Autor Wątek: Odpowiednie ubranie się na mrozy  (Przeczytany 23379 razy)

kostuch102

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 83
  • ------[]--
Odp: Odpowiednie ubranie się na mrozy
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Stycznia 2010, 18:50:01 »
Btw. jak śmiagm na ryby na lód to na stopy mam sprawdzoną i niezawodną taktykę:
Skarpety, na to woreczki foliowe lub torebki, na to drugą warstwę skarpet i buty. Niezawodne i bardzo dobrze utrzymuje ciepło.
Piszę poprawnie po polsku.

Alfred Nobel jest uważany za wynalazcę dynamitu tylko dlatego, że poprzednich wynalazców nie udało się zidentyfikować.

Makotnik

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 649
Odp: Odpowiednie ubranie się na mrozy
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Stycznia 2010, 12:57:45 »
Kiszone nóżki :) Śmierdziuchno i ciepluchno ;D

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Odpowiednie ubranie się na mrozy
« Odpowiedź #22 dnia: 28 Stycznia 2010, 13:36:59 »
Sorki, ale folia na nóżkach to bzdura - chyba, że masz małą potliwość dolnych łapek, a buciory przeciekają troszku. W takim worku będzie w pip pary wodnej, z oddychających nóżek, no nie? Z czasem para musi się na czymś wykroplić - jak nie z powodu niskiej temperatury na zewnątrz buta, to z faktu nasycenie nią atmosfery w woreczku :P Para wykropli się na pierwszych skarpetach sprawiając, że staną się one wilgotne a potem mokre. A jak dobrze wiemy, woda ma lepszą przewodność cieplną niż powietrze, czyli ciepło ze stopki będzie szybciej i łatwiej spieprzać na zewnątrz. A wtedy będziemy - jak to się mawia na Schronie - w czarnej dupie  :(

 ;D
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Odpowiednie ubranie się na mrozy
« Odpowiedź #23 dnia: 28 Stycznia 2010, 13:57:03 »
To to chyba na jakąś śmierdzącą bombę jest przepis  ;)
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

szmergiell

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 466
  • [nothing important]
    • symulacja projektu
Odp: Odpowiednie ubranie się na mrozy
« Odpowiedź #24 dnia: 28 Stycznia 2010, 13:58:28 »
nasa3000 w sam raz przeciwko zombiakom :)
A co do skuteczności: osobiście nie próbowałem, ale również słyszałem, że rybacy-wędkarze tak robią.
“The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.”
- Tom Clancy

Makotnik

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 649
Odp: Odpowiednie ubranie się na mrozy
« Odpowiedź #25 dnia: 28 Stycznia 2010, 14:14:46 »
Ja polecam założyć czapkę na głowę, na to reklamówkę i znowu czapkę - wiadomo, że najwięcej ciepła ucieka przez głowę ;) A poważnie, to polecam wynalazek zwany kalesonami. W zimnym sezonie zakładam je pod portki i żaden mróz ani wiatr nie straszny mym nogom.

Ace

  • SLAYER kurwa
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 357
  • Jednoosobowe ramię zbrojne Trzynastego Schronu
Odp: Odpowiednie ubranie się na mrozy
« Odpowiedź #26 dnia: 28 Stycznia 2010, 14:48:11 »
nie wiem jak u was ale dziś u mnie upał, tylko -7 :D


ale śnieg sypie równo, na uczelnie dziś jechałem 35 min :/


Czy Ty potrafisz zliczyć ile masz kolczyków w pysku
Nie przeszedłbyś zapewne przez kontrolę na lotnisku

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Odpowiednie ubranie się na mrozy
« Odpowiedź #27 dnia: 28 Stycznia 2010, 14:51:31 »
nie wiem jak u was ale dziś u mnie upał, tylko -7 :D


ale śnieg sypie równo, na uczelnie dziś jechałem 35 min :/

U mnie 0oC więc też cieplasto. Wczoraj śnieżyca była tak, że dzieciaka do szkoły godzinę wiozłem  ;)
« Ostatnia zmiana: 28 Stycznia 2010, 21:10:30 wysłana przez nasa3000 »
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Makotnik

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 649
Odp: Odpowiednie ubranie się na mrozy
« Odpowiedź #28 dnia: 28 Stycznia 2010, 15:06:17 »
A mi się coś stało w kaloryfer i w nocy miałem 14 stopni w pokoju, hihihi. Przespałem może jakieś 3 godziny, przez resztę nocy likwidując nogami wszystkie szpary miedzy kołderką a łóżkiem i dbając o to, by nie powstawały nowe ::)

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Odpowiednie ubranie się na mrozy
« Odpowiedź #29 dnia: 28 Stycznia 2010, 16:42:46 »
Ach, szczeliny pod kołderką to wróg numer jeden śpioszków!

Na zimno ważne jest mieć naprawdę potężne, grube skarpety! Ja mam tylko takie i sobie w zamszowych butach pomykałem, a obecnie w skórzanych. Nie jest mi zimno, chyba że śnieg napada do środka, bo nie mam cholew. Na górę mam potężną kurtkę z olbrzymim kapturem. Niestety jest obszywany futerkiem, to mi się para na tym skrapla i bywa nieprzyjemnie.

Ale rękawice i coś na głowę (choćby głupi kaptur) to podstawa!
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Odpowiednie ubranie się na mrozy
« Odpowiedź #30 dnia: 28 Stycznia 2010, 20:46:45 »
A na zimne noce to baba jest dobra.
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Odpowiednie ubranie się na mrozy
« Odpowiedź #31 dnia: 28 Stycznia 2010, 20:58:52 »
Jeśli taka co się permanentnie odchudza to równie dobrze kij od szczotki można do wyra włożyć  ::)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Odpowiednie ubranie się na mrozy
« Odpowiedź #32 dnia: 28 Stycznia 2010, 21:01:58 »
Nie wiem jaka babę posiadasz
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Odpowiednie ubranie się na mrozy
« Odpowiedź #33 dnia: 28 Stycznia 2010, 21:12:00 »
A co za różnica czy chuda czy gruba jak bateryjka daje 360 to jest gitara  :D
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Odpowiednie ubranie się na mrozy
« Odpowiedź #34 dnia: 28 Stycznia 2010, 22:41:52 »
Temperatura to nie wszystko - jest jeszcze moc grzewcza, która określa szybkość nagrzewania i wydajność cieplną obiektu grzewczego. Np. taka panna to może ogrzać, ale rękę a nie całe ciało  ;D

Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: Odpowiednie ubranie się na mrozy
« Odpowiedź #35 dnia: 28 Stycznia 2010, 22:45:30 »
Jak by miała fajne cycki to bym może wpuścił pod kołdrę, teraz to by się pod płaszcz nawet zmieściła :)

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Odpowiednie ubranie się na mrozy
« Odpowiedź #36 dnia: 29 Stycznia 2010, 11:12:28 »
Taka chuda to ma dwie poziomki a nie cycki  ::)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Odpowiednie ubranie się na mrozy
« Odpowiedź #37 dnia: 29 Stycznia 2010, 12:41:02 »
Jak powiada mój ojciec "Lepszy mały cyc niż nic." :D A ta modelka chuda prawie jak moja baba. Tyle, że moja ma cycki   :-[
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Odpowiednie ubranie się na mrozy
« Odpowiedź #38 dnia: 29 Stycznia 2010, 12:48:30 »
Bo można być chudym bo np. wysportowanym czy od natury i cyc się od tego nie atrofizuje. Ale jak takie niunie się głodzą jadając na obiad krewetkę na liściu sałaty to nie dziwota, że i cyc się zmniejszy bo organizmu nie będzie stać na jego wypełnienie  ::) ::) ::)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Odpowiednie ubranie się na mrozy
« Odpowiedź #39 dnia: 29 Stycznia 2010, 13:02:11 »
Nie koniecznie. Moja kobita jest znaczy była (bo po urodzeniu dziecka kariera się kończy)  baletnicą. Nawiasem mówiąc czwartą na świecie. Przednią były tylko dwie panny z baletu Balszoj i szkoły Lenina oraz jakaś francuska. One w tym balecie się nie głodzą, choć mają swoją dietę, która powoduje, że po wyżej rozmiaru "A" nie podskoczysz. Za to jak by Cię taka kopnęła w jaja to byś leciał i leciał mimo, że nie widać muskulatury łydki, nogi mają kurewsko mocne. Kiedyś mnie nimi objęła i ścisnęła tak, że myślałem , że mi gały wylecą z orbit  :D
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."