Autor Wątek: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...  (Przeczytany 356781 razy)

Rodrrik

  • Mł. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • "Władza jest zawsze gwałtem na ludziach"
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #740 dnia: 06 Marca 2016, 23:43:10 »
A mój faworyt dokumentalny dostał nominację Winter on Fire oraz faworyt fabularny Młodość także dostał nominację ;-)
"Choć droga jest bez końca
Pozornie bez znaczenia
Mniemam, że mam powody
By drogi swej nie zmieniać "

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #741 dnia: 13 Marca 2016, 18:27:32 »
Trafiłem właśnie na genialnego hoxa :hyh



Polewa jakich mało :spk

Rodrrik

  • Mł. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • "Władza jest zawsze gwałtem na ludziach"
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #742 dnia: 13 Marca 2016, 22:33:13 »
Trafiłem właśnie na genialnego hoxa :hyh



Polewa jakich mało :spk

Nawet nie chodzi o samą tematykę ale kurde,wydaje mi się że reżyserem jest Kaczyński a nie gość od Janka Wiśniewskiego..

Ale cóż.. widać że film jest dla lepszego sortu więc nie wiem po co my się wypowiadamy ;-)
"Choć droga jest bez końca
Pozornie bez znaczenia
Mniemam, że mam powody
By drogi swej nie zmieniać "

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #743 dnia: 14 Marca 2016, 15:35:41 »
Jak na ironię to akurat postać Zbyszka Godlewskiego pasuje do tematyki filmu idealnie.. różnica tkwi w przesłankach.

A po co się wypowiadamy? Bo ja rozumiem film o konspiracji w stylu JFK, ale tu mamy wprost materiał propagandowy który podaje urojenia jako fakty (np. gadają o pancernej brzozie jak poryci, a o fakcie że samolot skosił lasek się nie zająknęli), a co więcej jeszcze bzdurniejsze nieudolne próby zamachu na nic nie znaczącą dziennikarkę w sytuacji w której rzekomo udało im się przemycić bombę do sprawdzanego pod tym kontem wielokrotnie samolotu. Ludzie, takie brednie to słyszę tylko w Ruskiej telewizji i wcale mnie to nie pociesza!

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #744 dnia: 26 Kwietnia 2016, 16:02:20 »
Mamy w końcu Wyrok Sądu Najwyższego w sprawie Trybunały Konstytucyjnego: Tu
W skrócie: Wyrok TK jest ważny w momencie wydania i jego nieopublikowanie nie ma wpływu na wykładnie prawa.. a co na to PiS?  :nord:

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #745 dnia: 28 Kwietnia 2016, 23:27:55 »
a kogo to w ogóle obchodzi ?
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #746 dnia: 29 Kwietnia 2016, 05:48:11 »
Was na pewno nie.
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #747 dnia: 29 Kwietnia 2016, 15:17:47 »
a kogo to w ogóle obchodzi ?

Ludzi prawych i sprawiedliwych.. czyli nie was.

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #748 dnia: 30 Kwietnia 2016, 00:51:30 »
hmm to podobno Kaczyński dzieli ludzi .... więc kogo to obchodzi ?
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #749 dnia: 30 Kwietnia 2016, 06:17:58 »
Czy ta sentencja ma jakiś cel? Bo się powtarzasz..

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #750 dnia: 24 Czerwca 2016, 11:17:44 »
No to się stało.. wielki "partner*" polityczny PiS'u czyli UK opuszcza Unię Europejską (pozwolę sobie nie linkować bo to gorący temat).

Czy Unia się rozpadnie jak życzą sobie tego pro-Rosyjscy i anty-Europejscy masturbanci? Nie sądzę bo Wielka Brytania od początku była takim luźnym pływakiem który chciał od okrętu odpaść i był trzymany od początku grubą liną interesów i przywileju (w sumie to nawet politycy Brytyjscy którzy grali tą kartą są zaskoczeni bo był to tylko blef a tu kij i trzeba grać do złej gry). Wyjście te nie będzie tanie ale w sumie usunięto swoistą tkankę rakową z jej dziwacznymi przywilejami. Gorzej że już kolejne kraje stoją w kolejce a mianowicie Francja i Holandia chcą podobnego referendum (Grecja może także).. no ale.. Szkocja i Irlandia opowiedziały się przeciw! W sumie nie ma powodu też by Francuzi i Holendrzy chcieli opuszczać Unię a głosy pro-referendalne pochodzą z raczej niszowych stron, a Grecy strzelili by sobie w stopę bo tylko UE ratuje ich od bankructwa, więcej jeśli nawet mieli taki zamysł to raczej jest już to temat dla nich spalony. W sunie to nie stało się nic niespodziewanego choć oszołomy już trzepią kapucyny widząc rozpad UE.. którego nie będzie! Naprawdę nie ma żadnych realnych przesłanek by ktokolwiek chciał opuszczać Unię poza idiotami. Ba! Nie zapominajmy że Finlandia i Ukraina ostatnio skręciły w stronę Unii. Turcja i wiele innych krajów wciąż czekają na akcesję w dalszej przyszłości wiedząc że Unia jest kolejnym obok NATO gwarantem bezpieczeństwa. Co więcej prawie pewne jest że gospodarka Brytyjska dostanie sporego kopa w żyć z powodu zerwania umów handlowych nie mogących egzystować poza UE oraz z powodu wyjazdu taniej siły roboczy (tu muszę zwrócić PiS "honor" że dzięki nim faktycznie Polacy wracają do kraju.. z pochodniami). Co więcej o czym się jeszcze nie mówi to fakt że de facto doszło do rozpadu UK bowiem w skutek referendum doszło konfliktu prawnego w związku z rozbieżnym wynikiem w poszczególnych krajach związkowych.. dotychczasowy rząd utracił więc de fact mandat w regionach w których już istnieją spore dążenia separatystyczne. Nie jest jeszcze oczywiste co się stanie ale pozostanie w Unii Szkocji i Połączenie Irlandii powoli wchodzi w grę (tym bardziej że konflikt religijny do tej pory konstytuujący rudział już jest przeszłością w skutek ekumenizmu i sekularyzacji). Tak czy siak mamy burdel i Brytyjczycy o tym wiedzą dlatego Cameron ucieka z tonącego okrętu poddając się do dymisji.. śmiałbym się gdyby UK zaraz chciało do Unii wrócić.

Na koniec pytanie co na to PiS? PiS jest bez wątpienia partią Eurosceptyczną chodzącą za rączkę z Brytyjczykami, Węgrami i Grekami, ale jak do tej pory PiS nie miało odwagi by na serio zdeklarować się w ten sposób bo poza pustymi kłótniami i cwaniakowaniem wiedzą oni że w Polsce nie ma poparcia dla Eurosceptycyzmu choć i tak nasza gospodarka dostaje już łupnia za samo powiązanie rządu z Brytyjczykami. W sumie nie sądzę by coś się tu zmieniło i cała ta sprawa to raczej burza w szklance wody.. poza samą Brytanią która obudziła się z ręką w nocniku. Choć kto wie? Jeszcze sraczka może polecieć..

edit:
Rosja już się cieszy..

* A i zapomniałem: Polityka PiS w tym zakresie to bobas trzymający się za nogę tatusia awanturnika bo taki tfarty, którego poparcie nie ugra nam żadnego interesu a tylko zaszkodzi, bo tatuś ma rodzinkę gdzieś i właśnie obudził się za progiem. Co więcej PiS ewidentnie nie ma zielonego pojęcia o realiach gry politycznej między UE a UK.. choć nam obecnie grozi nam raczej scenariusz Grecki z domieszką Węgierskiego niż Brytyjski. Nie że PiS wie co robi.. oni po prostu papugują innych. Widać to ewidentnie w przypadku ich nieudolnej gry z Trybunałem.
« Ostatnia zmiana: 24 Czerwca 2016, 11:39:11 wysłana przez Rezro »

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #751 dnia: 14 Lipca 2016, 22:10:55 »
Nie chce mi się szukać źródła więc takie pierwsze lepsze, ale w czym rzecz..
http://www.tvn24.pl/kropka-na-i-walesa-odpowiada-kaczynskiemu,661058,s.html

W jednym z ostatnich przemień Jarosław Kaczyński stwierdził że jego brat Lech Kaczyński był prawą ręką Lecha Wałęsy i de facto liderem Solidarności. Jest to oczywiste kuriozum które niespełnieni rewolucjoniści sugerowali od jakiegoś czasu niedouczonym baranom, ale nikt jeszcze nie upadł tak nisko by ośmieszyć się mówiąc tak oczywistą nieprawdę. Użycie kalendarza bowiem pozwala łatwo ustalić że bracia Kaczyńscy byli po prostu na to za młodzi. Urodzili się oni bowiem w 49'tym co oznacza że w latach 80'tych kiedy Solidarność powstała byli oni dopiero po studiach. Kiedy powstało KOR w połowie lat 70'tych by bronić represjonowanych już robotników ci nie byli nawet na etapie szukania pracy. Żeby była jasność.. nikt zasług Lecha Kaczyńskiego nie neguje, bo gdy już rozpoczął działalność to dał się zauważyć prowadząc szkolenia dla robotników z Komunistycznego Prawa Pracy. No ale nie był on prominentnym członkiem Solidarności! Byli oni na to za młodzi a doświadczeni robotnicy z ponad dziesięcioletnim stażem pracy nie mieli powodu słuchać jakichś fircyków, tym bardziej że Solidarność oryginalnie była tylko i wyłącznie związkiem zawodowym. Kaczyńscy zaczęli odgrywać jakąś większą rolę dopiero przy Okrągłym Stole (który w swojej hipokryzji głoszą zdradą) i to tylko dlatego że robotnicy nie mogli liczyć na lepszą pomoc prawną. Kaczyńscy wtedy nie mieli żadnej mocy decyzyjnej i sami byli co najwyżej przydupasami ludzi jak Macierewicz czy Gwiazdowie, który w tym czasie byli wpływowymi działaczami politycznymi i nawet wielu posłów PO ze wstydem przyznaje że za nimi podążali zanim dorośli i nabrali rozumu.

Tak czy siak jak mawia stare porzekadło "Imperia się walą gdy ich przywódcy zaczynają wierzyć we własne kłamstwa". Jaro po śmierci brata coraz bardziej odkleja się zaś od rzeczywistości i już zaczynają pojawiać się pęknięcia jak minister głoszący kłamstwa o Jedwabnem gdy Kaczyński z dumą powołuje się na żydowskie pochodzenie.. ciekawe co z tego wyniknie?
« Ostatnia zmiana: 15 Lipca 2016, 07:21:50 wysłana przez Rezro »

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #752 dnia: 31 Lipca 2016, 17:03:31 »
Nie chce mówić "a nie mówiłem" ale a nie mówiłem?
http://biznes.onet.pl/wiadomosci/finanse/wynik-referendum-odbija-sie-na-calej-brytyjskiej-gospodarce/06jv6m

O lawinowym wzroście cen usług bankowych i produktów spożywczych w Polsce nie muszę już chyba mówić bo media wręcz od tego huczą..
« Ostatnia zmiana: 31 Lipca 2016, 17:11:27 wysłana przez Rezro »

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #753 dnia: 31 Lipca 2016, 22:36:39 »
Sorry Rezro ale powiadasz bzdety. Przeczytaj książkę "Jarosław. Tajemnice Kaczyńskiego", napisaną przez Michała Krzymowskiego (dziennikarza Newsweeka) i dowiesz się na jakim etapie byli wtedy Kaczyńscy, co znaczyli i co myśleli o Solidarności. Powtarzanie bzdur z mediów jak zwykle nic nie wnosi w dyskusji.
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #754 dnia: 01 Sierpnia 2016, 11:41:09 »
W tej sprawie mam do powiedzenia jedno..

« Ostatnia zmiana: 02 Sierpnia 2016, 02:46:04 wysłana przez Rezro »

Adam

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 479
    • Szepczący w ciemności
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #755 dnia: 24 Września 2016, 23:29:41 »
Ciekawe czy ktoś jeszcze będzie w stanie to obronić. Żyjemy w państwie propagandy... I żeby nie było, że powtarzam za szukaniem sensacji. Byłem, widziałem.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #756 dnia: 25 Września 2016, 22:50:29 »
Propaganda jest na tyle skuteczna na ile naród podatny.. choć ostatnio moja wiara co do jakości tego podupadła, to było jednak sporo czynników które na wynik wyborów wpłynęły z ogólnie kiepskim światowym kilowatem na czele. No i nie oszukujmy się bo Polacy zawsze głosowali na odwrót niż mówiło TVP i dlatego też Tusk jako jedyny polityk telewizji publicznej nie ruszył a ta padła dopiero przed klęską PO. Przypadek?

Jeśli już to prawdziwa "zabawa" zacznie się za trzy lata.. sporo środowisk już nie ukrywa że nie spocznie puki PiS nie trafi przed Trybunał a biorąc pod uwagę nieobliczalność PiS ci mogą być gotowi na wszystko. Czy będzie Majdan w Polsce? To się jeszcze okaże..

Adam

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 479
    • Szepczący w ciemności
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #757 dnia: 26 Września 2016, 13:39:05 »
Obawiam się, że straszenie trybunałem skończy się na pustych słowach, tak jak to było w przypadku Ziobry, a on odpowiadał za naprawdę poważne i obrzydliwe rzeczy, przy których łamanie prawa przez Szydło czy Dudę są małym piwem.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #758 dnia: 26 Września 2016, 15:02:24 »
Obawiam się, że straszenie trybunałem skończy się na pustych słowach

Miejmy nadzieję że PiS też tak uważa..

tak jak to było w przypadku Ziobry, a on odpowiadał za naprawdę poważne i obrzydliwe rzeczy, przy których łamanie prawa przez Szydło czy Dudę są małym piwem.

Niekoniecznie.. Trybunał Stanu zajmuje się tylko i wyłącznie przypadkami złamania konstytucji i przestępstwami skarbowymi w przypadku Prezydenta, czyli Szydło i Duda niejako z zasady się kwalifikują. Za niezależnie od obrzydliwości pospolite jednak nadużycia władzy (Ziobro) odpowiada się przed prokuraturą i co by jednak złego o Ziobrze nie mówić to był on na tyle sprytny że poza gadaniem bzdur w TV to jednak scedował on odpowiedzialność prawną na podwładnych (którzy byli na tyle głupi by robić co im każą bez pokwitowania) i przypominam że Mariusz Kamiński został skazany za to przez sąd, jak i wielu prokuratorów oraz agentów takich jak Tomek (również skazany). Zarówno Ziobro jak i Kaczyński mieli być postawieni przed Trybunał ze względu właśnie na nieformalną odpowiedzialność za te działania co było jednak dość ryzykownym ruchem ze względu na konieczność dowiedzenia nieformalnych nacisków. Obaj panowie są prawdopodobnie jedynymi w PiS'ie którzy wiedzą co czynią.. dlatego nie ma szans nie tylko z wizerunkowych przyczyn by Jaro ponownie został premierem a Ziobro pewnie tych samych błędów już nie popełni.

Rodrrik

  • Mł. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • "Władza jest zawsze gwałtem na ludziach"
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #759 dnia: 04 Października 2016, 14:53:11 »
40 Milionów HomoPutinus (dawniej HomoSovietus) będzie między 4 a 7 października chowanych po bunkrach.
W całym tym przedsięwzięciu będzie brało udział ponad 200 tys. ratowników.
Nie licząc służb porządkowych. Do tego wszystkiego 50 tys. pojazdów co by poprzewozić ludzi z wiosek.

W Moskwie zrobią koncert na 3 tys. syren. Postawią maszyny do czyszczenia odzieży z opadów i chemii.
Ogólnie koncert będzie od Kamczatki do Kaliningradu.

Do tego sam rząd wydaje oświadczenie że nie uczy szybkiej ucieczki a szybkiego zgrupowania, przeżycia i współpracowania ze służbami.

Do tego dochodzi to że Prezydent Słowacji coś tam ostatnio powiedział że jest zdania iż w najbliższych miesiącach w europie wybuchnie wojna, Barack Ahmed Obama nie podpisał oświadczenie w którym zawarte było stwierdzenie że USA w razie wojny nigdy nie zaatakuje pierwsza głowicami nuklearnymi. Chiny ogłosił sojusz wojskowy z Rosją...

Cytując klasyk..
Nie.. no bo wiesz... ja się trochę cykam.
"Choć droga jest bez końca
Pozornie bez znaczenia
Mniemam, że mam powody
By drogi swej nie zmieniać "