to jeszcze powszechnie przyjętą praktyką.

Najgorsze w całej wypowiedzi tego małointeligentnego osobnika to stwierdzenie, że nie on jest kretynem, tylko pozostali, którzy próbowaliby go wyprowadzić z błędu... no i przecież Final Fantasy też zaczął się od 7-ki :/

Nic nowego... głupcy zawsze uważają się za najmądrzejszych, zaś prawdziwą mądrość zdobywa się wraz z pojęciem bezdenności swojej głupoty (znając swoje ograniczenia jesteśmy w stanie im przeciwdziałać).

Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: Ludzka głupota
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Kwietnia 2010, 15:10:10 »
... a nie zastanawialiście się przypadkiem nad tym czy ten człowiek po prostu sobie nie żartował? Przecież to, że to jest głupi żart widać na pierwszy rzut oka i nie można wziąć tego na poważnie... Nie ma sensu pisać do tego jakiejś wielkiej filozofii... Chyba że musicie sobie nabić posta ;)

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Ludzka głupota
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Kwietnia 2010, 22:14:13 »
Też przez jakiś czas zastanawiałem się czy to nie jest aby żart, ale po chwili założyłem że szmergiell jednak wie co cytuje... a może nie? Nieważne.

PS: Jeśli już to była to co najwyżej okazja do filozofowania 8)

szmergiell

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 466
  • [nothing important]
    • symulacja projektu
Odp: Ludzka głupota
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Kwietnia 2010, 23:35:15 »
Nie, Dr Rectum, ten komentarz nie był dla jaj. Kilka dowodów angielskojęzycznych na Diggu oraz Reddicie. Ten pan jest nawet do znalezienia na Youtubie, niestety rzeczonego komentarza chyba już nie ma -- prawdopodobnie został usunięty.

Rezro to, że coś dodałem niekoniecznie musi oznaczać, że jestem w 100 procentach przekonany, że jest to moja jedyna i słuszna wersja. Jednak w tym przypadku niestety nie było LOL-a czy innej buźki. Po prostu jest LOL z tego biednego człowieczka (:

Swoją drogą, polecam przeczytać komentarze na reddicie -- wymiatają (;

PS Dr Rectum, uważam, że jeżeli nie masz o czym pisać, to tego nie robisz. Dlatego też "nabijanie sobie postów" uważam za głupotę, czego też nie czynię.
« Ostatnia zmiana: 04 Kwietnia 2010, 23:37:03 wysłana przez szmergiell »
“The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.”
- Tom Clancy

Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: Ludzka głupota
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Kwietnia 2010, 11:28:50 »
To, że kilku ludzie komentuje ten sam obrazek nie widząc całej otoczki innych komentarzy nie znaczy, że ten koleś tak myśli. Do dobrych i absurdalnych żartów nie trzeba dorzucać lola czy buźki. Pamiętam jak ludzie z wykopu dali się zrobić w chuja z Niezapomnianą osiemnastką. Cały wykop potem bronił tego ojca, bo ktoś puścił ściemę że Krzychu jest niepełnosprawny i że był na tej imprezie, a ile potem było śmiechu jak się przyznał, że tak sobie napisał i to gówno prawda... Niestety dziećmi internetu da się łatwo kierować... Ja uważam, że na 90% to jest joke, a jak by tak nie było to ktoś puścił by do neta całe komentarze, albo linka do filmiku pod którym się to znajdowało.

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Ludzka głupota
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Kwietnia 2010, 13:08:48 »
@ szmergiell
Właśnie o tym mówię że nie byłem w pełni przekonany co do interpretacji tego komentarza, ale że sprawa jest mało istotna to mogłem śmiało uznać taką interpretację jaka została przez ciebie podana (gdyby to było coś istotnego starałbym się zweryfikować).

@ Dr Rectum
Jak dla mnie trochę przesadzasz z oceną tej sytuacji... faktycznie nierzadko jest jak mówisz, ale za przeproszeniem twój komentarz to "skórka warta wyprawkę".

PS: Jakie nabijanie postów? Na tej stronie rangi nie zależą od ilości postów, więc idiotycznie nabijanie jest tu tym bardziej idiotyczne... jeśli już to prędzej zwykły spam ;)

Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: Ludzka głupota
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Kwietnia 2010, 16:15:35 »
No trafnie Rezro zrozumiałeś tą bezsensowność nabijania tutaj postów ;)

Co do do mojego komentarza, to chyba był trafny. W mojej opinii jest to opacznie zrozumiany przez was żart. Tak naprawdę to można to odebrać inaczej niż ja ale obrażanie go to już trochę przesada. Do tego jest to tylko wycinek z całej serii komentarzy i może właśnie ten koleś się z kogoś naśmiewał. Jak dla mnie przykład ludzkiej głupoty jest nietrafiony i bardziej pasuje właśnie do digga niż na forum.

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Ludzka głupota
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Kwietnia 2010, 16:12:16 »
No trafnie Rezro zrozumiałeś tą bezsensowność nabijania tutaj postów ;)

Ja w kwestii stylistyki: powinno być "rozumiesz", nie "zrozumiałeś"... podana przez ciebie forma sugeruje że wcześniej tego nie rozumiałem, co jednak prawdą nie jest.

Co do do mojego komentarza, to chyba był trafny. W mojej opinii jest to opacznie zrozumiany przez was żart. Tak naprawdę to można to odebrać inaczej niż ja ale obrażanie go to już trochę przesada.

Nie odbierałbym tego jako atak na tą konkretną osobę... raczej jako okazję by wyśmiać pewne ogólne, a irytujące nas zjawisko. To kto wypowiedział te słowa nie miało w tym temacie żadnego znaczenia i dla mnie można by nick autora wyciąć.

Do tego jest to tylko wycinek z całej serii komentarzy i może właśnie ten koleś się z kogoś naśmiewał. Jak dla mnie przykład ludzkiej głupoty jest nietrafiony i bardziej pasuje właśnie do digga niż na forum.

Dlatego stwierdzam że zawierzyłem szmergiell'owi mającemu dostęp do całości wypowiedzi... w przeciwieństwie do nas.

Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: Ludzka głupota
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Kwietnia 2010, 19:39:19 »
Przecież pisał, że nie ma całości wypowiedzi bo istnieje możliwość, że jest usunięta...

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Ludzka głupota
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Kwietnia 2010, 17:09:52 »
Przecież pisał, że nie ma całości wypowiedzi bo istnieje możliwość, że jest usunięta...

???

Nie, Dr Rectum, ten komentarz nie był dla jaj. Kilka dowodów angielskojęzycznych na Diggu oraz Reddicie. Ten pan jest nawet do znalezienia na Youtubie, niestety rzeczonego komentarza chyba już nie ma -- prawdopodobnie został usunięty.

Rezro to, że coś dodałem niekoniecznie musi oznaczać, że jestem w 100 procentach przekonany, że jest to moja jedyna i słuszna wersja. Jednak w tym przypadku niestety nie było LOL-a czy innej buźki. Po prostu jest LOL z tego biednego człowieczka (:

Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: Ludzka głupota
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Kwietnia 2010, 21:46:51 »
Przecież pisał, że nie ma całości wypowiedzi bo istnieje możliwość, że jest usunięta...

???

niestety rzeczonego komentarza chyba już nie ma -- prawdopodobnie został usunięty.
Na diggu i na reddicie jest też tylko taki mały obrazek. To nie są dowody głupoty tylko wycięty jeden komentarz....
Czytaj ze zrozumieniem i czytaj to co wklejasz ;)
« Ostatnia zmiana: 07 Kwietnia 2010, 21:49:28 wysłana przez Dr Rectum »

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Ludzka głupota
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Kwietnia 2010, 14:57:10 »
Ja tu nic nie wklejałem tylko cytowałem... więc lepiej sam się wpierw zastosuj do swojej rady, bo wkładasz w usta szmergiell'a coś czego nie powiedział, nie mówiąc już o tym całym bezsensownym moralitecie jaki ciągniesz od pól już dawno zdechłego tematu.

Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: Ludzka głupota
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Kwietnia 2010, 19:36:55 »
Agresywnie, agresywnie.

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Ludzka głupota
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Kwietnia 2010, 21:07:27 »
Tym razem Rectum prowadził dyskusję na pewnym poziomie, do którego się nie da przyczepić i chyba nie wkleił w usta szmergiella niczego, czego tamten by nie powiedział. Dlatego - jeśli to coś kogoś obchodzi i coś znaczy - to Rectuma tym razem pochwalam za całkiem sensowne wypowiadanie się.

Natomiast temat zamykam, bo jest ładna pogoda panowie, więc idźcie sobie na jakiegoś grilla, czy coś ;]
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!