Autor Wątek: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...  (Przeczytany 355564 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #20 dnia: 09 Października 2008, 14:24:19 »
Fajne fotki - a zarazem odpowiedź na wzrastające ceny żywności >>> NIE JEDZCIE! ODCHUDZAJCIE SIĘ!! BĘDZIECIE SŁAWNI!!!

A PRZYPADEK TEJ OSOBY jest w ogóle ciekawym przykładem co duże pieniądze - nie wynikające z własnej pracy fizycznej jak i umysłowej - mogą zamieszać we łbie. Baa!!! To już apokalipsa!!!  ;D
« Ostatnia zmiana: 09 Października 2008, 14:32:19 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #21 dnia: 09 Października 2008, 20:42:48 »
No tak, ale mi się nie wydaje, żeby jej skóra była "pjęęęękna". Nawet wręcz przeciwnie :P
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Irrhas

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Października 2008, 12:26:18 »
Bardziej kieruję się ku stwierdzeniu "wpierw zaczyna się w umysłach";chodź zapewne trudno na początku stwierdzić apokaliptycznosć ;) czyjegoś umysłu.Myślę że "to" coś dojrzewa,kiełkuje etc.;przybierając później formę totalnej apokalipsy.
Jeżeli bardzo chcesz zmieniać świat,to nie zapomnij zacząć od siebie...

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Irrhas

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #24 dnia: 11 Października 2008, 14:09:56 »
W sumie mamy początek;jak zwykle zaczyna się od wielkiego krachu na giełdach;potem totalna wojna,a potem...ehh :D
Jeżeli bardzo chcesz zmieniać świat,to nie zapomnij zacząć od siebie...

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #25 dnia: 11 Października 2008, 19:50:40 »
Chyba na odwrót:
- zaczyna się od pier...nia się ludziom we łbie - z bogactwa, z głupoty
- potem pojawia się kryzys na giełdach
- a na końcu...
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Irrhas

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #26 dnia: 11 Października 2008, 22:51:12 »
No raczej tak...pośpieszyłem się trochę 8) z tym "początkiem"
...czyli kryzys może generować totalny rozpie...
A tak na marginesie ciekaw jestem czy do tego krachu mogły się przyczynić duże wydatki na wojnę w Iraku i Afganistanie...hmm...zastanawiające :-\
Jeżeli bardzo chcesz zmieniać świat,to nie zapomnij zacząć od siebie...

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #27 dnia: 11 Października 2008, 23:02:57 »
Raczej nadmierny konsumpcjonizm klasy średniej w USA >:(
« Ostatnia zmiana: 12 Października 2008, 00:52:41 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

el2prezesso

  • Gość
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #28 dnia: 11 Października 2008, 23:47:41 »
Obawiam się że nie tylko w USA. Europa zachodnia jest nie lepsza. Po za tym olbrzymią rolę odgrywają Chiny jako główny producent taniochy jaką jesteśmy zalewani. Kupowanie, kupowanie, i jeszcze raz kupowanie..., niestety producenci nie przewidzieli, że rynek i konsument wcześniej czy później musi się nasycić. Bo ileż domów można kupić za życia? A w sumie to od tego się wszystko zaczęło - zapaści na rynku nieruchomości.(...chyba) :-\

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #29 dnia: 12 Października 2008, 00:56:28 »
No jo - od tego, że brało się (i dawało też) kasę na dom powyżej swojej zdolności kredytowej, bo zabezpieczenim miała być nieustannie rosnąca wartość nieruchomości.

Ta cała sytuacja to taki przejaw zbiorowej choroby psychicznej - wszyscy poddali się działaniu jakimś urojeniom wierząc w potęge wirtualnego pieniądza jaki generują giełdy, na których handlowano ubezpieczeniami tychże kredytów  ???

Zdrowo popierdolone jest to wszystko - a teraz jeszcze ludzie muszą za to płacić  >:(
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

KeniG

  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #30 dnia: 12 Października 2008, 04:02:13 »
Tu nie ma nic do rzeczy konsumowanie i zamienianie domów na większe ani tym bardziej "taniocha z chin" (tak tak upadek moralny mamy w dzisiejszych czasach już Platon o tym pisał   :D ).

Już za czasów Clintona podjęto decyzje żeby dawać kredyt KAŻDEMU któremu tylko się da. Prawie zero zaświadczeń, nikogo nie interesowało czy kredytobiorca da rade spłacić kredytyt itp Najlepiej zwalać wine na zwykłego człowieka a bankierzy niech jadą na wakacje i biorą gigantyczne odprawy bo to przecież wina tych frajerów obywateli że brali kredyty które im dosłownie wciskano. Bankierzy którzy dają kredyt osobom które nie są w stanie spłacić kredytu i w normalnych okolicznościach na przykład w Polsce by go nie dostali są tak samo wini jak obywatele a być może bardziej bo sie im płaci kupe kasy za ich prace i tych uczelni też chyba tylko dla sportu nie kończyli. Firmy dające pożyczki prawie bez dokumentów na duży procent osobą niewypłacalnym to prawo ściga ale jak jest to BANK to moż robić co chce. Wiadomo było że dawanie kredytu każdemy kto chce prze kilka dekad zemści się na USA tylko żaden z wielkich panów bankierów nie miał odwagi tego przynać i zmienić postępowania (bo liczyło się tylko jego konto). Wiele banków wychodziło wręcz z założenia ża co ich obchodzi to że obywatel nie da rade spłacić kredytu oni przejmą przecież majątek jego i i tak wyjda na swoje, tylko że nie pomyśleli co będzie jak większość kredytów nie zostanie spłacona a ceny domów polecą w dół.

A teraz bankierzy na wakacjach a zwykły obywatel bankrut. Podróżowanie w kierunku zdemoralizowanego zachodu wciąż konsumującego ty tylko zamydla sytuacje i sprawia wrażenie  że mamy do czynienia z czymś co jest winą całego świata i zwykłych ludzi, sprawia że konkretne osoby znane z imienia i nazwiska które podjeły kotastrofalne w skutkach decyzje mogą sobie teraz za odprawy zabawiać sie w najdrożych hotelach i podrywać supermodelki. Banki i rządy winne?? NIE TO KOWALSKI BO KUPIŁ SOBIE NOWY TELWIZOR LCD WYPRODUKOWANY W CHINACH!!!!
« Ostatnia zmiana: 12 Października 2008, 04:17:29 wysłana przez KeniG »
Wysłane ze schronu przeciwatomowego przy pomocy komputera Odra 1325

el2prezesso

  • Gość
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #31 dnia: 12 Października 2008, 10:56:31 »
Upadek moralny to ściema zamydlająca sytuację. Człowiek jaki był taki jest, w tym temacie nic się nie zmieniło.
Natomiast czy przeciętny Kowalski jest winny? Myślę, że mimo wszystko tak. Większość z tego co robimy podlega prawom wyboru. Jeśli daliśmy się omamić hałaśliwą reklamą i mimo wszystko postanowiliśmy dołączyć do grona szczęśliwców posiadających najnowsze LCD pomimo naszych możliwości finansowych zdając się jedynie na cud karty kredytowej - płacimy za to wysoką cenę. W pogoni nowościami Kowalski zapomniał o chwili refleksji.
Nie tylko zwykły obywatel dostaje po dupie. Masowo padają przedsiębiorstwa różnego rodzaju. Hotelom dostało się zdrowo, a i bankierzy wcale nie śpią spokojnie. Pewnie po całym zamieszaniu powstanie wiele wiele książek analizujących zjawisko jednak ja bym wolał aby było to nauczką i może przyczynkiem do zmiany polityki globalnej. Pamiętajmy, że większość ludzkiej populacji żyje w skrajnym ubóstwie, a ten kryzys dotyczy jedynie garstki wybrańców do której my również należymy. I po raz kolejny jesteśmy robieni w bambuko.(...chyba) :-\

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #32 dnia: 15 Października 2008, 13:31:59 »
Cytat: KeniG
A teraz bankierzy na wakacjach a zwykły obywatel bankrut.
No a kogo to? Czy taki obywatel miał roczek, że nie potrafil ocenić w co się wpieprza?  ??? Wracamy do komuny, gdzie państwo decyduje o wszystkim i każdemu wyciera dupkę?

Cytat: el2prezesso
Upadek moralny to ściema zamydlająca sytuację. Człowiek jaki był taki jest, w tym temacie nic się nie zmieniło.
Jednak granicę co wolno a czego nie powoli przesuwają się na coraz gorsze rejony. W dawnych czasach sodomizować mogli się królowie, wyżsi urzędnicy kościelni - plebs był za to karany.
Dziś w telewizji masz np. programy reality show, gdzie kopulacja przed kamerą jest kluczem do "sławy". Nie ciężka praca, nabyte umiejętności czy wrodzony talent tylko włożenie swoejgo organu rozrodczego w organ drugiej osoby przed kamerą.

Diabeł cały czas miesza ale i on musi się dostosować do nowych warunków. Już nie piekło i siarka ale kredyt na mieszkanie - to dzisiejszy cyrograf  ;D

-----
Z innej mańki ale w temacie >>> KRĘĆ DUPĄ KRĘĆ - czyli jak nisko może upaść dziś sztuka. Jeśli to jeszcze jest sztuka  ???
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

KeniG

  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #33 dnia: 16 Października 2008, 01:04:17 »
Jeśli według ciebie ściganie przez prawo osób żerujących na innych dawających kredyt bezrobotnemu a potem handlujących nim na giełdzie (a tak było) jest OK i jeśli według ciebie brak kontroli państwa nad jedną formą działalności jak dawanie kredytyów i handel długami jest OK to moze rzeczywiście wracaj do komuny albo idź podzierać dupke Janowi M i gadać z nim o tym ze za Hitlera było wspaniale.
Wysłane ze schronu przeciwatomowego przy pomocy komputera Odra 1325

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #34 dnia: 16 Października 2008, 08:21:50 »
A propo interwencjonizmu państwa w gospodarkę był artykuł Smoczyńskiego chyba w tej poprzedniej Polityce.

O - http://www.polityka.pl/archive/do/registry/secure/showArticle?id=3360776
« Ostatnia zmiana: 16 Października 2008, 08:25:34 wysłana przez nie wiem »
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #35 dnia: 16 Października 2008, 12:04:46 »
@KeniG
Janowi M? WTF??  :-\

Sam wyjesz za komuną jak pies na polu do suki i oczekujesz, że państwo będzie wszystko kontrolowało  ;D

A gdzie odpowiedzialność obywatela? Jesteś więc jak ci polscy naziści co chcieli zaj...ć tego murzyna co zarażał Polki hifem. Ja raczej bym dokopał tym kobietom, że jako głupie pindy rozkładały nogi przed obcym facetem i robiły to jeszcze bez zabezpieczeń - urzeczone bajkami o tym jaki to z niego jest bojownik o "demokrację i wolność".

Trochę życiowego realizmu KeniG.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

KeniG

  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #36 dnia: 18 Października 2008, 00:39:52 »
Trochę rozsądku i POKORY Squonk.

Jan M to Korwin ja nie uznaje jego prawa to używania tego herbu bo żadnych dowodów na to że on albo jego przodkowie należeli do tego herbu nie ma.
Wysłane ze schronu przeciwatomowego przy pomocy komputera Odra 1325

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #37 dnia: 18 Października 2008, 01:05:40 »
Czy powiesz "trochę pokory i rozsądku" w np. urzędzie skarbowym, gdy spóźnisz się ze złożeniem PIT'u?

Jako falloutowiec czyli osoba na codzień obracająca się w kwestiach przetrwania powinieneś wiedzieć, że przeżycie zależy przede wszystkim od własnych umiejętności i wiedzy. Analogiczną sytuacją do Pustkowi jest wolny rynek, na którym żerują wielkie rekiny pożerając płotki. Jeśli np. skusisz się "łatwą i szybką" z pożyczką na nowy telewizor z "oprocentowaniem 0%" to pokorę i szacunek będzie musiał wyrazić sam dla siebie, że nie doczytałeś ile wynosi rzeczywista rata kredytu.

Świat dziś jest taki, że nie pierdoli się z tobą, ze mną czy z kimkolwiek innym  ;D

A co do JKM - to pies go walił. Cynicznie można wykorzystać co niektóre jego koncepcje, ale jako całość kij z nim  :P
« Ostatnia zmiana: 18 Października 2008, 01:59:47 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

KeniG

  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #38 dnia: 18 Października 2008, 03:44:38 »
Czyli w twoim wolnym państwie prawo i "osąd" dotyczy tylko zwykłego obywatela banku już nie? Banki z premedytacją oszukujące klijentów, inwestorów, zachowujące się jak mafia pozyczająca na procent a potem handlujace tymi długami są OK? To wszystko wina obywatela że dał się zrobić w konia wielkiej międzynarodowej korporacji? Traktującej go jak bydło? I nie pisz o telewizorze na raty bo dobrze wiesz że to nie przez TV na raty powstał kryzys. Czy według ciebie naprawdę dawanie kredytu na dom osobie bezrobotnej zdawanie sobie sprawy że nigdy go nie spłaci a daje się kredyt tylko po to aby handlować potem długami i zarobić na premie jest OK? Bo jak tak to nie mam ochoty z tobą dłużej dyskutować. I nie piernicz tu o jakimś komuniźmie i państwie opiekuńczym bo dla mnie śmieciowym poglądem jest każdy który traktuje drugiego człowieka jak frajera, bydło, kupe gówna i nie interesuje mnie czy ten pogląd wyznaje członek KC PZPR czy dyrektor banku. Ludzie lubią w dyskusjach wesoło rzucać hasła że ludzie to bydło, debile itp tylko żaden nie pomyśli że  takie poglądy mogą ich też dotykać i że oni sa właśnie za takie budło uważane. Bo co ktoś pieniądze stracił? Miał wolną wole to jego wina że jest frajerem którego udało nam się zrobić w konia. Szacunek dla drugiego człowieka w stosunkach między ludzkich, biznesowych i każdych innych i rzadnych neoliberalizmów, socjalizmów, komunizmów nie potrzeba.
« Ostatnia zmiana: 02 Kwietnia 2011, 03:58:26 wysłana przez KeniG »
Wysłane ze schronu przeciwatomowego przy pomocy komputera Odra 1325

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #39 dnia: 18 Października 2008, 11:12:59 »
Takie jest życie KeniG. Te życie m.in. tak samo dało po dupie młodym ludziom, którzy własną pasję realizowali najlepiej jak potrafili. I czy kogoś to obchodziło? Tak pisze - o nas.

I sam mędrkujesz - skacząc jak mały piesek i warcząc na wielki świat  :P Ten świat to brutalna k...a jest - a jedyną obroną przed nim jest myśleć, MYŚLEĆ, i jeszcze raz MYŚLEĆ!!!.

Albo też dawać się dymać  ;D

PS.
Widać, że nie chodziłeś na polibudę - najlepszą szkołę życia i tak dostawania w dupę, że aż boli  :'( Ewentualnie bycie w wojsku  ::)
« Ostatnia zmiana: 19 Października 2008, 02:20:47 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.