Trzynasty Schron - Postapokalipsa, Fallout New Vegas, Fallout 3, Seria Fallout
Wrzesień 16, 2014, 11:23:27 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Terminator czy adwokat diabła?  (Przeczytany 5092 razy)
akolith
Kapral
*

silence make me violence

« : Listopad 28, 2008, 23:09:43 »

w tym wątku chciałbym zbadać ilu wśród nas jest wielbicieli rozwiązań siłowych a ilu mamy dyplomatów Wink Czyli kto jaki sposób na przejście gry uważa za najlepszy i najmniej problemowy....? Bo każdy tworząc postać przygotowuje Ją do przejścia gry.

Gram często w gry RPG. I gram w nie długo. I albo jestem leniem i idę na łatwiznę (już słyszę Wasze głosy że właśnie tak), albo wydaje mi się że siłaczom idzie łatwiej. W Fallouty tworzyłem zawsze postacie dobrotliwe, lecz nie stroniące od rozwiązań siłowych. Nie jakichś troglodytów ale małomównych rycerzyków (poczułem się jak w domu jak w 2 podbili do mnie poszukiwacze Graala Wink ). tak też zrobiłem w Trójeczce  i narazie wchodzę jak w masło. Dwójkę próbowałem przechodzić charyzmatyczną kobitą i padłem jak kawka.

Moje pytanie: co stracę nie grając w F3 charyzmatyczną nie agresywną istotą?
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2008, 03:57:41 wysłane przez Squonk » Zapisane

silence make me violence
Holden
Major
*

« Odpowiedz #1 : Listopad 28, 2008, 23:31:28 »

Nic nie stracisz , w porównaniu do F2 system jest mniej skomplikowany i wymagający. W F3 liczy się właściwe jedynie poziom Retoryki - to ona otwiera dodatkowe możliwości zakończenia zadań , zwiększania nagród itd. Bez niej nie będziemy mogli wyciągnąć z gry wszystkich soków. Inna Sprawa z Charyzmą - odpowiada jedynie za podstawowy podstawowy poziom retoryki , handlu i może 2-3 opcje dialogowe w czasie gry. Nie widzę żadnej różnicy (grając po raz drugi) pomiędzy postacią z charyzmą 1 a charyzmą 6. W f2 byśmy leżeli.

W grze jest tyle dostępnych punktów umiejętności że zrobienie wyspecjalizowanej postaci jest bardzo trudne - spokojnie możesz być dyplomatą z bazuką w rękach , karabinem przy pasie a jeszcze będzie możliwość zostania lekarzem , saperem czy czym innym tylko chcesz. Jeżeli masz na myśli sposób agresywny czy dyplomatyczny jeżeli chodzi o kwesty to raczej popłaca najpierw sprawdzić o co chodzi a potem strzelać.

Loko
Plutonowy
*

Running Away Are We?

« Odpowiedz #2 : Listopad 29, 2008, 00:21:55 »

ja do pierwszego pytania Tongue

zawsze najpierw sprawdzam skutki rozwiązania siłowego i charyzmatycznego. jeśli nie różnią sie zbytnio, to wybieram rozjeb. chyba że jest on bardzo brzemienny w skutki.
Inculubum
Sierżant
*

« Odpowiedz #3 : Listopad 29, 2008, 17:54:10 »

Ja preferuję trzecią opcję - Żołnierz Fortuny. Nigdy nie jestem ani do końca zły, ani do końca dobry. Moim panem mamona a sumieniem zawartość konta. Często zgadzam się na szlachetne gesty tylko po to by wkraść się w czyjeś łaski, a gdy nic nie będzie miał mi nic do zaoferowania, wysłać do Paradise Falls. Mam jednak swoją godność: nie daje się nikomu poniżać, szczególnie tym dupką z TT. Większość zginęła z własnych rąk w mojej intrydze, a resztę wysłałem na wakacje w "Raju".

Nie rozwijam retoryki, mam jedynie podwyższoną od przedmiotów, które zakładam na czas rozmowy lub z przeczytanych książek. Często próbuję się w takich próbach i nawet często się udają. Nieraz tak bywało, że po udanej rozmowie stwierdzałem: "Nah, I was kidding. Now I'll kill ya."

Loko
Plutonowy
*

Running Away Are We?

« Odpowiedz #4 : Listopad 30, 2008, 16:33:49 »

sumieniem zawartość konta.

Jak jedno czyste to drugie też? Tongue
Inculubum
Sierżant
*

« Odpowiedz #5 : Listopad 30, 2008, 16:59:45 »

sumieniem zawartość konta.

Jak jedno czyste to drugie też? Tongue

Jeszcze nie odkryłeś tej zależności? Opłaca się być lepiej opłacanym przez tego kto więcej płaci. ;]

Thorin
St. kapral
*

« Odpowiedz #6 : Grudzień 01, 2008, 13:22:03 »

Nic nie stracisz , w porównaniu do F2 system jest mniej skomplikowany i wymagający. W F3 liczy się właściwe jedynie poziom Retoryki - to ona otwiera dodatkowe możliwości zakończenia zadań , zwiększania nagród itd. Bez niej nie będziemy mogli wyciągnąć z gry wszystkich soków. Inna Sprawa z Charyzmą - odpowiada jedynie za podstawowy podstawowy poziom retoryki , handlu i może 2-3 opcje dialogowe w czasie gry. Nie widzę żadnej różnicy (grając po raz drugi) pomiędzy postacią z charyzmą 1 a charyzmą 6. W f2 byśmy leżeli.

W grze jest tyle dostępnych punktów umiejętności że zrobienie wyspecjalizowanej postaci jest bardzo trudne - spokojnie możesz być dyplomatą z bazuką w rękach , karabinem przy pasie a jeszcze będzie możliwość zostania lekarzem , saperem czy czym innym tylko chcesz. Jeżeli masz na myśli sposób agresywny czy dyplomatyczny jeżeli chodzi o kwesty to raczej popłaca najpierw sprawdzić o co chodzi a potem strzelać.

Tylko retoryka? Przypominam sobie wiele dialogów, w których inne ścieżki otwierały: medycyna, materiały wybuchowe, inteligencja, percepcja, a nawet karma. Oczywiście wpływ tego co wybierzesz jest znacznie mniej zauważalny niż w F2.
Holden
Major
*

« Odpowiedz #7 : Grudzień 01, 2008, 13:32:59 »

Można dodać do tego również profity takie jak czarna wdowa czy robotyka ale w większości przypadków korzystanie z szeroko pojętych umiejętności , atrybutów czy perków stanowi altenatywe dla retoryki.

Loko
Plutonowy
*

Running Away Are We?

« Odpowiedz #8 : Grudzień 01, 2008, 17:11:39 »

w ogóle dialogi z F3 już nie mają takiego wspaniałego klimatu jak te z F2 (w F1 nie grałem więc nie wiem Tongue) brakuje mi tego czarnego humoru. Btw. może ktoś pamięta : "Hey Lloyd, łap!"  Grin
Inculubum
Sierżant
*

« Odpowiedz #9 : Grudzień 01, 2008, 18:46:45 »

w ogóle dialogi z F3 już nie mają takiego wspaniałego klimatu jak te z F2 (w F1 nie grałem więc nie wiem Tongue) brakuje mi tego czarnego humoru. Btw. może ktoś pamięta : "Hey Lloyd, łap!"  Grin

To pobaw się w Slavera. Chociaż nie jest ich wiele to za każdym razem mnie to bawi.

Satan
Zbanowany
*

« Odpowiedz #10 : Grudzień 12, 2008, 22:15:36 »

Btw. może ktoś pamięta : "Hey Lloyd, łap!"  Grin

Ja pamietam  Tongue To jeden z najlepszych tekstów w grze  Cheesy

Co do F3: Ja zdecydowałem sie na kolesia z dużą charyzmą i inteligencją. Ze skilli wziąłem Speech/Retoryke, Science/Nauke i Small Guns/Bron lekka. Rozwijałem dobrą karme, lockipck i wybierałem odpowiednie perki (lady killer, dusza dziecka). i wszystko załatwiałem słowami, strzelałem tylko w random ecounterach. Wszystkim polecam taką właśnie postać Smiley

Użytkownik został zbanowany.
Rezro
St. chorąży
*

Why you people care so much where your souls are?

« Odpowiedz #11 : Styczeń 25, 2009, 15:39:29 »

Hm? Odpowiem raczej ogólnie bo w TES:Fallout nie grałem i nie zamierzam, a nawet jeśli miałby grać to i tak po matołach z Beth nie spodziewam się nic dobrego.

To tak! Ja osobiście preferuję grę "dobrą" (inaczej: Nie tak złą jak inne) postacią i dlatego też mocno koncentruje się na dyplomacji, ale z drugiej strony nie jestem osobą która lubi pozostawać wrogów za sobą i dlatego też moja postać ma także niezłe przeszkolenie bojowe ... przeważnie jako snajper ... ale niestety gry nie są doskonałe i rzadko kiedy mam okazję pobawić się w takim układzie.
Satan
Zbanowany
*

« Odpowiedz #12 : Styczeń 31, 2009, 11:41:26 »

Słuchaj, najpierw zagraj. Kiedyś też podzielałem wasze zdanie. I wtedy zagrałem. I nie, nie stworzyłem bezmózga rabującego-palącego-i-gwałcącego. Powiedziałem "ok, gierko. dam ci szanse." i stworzyłem charyzmatycznego obrońcę pustkowi, takiego pacyfistę. Że co? Że ""pżećesz i tak bendiesz stżelał, no ńe?""(autentyk, tylko bez tych byczków)... E? Halo? A co ci pomagała retoryka w Folałcie 1/2 jak trafisz na ecountera ze szponami?

OK, sorry że zszedłem od tematu ale wku...irytują mnie wielce ludzie któzy nawet nie grali, a nawet jesli to stworzyli mięśniaka wszystko_rozpiżdżającego. Ludzie, jeżeli dla was Fallout to dwa sloty na broń, brązowato-srebrny interface, rozpikselowana (choć ładna) grafika, rzut izometryczny, masa cyferek i ściana tekstu - sorry, ale NIE MACIE PRAWA nazwyać się fanami fallouta.
Myślałem że wchodząc na różnorakie NMA itepe. mam do czynienia z prawdziwymi fanami. Myliłem się.

Dobra, juz, dobra, sorry za offtopic, nie bijcie...

Pilarious
Podporucznik - Redaktor
*

Mister Handy

« Odpowiedz #13 : Czerwiec 06, 2009, 23:47:48 »

Hmmm... Ja zazwyczaj gram postacią "dobrą", ale umiejącą coś wymusić siłą w konieczności. Dzięki temu zazwyczaj za wykonianie zadania dostaję większą nagrodę. Ale aktualnie mam dwie postaci - jedną zwykłą, taką jaką opisałem przed chwilą. Drugi to mięśniak z 1 inteligencji i 1 charyzmy, ale z 10 siły, wytrzymałości, zręczności i wysoką percepcją. Ale już widzę różnicę pomiędzy oryginalnym Fallout'em a jego trzecią odsłoną - w pierwszej części posiadając postać 'tępą' można było prowadzić rozmowy na jej poziomie intelektualnym (odpowiedzi typu "ja tobie rozpier**lić łeb"). W trójce mi tego brakuje Sad

Linux_Fan
Kapral
*

« Odpowiedz #14 : Czerwiec 23, 2009, 06:57:47 »

Ja również, jak zresztą większość osób wypowiadających się w tym wątku, preferuję grę postacią tzw. "dobrą", a więc stawiam bardziej na inteligencję i charyzmę niż siłę, zaś we wszelkich zadaniach staram się raczej zwiększać moją karmę, niż ją zmniejszać (w obecnej rozgrywce chyba jestem "Paladynem", czy coś w tym stylu). Ostatnio jednak naszła mnie ochota aby po zakończeniu bieżącej  rozgrywki zacząć coś zupełnie przeciwnego, a więc zobaczyć jak to jest chodzić po "Stołecznych Pustkowiach" jak wcielenie zła Tongue

Kurcze, nie przypominam sobie tego tekstu, ale z poprzednich części Fallouta najbardziej utkwiły mi dwa teksty. Pierwszy to

I think that my fist and your face are going to have a conversation

a drugi

This will only happen when a paper dog successfully chases an asbestos cat through hell

Dlugo płakałem ze śmiechu jak pierwszy raz trafiłem na te "perełki" Tongue Nie muszę chyba wyjaśniać jakich sytuacji dotyczyły Cheesy
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2009, 07:01:12 wysłane przez Linux_Fan » Zapisane

FC Barcelona - tryplet 2009!
Pittsburgh Penguins - Puchar Stanleya 2009!
Satan
Zbanowany
*

« Odpowiedz #15 : Czerwiec 23, 2009, 11:32:27 »

"This will only happen when a paper dog successfully chases an asbestos cat through hell"
Gdzie to było? Nie przypominam sobię ;p

OFF: Rangi w stylu "Paladyn" czy "Szermierz" zależą od poziomu postaci, nie od charakteru. Poczytaj na stronie głównej. Wink

Wrathu
Porucznik - Redaktor
*

Nadciągam

« Odpowiedz #16 : Czerwiec 23, 2009, 12:56:38 »

OFF: Rangi w stylu "Paladyn" czy "Szermierz" zależą od poziomu postaci, nie od charakteru. Poczytaj na stronie głównej. Wink
Poprawka: od charakteru i od poziomu, poczytaj sobie na stronie głównej. Wink

Satan
Zbanowany
*

« Odpowiedz #17 : Czerwiec 23, 2009, 13:52:19 »

Ale od charakteru zależy Zły, Neutralny i Dobry.

A rangi od poziomu...

Holden
Major
*

« Odpowiedz #18 : Czerwiec 23, 2009, 18:26:27 »

Tak w zasadzie to ranga zależy od tego jaki charakter masz na danym poziomie, btw chyba wszyscy mówimy o samym  Tongue

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

spam poison | strony internetowe design83

Kanał RSS Trzynastego Schronu Postapokalipsa PL na Twitterze Gry postapokaliptyczne Trzynasty Schron na Facebook Postapokalipsa bez ograniczeń! Radia Trzynastego Schronu na TubaFM Trzynasty Schron na YouTube Galeria Trzynastego Schronu na Picasie Trzynasty Schron na LastFM
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!