Autor Wątek: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...  (Przeczytany 356757 razy)

Adam

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 479
    • Szepczący w ciemności
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #720 dnia: 18 Stycznia 2016, 16:16:31 »
 :schrk: I live... again  :zomb:

Cytuj
Dlaczego milczycie, panowie konserwatyści? Dlaczego nie komentujecie poczynań nowej władzy?
Jako w pewnym stopniu konserwatysta (przynajmniej jeśli chodzi o podstawowe kwestie światopoglądowe), skomentuję - nowa władza jest do dupy. I właśnie to jest problem, że nie ma już dialogu konserwatystów z rewolucjonistami, nie ma przeciwstawiania dwóch stanowisk, które nadają się do zacytowania w gazecie. Nie ma sporów natury gospodarczej, ale ich to akurat nigdy nie było, ale teraz nawet nie ma tych bezsensownych sporów światopoglądowych, które odwracały naszą uwagę od różnych nadużyć władzy. To jest problem, teraz władza chwali się nadużyciami zamiast je ukrywać. Teraz nie ma nawet udawanej dyskusji - teraz są nacjonaliści i wyznawcy Pana Prezesa kontra reszta świata. W pewien sposób to straszne, że żałuję nawet tego, czego nienawidziłem w polskiej polityce...

PS: Kto by pomyślał, że tyle się zmieni po nowym roku... Pokłóciłbym się z Rezro, ale żeby to zrobić, musiałbym poprzeć Lepszy Sort Polaków, a to o wiele za dużo... :(

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #721 dnia: 20 Stycznia 2016, 10:37:15 »
Nie wypowiem się za wiele bo po awarii kompa piszę z tableta, ale w skrócie:

PiS to nie partia Konserwatywna tylko obiektywnie (nie politycznie czy sarkastycznie) partia Narodowo-Socjalistyczna. Wraz z bardzo Ludowokatolickim i Nacjonakistycznym światopoglądem (nie mylić z Chrześcijaństwem) mamy do czynienia z skrajnie Socjalistyczny wręcz Komunistycznym podejściem do gospodarki który odbije nam się za dwa lata gdy budrzet PiS ulegnie uprawomocnieniu. Mimo retorycznej dominacji PiS w retoryce Konserwatywnej w Polsce mimo faktu że 60% Polaków jest Konserwatywna, jedynie niewielki procent faktycznych konserwatystów ich popiera pozostając bez faktycznej reprezentacji (wiem to wprost od nich) gdy większość ich elektoratu stanowią roszceniowcy i klakierzy (przypominam że autentyczne poparcie dla PiS to coś koło 16-18% wszystkich Polaków) Na szczęście wbrew temu w co wierzy PiS sytuacja polityczna nie uległa zmianie a wygrali oni dzięki zbiegowi okoliczności i czynnikom takim jak zurzycie polityczne PO, zmęczenie społeczne i fatalny błąd SLD startującego jako koalicja i lądującego przez to poza parlamentem (aż 7.5% głosów przepadło).

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #722 dnia: 20 Stycznia 2016, 14:14:39 »
Nie chciałem ich tak od narodowców :P
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #723 dnia: 28 Stycznia 2016, 21:48:04 »
Jak to śpiewa jeden z polskich wokalistów - nie stało się nic

Każdy niech spojrzy za siebie, w prawo, w lewo, i powie z rączką na sercu, czy coś się stało ?  ;)
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Adam

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 479
    • Szepczący w ciemności
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #724 dnia: 28 Stycznia 2016, 22:06:23 »
Stało się, stało niestety. Żeby długo nie wymieniać, tylko najważniejsze rzeczy: u mnie na uczelni był już nalot CBA za prywatne porachunki z ministrem sprawiedliwości, bank w ramach cudownego podatku ograniczył mi możliwość podejmowania pieniędzy ze wszystkich bankomatów, a złotówka spadła i to też życia mi nie ułatwia  :(

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #725 dnia: 31 Stycznia 2016, 08:24:10 »
Jak to mówi stare powiedzenie Aq "ignorancja jest błogosławieństwem".

Jak wspominałem wcześniej skutki decyzji budżetowych wchodzą w życie do dwóch lat od zmiany władzy.. PiS było tu na tyle skuteczne że ograniczenia w kredytach widać już dziś (widzę że Adam miał tu więcej doświadczeń), a niedługo będziemy mieli również naturalny wzrost cen produktów konsumpcyjnych bo rynek robi swoje i nie można zakazać ich wzrostu bo poskutkuje to tylko spadkiem podaży a w konsekwencji i tak wzrostem. Skutki decyzji politycznych będziemy odczuwać jeszcze przez lata choć głównie mamy jeszcze przesłanki (poza wysadzeniem Trybunału to PiS dopiero zaczęło wprowadzać swoje zmiany), niemniej tym razem mimo większej agresji PiS'u jest mi jakoś raźniej.. w końcu tym razem już wiem że są zbyt niekompetentni by faktycznie zmienić system i ich działania są w zasadzie łabędzim śpiewem.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #726 dnia: 31 Stycznia 2016, 21:32:15 »
Przejrzałem pobieżnie Waszą dyskusję i widzę, że idzie ona w złą stronę. To znaczy w taką, jaka w Polsce jest toczona od 25 lat. Komuna - Solidarność. PO - PiS. Pora trochę szerzej otworzyć oczy i przestać się emocjonować jak komentatorzy z TokFM  :hyh :hyh :hyh

A początek polecam obejrzeć to - Ziemkiewicz mówi jak jest --->


Do zakumania pod warunkiem, że nie jest się przesiąkniętym liberalno-demokratyczną wizją świata, w której rację mają tylko ci, co należą do kręgu soc-chadecko-liberalnego, a reszta to populiści, nacjonaliści i reakcja. I oczywiście wredny Kaczor z kotem   :zwr
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #727 dnia: 01 Lutego 2016, 09:21:24 »
Ta debata obrazuje też inny problem w tej dyskusji.. Adam jest Konserwatystą a ja umiarkowanym Soc-Liberałem (i od kiedy Chadecja jest Soc-Liberalna?) czyli nasze poglądy na wiele spraw są mocno odmienne, jednak jest taka grupa ludzi która sprowadza wszystko co przeciw nim do komunizmu, mimo że sama postępuje jak komuniści uważając że "prawicowy" światopogląd stawia ich w opozycji, mimo że nie od dziś wiadomo że radykalna prawica jest tylko najbardziej prawicową odmianą skrajnej lewicy.

A wracając do KOD'u to nie trudno dostrzec że to nowa twarz Ruchu Palikota który w mojej ocenie był zawsze dmuchanym ruchem na którego barkach lansowali się politycy i dlatego nigdy nie mieli mojego poparcia. Jednak.. kogo obchodzi KOD? Ludzie biorący udział w protestach nie robili to z powodu ani pod szyldem KOD''u (znam wielu ludzi z nie mojej bajki którzy poszli bo byli realnie zbulwersowani działaniami PiS'u), choć PiS i Kukiz jakoś dziwnie nie wierzą że protest może być nieopłacany co o nich wiele świadczy. Nie zdziwił bym się gdyby w pewnym momencie zaczęto wręcz KOD gonić na protestach jak Tymoszenko na Majdanie. Faktem jest to że wbrew swojemu mniemaniu PiS nie jest postrzegane jako patia zmiany (ludzie nie tęsknią za starym złem), a jako część POPiS'u który już lawinowo traci poparcie bo ludzie zaczęli się orientować że "wymienił stryjek siekierkę na kijek". Tak czy siak to jedna z tych sytuacji w których co nas nie zabije to nas wzmocni, bo przy całej niechęci do polityków to po prostu kwestia pojęcia że to mniejsze zło. Nigdzie nie ma przyzwoitych polityków i nawet w kraju politycznego zadęcia jakim jest USA, nawet tam nikt rozsądny nie lubi polityków.

A co do artykułu to zaskakująco zbieżny z moim zdaniem w wielu punktach. Z tym że nikt nie sugeruje PiS pro-Putinizmu, a nieświadome służenie Kremlowi w roli tzw. "pożytecznych idiotów" oraz stosowanie tych samych narzędzi. Poza tym PiS jak najbardziej jest w stanie doprowadzić do Majdanu w Polsce, tyle że wbrew swoim intencjom to oni będą Janukowyczem bo taka jest skala ich zaślepienia i syndromu Kalego. To takie małe sprostanie.

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #728 dnia: 09 Lutego 2016, 20:55:35 »
Przepraszam bardzo i to jest problem, że student nie możne wybierać pieniędzy z jakiego chce bankomatu za darmo?

Może trzymać te pieniądze np. w skarpecie, bo jeżeli opłata za wypłacanie z bankomatów, stanowi problem, to tak sobie myślę, że ogólny wkład w konto jest mierny, i nie stanowi żadnego dodatku w postaci oprocentowania.

To nie są problemy, to są gówniane przyzwyczajenia konsumpcyjne, które jak marchewka na kiju, doprowadziły do tego, że cały kapitał (bo banki to pieniądze) zostały wyprowadzone z kraju i zamienione na kapitał obcy, który ciągnie z naszego kraju jak mleko z krowiego cyca.
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #729 dnia: 10 Lutego 2016, 00:59:05 »
Przepraszam bardzo i to jest problem, że student nie możne wybierać pieniędzy z jakiego chce bankomatu za darmo?

Wybacz ale o co ci biega? Bankomaty są własnością banków i te nie mają powodu prowadzić usług dla innych banków za darmo. Opłaty za bankomaty to coś na co trzeba patrzyć w momencie zakładania konta. A tak w ogóle coś wyskoczył tu z bankomatami?

Może trzymać te pieniądze np. w skarpecie

Wiesz co to inflacja?

bo jeżeli opłata za wypłacanie z bankomatów, stanowi problem, to tak sobie myślę, że ogólny wkład w konto jest mierny, i nie stanowi żadnego dodatku w postaci oprocentowania.

ROR'y służą do rozliczeń często mając minimalne bądź zerowe oprocentowanie oraz opłaty tylko przy wypłacaniu z obcych bankomatów choć nie zawsze, konta oszczędnościowe służą raczej do negacji inflacji i często wiążą się z opłatami za bankomaty bo nie służą do płacenia rachunków a są czymś w stylu otwartej lokaty. Przy czym są sposoby by wypłacać z nich bez opłat. I znowu o co ci biega?

To nie są problemy, to są gówniane przyzwyczajenia konsumpcyjne, które jak marchewka na kiju, doprowadziły do tego, że cały kapitał (bo banki to pieniądze) zostały wyprowadzone z kraju i zamienione na kapitał obcy, który ciągnie z naszego kraju jak mleko z krowiego cyca.

Wybacz ale radziłbym ci nie pisać postów po kielichu.. poza tym większość banków w Polsce jest Polska a część nawet państwowa, ale by o tym wiedzieć raczej nie powinno się słuchać ludzi którzy o ekonomii uczyli się w PRL'u, o ile w ogóle się uczyli miast pozjadać wszystkie zmysły bo udało im się w czasie przemian kilka przekrętów. Poza tym to rząd włada kasą i jak zechce może jej wszystkich pozbawić. Poczekaj tylko aż zacznie ssać z "złodziejskich zachodnich banków" to się zdziwisz z kogo wyssą.

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #730 dnia: 10 Lutego 2016, 20:22:51 »
Stary ty już nigdy nic nie pisz. Graj w te swoje gry i żyj wirtualną rzeczywistości, ale już nic nie pisz, nigdy. I nie tłumacz już nigdy nic, nikomu. I żeby nie było, kulturalnie się wyraziłem.
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #731 dnia: 11 Lutego 2016, 08:38:29 »
Nie kulturalnie tylko chaotycznie i od czapy. Mówisz że to było na trzeźwo? Więc tym bardziej nie wiem o co ci chodziło..

A co do spekulacji na mój temat się nie wypowiem bo są śmieszne.

Adam

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 479
    • Szepczący w ciemności
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #732 dnia: 11 Lutego 2016, 18:24:47 »
Jak pięknie, poziom dyskusji powoli dociera już do sejmowego  :piwo2:

Ale ale, mam wrażenie, że został tutaj nawet zastosowany pewien chwyt psychologiczny, mniej więcej tak finezyjny jak te sejmowe, więc jesteśmy w domu ;) Otóż z całej mojej wypowedzi wyjęte zostały tylko bankomaty, a zatapianie Polskiej waluty i korzystanie ze służb państwowych dla prywatnej zemsty (bardzo chrześcijańskie, swoją drogą  :ajat) zostało dyskretnie przemilczane, więc świadomie zagram w tę grę i odniosę się tylko do banków.

Cytuj
Przepraszam bardzo i to jest problem, że student nie możne wybierać pieniędzy z jakiego chce bankomatu za darmo?
A nie jest? Nie pytałeś, czy świat się zawalił, tylko czy coś się zmieniło. Dla mnie tak, w każdej sprawie, w której zauważyłem zmianę, na gorsze.

Cytuj
Może trzymać te pieniądze np. w skarpecie, bo jeżeli opłata za wypłacanie z bankomatów, stanowi problem, to tak sobie myślę, że ogólny wkład w konto jest mierny, i nie stanowi żadnego dodatku w postaci oprocentowania.
I co dalej? Pracodawca zapłaci mi skarpetą wypełnioną pieniędzmi? Może wydawnictwo rozliczy się ze mną w gotówce (w skarpecie)? Albo za konferencję naukową w Warszawie wyślę wpisowe w kopercie? Odłoże sobie osobną skarpetę na rachunki, żeby później hurtem wysłać na poczcie irytując wszystkich ludzi, którzy przyszli tam po to, do czego poczta służy? Na dobrą sprawę, nawet za mieszkanie w większości przypadków albo nie da się zapłacić inaczej niż przelewem, albo jest to bardzo źle widziane. Przyznaję, skarpeta rzeczywiście jest najlepsza, ale jeśli ktoś siedzi w domu przed komputerem, a pieniądze wydaje tylko w warzywniaku.

Cytuj
To nie są problemy, to są gówniane przyzwyczajenia konsumpcyjne
Zgadzam się. I pewnie chodzisz wszędzie pieszo, bo samochody to tylko gówniane przyzwyczajenia konsumpcyjne. Jak cię coś zaboli, to gotujesz sobie wywar z maku, bo medycyna to tylko gówniane przyzywczajenie konsumpcyjne (zresztą powoduje przecież autyzm  :zcz:). Że jesz surowe mięso, bo kuchenka jest tylko gównianym przyzwyczajeniem też szanuję (trzeba tylko uważać na bakterie). Ale ja zamierzam jednak korzystać z tych gównianych przyzywczajeń i burzyć się gdy mi się je zabiera, bo zdaje mi się, że na tym właśnie polega postęp. Ale OK, szanuję mieszkanie w lepiance  :spk

Cytuj
cały kapitał (bo banki to pieniądze) zostały wyprowadzone z kraju i zamienione na kapitał obcy, który ciągnie z naszego kraju jak mleko z krowiego cyca.
W imię jakiego fałszywie pojętego patriotyzmu mam promować gorsze rozwiązania? Jeśli zagraniczne banki są lepsze (a ja akurat korzystam z Polskiego, zagraniczne mogą sobie pozwolić, by mieć gdzieś te głupie regulacje, bo Polska stanowi mały procent ich rynku, więc nowe ustawy spowodują jeszcze większą utratę konkurencyjności rodzimych przedsiębiorstw), to dlaczego mam ich nie używać? Jak zostało słuszni zauważone, pachnie mi to nieprzyjemnie komunizmem (te zachodnie banki nas wysysają, nie bierzmy nic ze zgniłego zachodu, nadrukujmy kartek, towarzyszu!), a wiadomo jak skończyło się to tam.

I u nas tak samo się skończy, jeśli ktoś szybko nie puknie się w głowę. Skoro banki podrożały z powodu kolejnego podatku, podrożeją też sklepy (nawiasem mówiąc, już są informacje, że te wielkie sieci, w które miał uderzyć podatek nic sobie z tego nie robią, a tracą małe polskie i osiedlowe) i wiem, że jedzenie chleba to tylko gówniane konsumpcyjne przyzwyczajenie, ludzie w naturze jedli korzonki i upolowane myszy, to jednak chciałbym nie płacić więcej za bochenek.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #733 dnia: 11 Lutego 2016, 19:50:26 »
Aha! To o to chodziło z tymi bankomatami! Teraz już nie dziwię się że wypowiedź Aq brzmiała jak coś od kolesi od cynfoliowych czapek :trm

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #734 dnia: 14 Lutego 2016, 02:21:07 »
Aha! To o to chodziło z tymi bankomatami! Teraz już nie dziwię się że wypowiedź Aq brzmiała jak coś od kolesi od cynfoliowych czapek :trm

 :face:
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #735 dnia: 14 Lutego 2016, 10:47:21 »
Gratuluje zdolności załapania sarkazmu na poziomie pana prezesa.. :ogr:

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #736 dnia: 01 Marca 2016, 12:52:53 »
Piszę tutaj bo nie warte jest to osobnego tematu.. Oskary:

Mój faworyt "The Martian" (Marsjanin) nie zdobył żadnej statuetki, ale w tym roku było sporo filmów które mnie interesowały więc w sumie mnie to nie boli. Co ciekawe faworyt mediów "The Revenant" zdobył tylko trzy Oskary w tym dla DiCaprio który w końcu doczekał się zasłużonego Oskara. Największym zaskoczeniem tegorocznych Oskarów jest chyba fakt że "Mad Max: Fury Road" zdobył sześć statuetek.. a dotychczas filmy akcji były traktowane nie lepiej od horrorów, no ale to zarąbisty film. A i co ciekawe "Inside Out" (animacja) był nominowany do najlepszego scenariusza, ale zdobył tylko statuetkę za najlepszą animację. To tyle..

Rodrrik

  • Mł. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • "Władza jest zawsze gwałtem na ludziach"
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #737 dnia: 01 Marca 2016, 13:58:07 »
Ciekawa też była gala.. jak czarny obraża białego to jest okej,jak biały obraża czarnego to rasista..Najlepsze jest to że to głównie mniejszości są rasistowskie w stronę większości...
"Choć droga jest bez końca
Pozornie bez znaczenia
Mniemam, że mam powody
By drogi swej nie zmieniać "

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #738 dnia: 01 Marca 2016, 15:06:09 »
Pozytywny rasizm to obecnie znaczny problem Amerykańskiej poprawności politycznej.. ja osobiście uważam to za niewarte mojej uwagi.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #739 dnia: 06 Marca 2016, 21:46:29 »
Za to mój faworyt- Macbeth - nie zdobył ani jednej statuetki. Ba, nie był nawet nominowany!

 :nord:
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!