Autor Wątek: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...  (Przeczytany 355496 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Zmieniam nazwę tematu - z oceny niezłej foci - na szerszą  8)

Notka o tym jak zacierają się granice postrzegania dobra i zła wśród młodzieży. Coś w stylu, że "Robin Hood to postać prawdziwa, a Winston Churchil był z bajek"

KLIK
« Ostatnia zmiana: 04 Października 2008, 19:05:16 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Zingero

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 36
    • Necro City
Odp: Fajna focia w komorze
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Września 2008, 16:39:32 »
Ciężko to skomentować. Że się nikt nie znalazł, żeby zamknąć te drzwi z nią w środku... :P Było by jednego głupiego człowieka mniej na tym świecie.

Chris

  • St. sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 122
    • Strona o PS3
Odp: Fajna focia w komorze
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Września 2008, 12:35:42 »
A tam zamykać. Puścić jej archiwalne filmy z tamtych czasów i niech je ogląda cały dzień  >:(.

Zingero

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 36
    • Necro City
Odp: Fajna focia w komorze
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Września 2008, 21:16:30 »
Młoda i głupia, dorośnie zrouzmie swe błedy (może) i dopiero zacznie żałować, takie to są dzisiaj nastolatki, tylko carpie diem i jazda :/ Zresztą co się dziwić, skoro ich autorytetem jest paris hilton czy doda. Na głupotę nie ma leku. Rodzice gówniary spaprali sprawę i tyle.

KeniG

  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Fajna focia w komorze
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Września 2008, 03:14:58 »
No tak 17 latka to do sądu a jak w pewnym mieście przez kilka lat znęcano sie psychicznie nad rodziną którą "osiedle" uznało za żydów to sąd stwierdził że nic złego się nie stało ponieważ ta rodzina wcale żydami nie jest więc antysemickie napisy i hasła nie moga ich obrażać. Dla niekumatych to tak jakbym nazwał tego sędziego pierd*lonym zoofilem i stwierdziłbym ze to nic złego i pan sędzia nie moze się obrażac bo przeciez nie jest zoofilem. Jak dres rabina na jakimś międzynarodowym zjeście w Polsce pobił to uznano ze niska szkodliwośc społeczna i nic mu nie zrobiono ( a afera była z tego na cały świat). Tak tak nasi sędziowie, organy ścigania i dzienikarze zawsze dzielnie walczą z takimi wybrykami ale tylko wtedy gdy coś złego zrobi 17 letnia dziewczyna bo tak łatwiej przecież. Napady na ludzi z powodu ich rasy itp sa u nas prawie w każdym przypadku żenująco nisko karane ale jestem w 100% pewien że tą 17 latke do poprawczaka wyślą.

Znowu się z tego mega afera zrobi a prawdziwe problemy gdzie indziej ale kogo to obchodzi.
« Ostatnia zmiana: 30 Września 2008, 03:21:25 wysłana przez KeniG »
Wysłane ze schronu przeciwatomowego przy pomocy komputera Odra 1325

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Fajna focia w komorze
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Września 2008, 09:38:12 »
Ta focia w komorze jest pochodną takich zachowań jak u tych sędziów. Czyli jest "dzieckiem" głupoty - takiej zwyczajnej, polskiej, pochodzącej z nieuctwa i przekonaniu o własnej mądrości. Jest także "dzieckiem" nawarstwień komunistycznego myślenie - o tym, że jeśli nie obraża się władzy (jakiejkolwiek - w tym m.in. kleru i papieża) to sprawy nie ma. A nie ma bo obywatel nie może czuć się obrażony - tylko władza i elity.

Focia to tylko reprezentant tego morza głupoty, w którym od 20 lat - po upadku komuny - topi się Polska.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Października 2008, 20:35:51 »
Takie coś znalazłem w sieci >>> Dziewice na sprzedaż. Którą byś chciał?.

Czasem nie dziwię się sobie, ale rozumiem wykształconych arabusów należących do Al-kaidy, których celem jest zmiecienie plugawej zachodniej kultury z powierzchni ziemi  :o
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

KeniG

  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Października 2008, 21:57:37 »
Nie lepsi są tacy co takie niusy stale czytają a potem zaśmiecają mój umysł tymi idiotyzmami dając do nich linka.
« Ostatnia zmiana: 02 Października 2008, 22:01:53 wysłana przez KeniG »
Wysłane ze schronu przeciwatomowego przy pomocy komputera Odra 1325

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Października 2008, 23:30:09 »
Wolisz zaśmiecać sobie umysł newsami o kolejnym projekcie z zombiakami czy z wirusem?  ::)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

KeniG

  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Października 2008, 23:56:27 »
Jesli według ciebie pozyskiwanie informacji o gatunku filmowym który od swojego początku zawsze odrywał ważną role w światowej kinematografi (a czasem wręcz był prekursorem pewnych rzeczy) to taka sama liga jak dziwica na sprzedaż to naprawde lepiej nie rozmawiajmy. Naprawdę to że PL wszysko co "inne" jest uważane za żałosne i śmieszne nie znaczy że człowiek ma słuchać postPRLowskich dinozaurów krytyków filmowych i odłączać się od prawdziwej historii kina. Jeśli nigdy nie interesowało cię zombie w kinie to polecam chodźby lekture najnowszego numeru Kwartalnika Filmowego jast tam między innymi tekst o zombie w kinie. Wydasz 15 złoty ale będziesz miał okazje poznać opinie młodych wykrztałconych ludzi - badź tych starszych ;) którzy myślą troche inaczej o kinie.

Natomiast jeśli chodzi ci o niusy o "wirusach" itp zabawne rzeczy które pisałem w niusowni to zauwaz że były one zawsze w formie pamfletycznej nigdy na serio i nigdy nie były one dla mnie "przykładem upadku moralnego świata itp" naprawde na pewno stać cię na znalezienie bardziej "poważnych" powodów to tego że terroryści zabijają mieszkańców północy.   :D

Nadal uważam że zaśmieciłeś mój umysł już dwiema zbędnymi informacjami  :'( Juz w żadne linki od ciebie nie klikne.
« Ostatnia zmiana: 03 Października 2008, 00:03:09 wysłana przez KeniG »
Wysłane ze schronu przeciwatomowego przy pomocy komputera Odra 1325

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Października 2008, 23:01:17 »
Jak zawsze marudzisz  :P Co mnie może obchodzić odbiór kina zombiakowego w wielkim filmowym świecie, skoro i ten wielki świat mnie mało obchodzi  ;D

Natomiast obchodzi mnie scena - a konkretnie nastawienie wielu ludzi, dla których postapokalipsa ma być tylko kolejną wersją rozrywki. Owszem to jest rozrywka ale liczy się też odbiór i zrozumienie sensu tejże.

Stąd nastawienie się tylko na bieganie ciuchach a'la Mad Max z ASG po lesie, lub też łykanie jak karmny gąsior gałek kolejnych filmów czy książek o zombiakach i uważanie, że to jest prawdziwe postapo - to jest to głupie, nudne i mało rozwijające.

Co innego wgłębienie się w mechanizmy postępowania ludzkiego, które doprowadza do pre, apo, i postapokalipsy - to jest to!!!

Hedonistycznym sktytożercom mówię stanowcze NIE!!!  ;)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

KeniG

  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Października 2008, 00:05:29 »
A wiesz że technicznie Mad Max wcale nie jest postapo  ;D
Wysłane ze schronu przeciwatomowego przy pomocy komputera Odra 1325

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Października 2008, 00:47:13 »
A co? Postnuke?  ;) Każdy z tych filmów to trochę inna "bajka" - bo każdy dzieje w innej "scenerii".
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

KeniG

  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Października 2008, 01:54:04 »
Jak już to postkatastroficzny wszystko wskazuje na kryzys światowy jakies mega zamieszanie ale nie wojne dopiero w 2 części mozna pewnie mówić o wojnie i bombach a w 3 są już konkretne dialogi i motywy. Ten postapokaliptyczny Mad Max to wina tego ze cześć 2 i 3 jest bardziej popularna od części 1 (moim zdaniem lepszej).
Wysłane ze schronu przeciwatomowego przy pomocy komputera Odra 1325

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Października 2008, 02:01:05 »
MM 1 jest preapokaliptyczny - a że ucieraja się koncepcja by preapokalipsę, apokalipsę i to co "po" - roboczo wrzucać do jednego wora z napisem "postapo" to MM są postapo  :P

To kwestia semantyczna w sumie, którą - co prawda - tylko smakosze mogą zgłębić. Ale w końcu te forum dla takich jest  :-[
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

cubik2k

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 42
    • Blog projektu Fonline 2077
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Października 2008, 08:42:56 »
Obejrzałem "niezłą focię" i przejrzałem oferty na "aukcjach" i ręce mi opadają, jeszcze trochę i doczekamy czasów, że własnych rodziców (oczywiście za ich "pełną zrozumienia akceptacją") czy młodsze rodzeństwo będą wystawiać na aukcjach bo.. pieniądze potrzebne na naukę, taaak... z człowieczeństwa już nic nie zostaje, jest tylko zezwierzęcenie  :(
Fallout took three years to make. For the first six months, it was just me (Tim Cain). For the next six months, it was me, a scripter and an artist.

Polskie forum Fonline 2238, 2077 i innych: http://forum.newfmc.pl/index.php

el2prezesso

  • Gość
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Października 2008, 20:31:49 »
Nie obrażajmy zwierząt, których zachowania są jednak podyktowane pewnym schematem ułatwiającym przetrwanie. Zachowanie tej niewiasty to jednak wypadkowa czasów w jakich przyszło jej żyć. Kompletny brak troski w historyczne wychowanie, a co ciekawe to pokolenie, mające za matki i ojców ludzi doświadczonych piekłem wojny, nie potrafi przekazać nauki dalej. :o

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Października 2008, 23:12:58 »
To ciekawa generalizacja. Bo widzisz, ja mam mniej więcej tyle lat co ona i rodziców pewnie w wieku jej rodziców. I jakoś przekazali mi tę wiedzę. Zresztą nie tylko mi, bo w moim otoczeniu jest dużo osób, którym rodzice pewne wartości jednak przekazali. Tego lamentu Squonka, że
Cytuj
Focia to tylko reprezentant tego morza głupoty, w którym od 20 lat - po upadku komuny - topi się Polska.

też nie do końca rozumiem. No bo chyba trochę przesadą byłoby twierdzić, że takie wybryki to coś powszechnego, albo charakterystycznego dla ludzi w moim wieku.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

el2prezesso

  • Gość
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Października 2008, 23:30:25 »
To fakt przesadną generalizację zastosowałem, ale myślę, że mimo wszystko coś w tym jest.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Października 2008, 23:45:38 »
No tak, jest - chociażby ta "Focia", czy jak ją tam wołają. Może i takich osób jest wiele i łatwo je znaleźć.
Chyba masz trochę racji co do czasów, w których żyjemy, ale i tak większość ludzi w tych czasach w taki czy inny sposób się odnajduje. A przynajmniej do tego stopnia, żeby zachowywać jakiś moralny kręgosłup.
Ehh, późno, idę spać :D
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!