Autor Wątek: Odpowiednie ubranie się na mrozy  (Przeczytany 23380 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odpowiednie ubranie się na mrozy
« dnia: 27 Stycznia 2010, 00:39:32 »
Za oknem zima jak s...n, a mróz jak.. no nie lepszy. Kto ma jakąś wiedzę i doświadczenie w tym jakie ciuszki przydałoby sie kupić, by w codziennym ich użyciu było ciepło w dupę?

O ekwipunek polarny nie pytam  :P
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Wrathu

  • Gen. dywizji - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1004
    • Wrathu Bandcamp
Odp: Odpowiednie ubranie się na mrozy
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Stycznia 2010, 01:24:37 »
Sweterek, kurteczka, grube skarpetki, a ja jeszcze w letnich butach zasuwam   :-X
No, to spoko zestaw nawet na minusy, ale to już indywidualna sprawa, czy będzie komuś w tym ciepło :P
W facebook: https://www.facebook.com/Wrathu
W Soundcloud: https://soundcloud.com/wrathu
W Bandcamp: http://wrathu.bandcamp.com/
W YouTube: www.youtube.pl/Wrathu
Last FM użytkownik: http://www.lastfm.pl/user/Wrathu
Email: wrathu(małpa)trzynasty-schron.net

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Odpowiednie ubranie się na mrozy
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Stycznia 2010, 01:58:24 »
A bardziej zaawansowane ubranie w stylu bielizny termoaktywnej?  ???
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Odpowiednie ubranie się na mrozy
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Stycznia 2010, 02:47:56 »
Kalesony firmy sony ;]
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Odpowiednie ubranie się na mrozy
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Stycznia 2010, 07:28:34 »
Kalesony fajne są.
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Ace

  • SLAYER kurwa
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 357
  • Jednoosobowe ramię zbrojne Trzynastego Schronu
Odp: Odpowiednie ubranie się na mrozy
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Stycznia 2010, 10:54:21 »
skarpety, kalesony, grube podkolanówki, spodnie, glaniacze, koszulka, longsleeve, bluza, czapka pilotka, szalik, kurtka i można iść w plener w 20st mrozie na browara :D


Czy Ty potrafisz zliczyć ile masz kolczyków w pysku
Nie przeszedłbyś zapewne przez kontrolę na lotnisku

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Odpowiednie ubranie się na mrozy
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Stycznia 2010, 12:35:28 »
Ciepłe gacie typu bokserki, ciepłe kalesony, spodnie ocieplane na szelkach typu narciary. Podkoszulka z krótkim na to z długim rękawem, golf wełniany, na to wszystko jeszcze sweter z kapturem ocieplany. Gruba kurtka z kapturem obszytym miękkim futrem.... No co? Nie mam tkanki tłuszczowej - nam chudzielcom zawsze zimno. Oczywiście na stopy grube wełniane skarpety i wysokie glany . Szalik, czapka, rękawiczki. No to jestem gotowy do wyjścia na -25 ( tyle było wczoraj ) ;D . A, żeby nie było, to wszystko wygodne i nieograniczające ruchu , bo jak już wiecie poruszam się po mieście z buta.  Zapomniał bym o gębie nasmarować, najlepiej kremem dla dzieci Bambino ( ten z niebieski misiem )  ;)
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

szmergiell

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 466
  • [nothing important]
    • symulacja projektu
Odp: Odpowiednie ubranie się na mrozy
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Stycznia 2010, 12:51:53 »
Przepraszam, że się wtrącam... ale na jakim zadupiu wy mieszkacie? Ja rozumiem, że jest zima, a zimą przeważnie jest zimno... jednakże z waszych opisów wnioskuję, że wy chyba mieszkacie o wiele dalej niż w Polsce. Dla przykładu jakiś biegun północny, albo co najmniej okolice koła podbiegunowego.
Mój ubiór wygląda następująco: zwykłe skarpetki, zwykłe buty, zimowa kurtka, chusta arafatka, czapka i rękawiczki. Kurtka ma kaptur więc zarzucam go na głowę, to wtedy wiatr nie hula od tyłu. Rękawiczki obowiązkowo, bo byłem młody i głupi i sobie ręce poprzemarzałem (teraz mam problem, jeżeli chwilę na zimnie pobędą), a teraz jestem tylko głupi.
Ace a ty tego browara to nawet nie musisz do lodówki w takim stanie wkładać :]
“The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.”
- Tom Clancy

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Odpowiednie ubranie się na mrozy
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Stycznia 2010, 13:06:24 »
Przepraszam, że się wtrącam... ale na jakim zadupiu wy mieszkacie?

Szczecin ma swój własny mikro klimat - mimo, że 100 km od morza to ciągnie od niego jak cholera. Wiatr połączony z wilgocią, której jest w powietrzu aż nad to i temperatura -20oC powoduje efekt małych lodowych szpileczek przenikających na wskroś. W górach przy takich temperaturach, a czasami niższych w samym swetrze chodzę. Bo powietrze suche jest.
Na moim zadupiu przy - 5oC i wietrze 80km/h czujesz się jak by było przynajmniej -15oC, albo i niżej. Ciepło się robi przy -20 jak wiatr nie wieje (a wieje zawsze)  cała wilgoć zamarza i opada na ziemię. Trzeba pamiętać o oddychaniu przez nos bo głęboki wdech tej lodowatej wilgoci powoduje , że masz problemy z oddychaniem. Mało kto tu gada na dworze przy - 20oC. Dlatego pub koło pubu stoi  :D
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

szmergiell

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 466
  • [nothing important]
    • symulacja projektu
Odp: Odpowiednie ubranie się na mrozy
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Stycznia 2010, 13:09:49 »
nasa3000 zwracam honor. Ja natomiast mieszkam w Poznaniu, i doszedłem w tym roku do wniosku, że właśnie tutaj jest najcieplej w całej Polsce. Jak Polska się topiła -- w Poznaniu ani kropli deszczu. Jak Polska zamarzała -- w Poznaniu żadnych uszkodzeń. Jak Polska [wstaw cokolwiek] -- w Poznaniu [wstaw kontrast ;p]. Z tego też powodu tak zapytałem się co i jak u was. Chociaż, jak u nas rano było -21C to trochę trudno się oddychało ;)
“The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.”
- Tom Clancy

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Odpowiednie ubranie się na mrozy
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Stycznia 2010, 13:45:25 »
A to ładnie tam macie w Poznaniu nie tylko pogodowo, ale i pod względem architektury. Architektura jak na to nie patrzeć typowo szczecińska. Całą starówkę szczecina po wojnie rozebrali by mogli odbudować i mogła powstać Poznańska.  Tak się Polacy bali, że Szczecin wróci do Niemców. Przejdź się po starówce uważnie to w niektórych budynkach są jeszcze cegły z napisem Stettin  ;D
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

szmergiell

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 466
  • [nothing important]
    • symulacja projektu
Odp: Odpowiednie ubranie się na mrozy
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Stycznia 2010, 13:50:53 »
nasa3000 jestem tzw. materiałem napływowym (studia i małżonka :p) dlatego takich szczegółów to ja nie znam. Chociaż, jeżeli będę miał ochotę (o co ostatnio jakoś ciężko) oraz więcej czasu to spróbuję poszukać Stettina... tylko nie wiem, czy ludzie na mnie nie będą dziwnie popatrywać ^^
“The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.”
- Tom Clancy

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Odpowiednie ubranie się na mrozy
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Stycznia 2010, 14:14:22 »
Wy tu nie filozofujcie Szmergiell tylko jak do żonki na kwaterę wracać będziecie to na stare miasto zajdźcie cegły obadać. A jak znajdziecie udokumentujcie i nie marudzić, że zimno. Tylko historię miasta poznawać, w którym się mieszka z napływu. A gdzie dupsko schowacie jak nalot będzie? Orientować się trzeba, a nie na ludzi się oglądać, że krzywo patrzą  :D :D
« Ostatnia zmiana: 27 Stycznia 2010, 15:42:30 wysłana przez nasa3000 »
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: Odpowiednie ubranie się na mrozy
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Stycznia 2010, 15:07:20 »
No ja dodam od siebie, że najgłupszym pomysłem na zimę są buty z metalową kapą, ona sama przejmuje zimno i potem oddaje je przez długi czas. Czyli gdy już wejdziemy ogrzać się do np sklepu lub banku to nici z powrócenia czucia u stóp.

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Odpowiednie ubranie się na mrozy
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Stycznia 2010, 15:12:27 »
Ale jaki lans to jest mieć takie buty!  :-[


No zauważyłem, że ten krem daje radę na zimę jak i na lato :-*

Mieszkając pod 3 miastem sytuacja jest dziwnie dziwna. W takim Gdańsku z racji bliskości do zatoki i tym samym większej mimo wszystko wilgoci, mróz np. w ten poniedziałek (około -18) był dość upierdliwie odczuwalny. W Pruszczu zaś jest jeszcze dziwniejsza sytuacja, bo miasto to leży na styku mieliźniastych Żuław a górzystych Kaszub. Stąd np. szwabstwo wiedziało, aby to tam umieścić lotnisko wojskowe, z uwagi na dziwne zachowanie się pogody tu, gdy na zewnątrz jest inaczej.

Poza tym wiecie - samo zimno to zbooj, gorsza jest wilgoć parująca z ciała, która się wytrąca na ubraniu i zwiększa uczucie chłodu  ??? W poniedziałek sprawdzałem co można by kupić w sklepach sportowych i zauważyłem, że wymiotło wszystką bieliznę w rozmiarach dla mężczyzn :-[ A mi gdzie jak gdzie ale w nogi przy minus poniżej 10 jest zimno jak cholera i nawet dresy ferdki (te zielone co nosi je Kiepski) nic nie pomagają.

PS.
Poznań i okolice zawsze były "inne" od reszty Polski. W końcu tam prezenty roznosi Gwiazdor a nie Mikołaj :P
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: Odpowiednie ubranie się na mrozy
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Stycznia 2010, 15:27:13 »
Vivat osłonięta górami i lasami silesia :D

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"

Ace

  • SLAYER kurwa
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 357
  • Jednoosobowe ramię zbrojne Trzynastego Schronu
Odp: Odpowiednie ubranie się na mrozy
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Stycznia 2010, 15:38:08 »
ja wiem że lublin to nie centrum polski, ale -23 wczoraj z rana  było



a ja musialem o 7 rano jechać po wpis  :'(


Czy Ty potrafisz zliczyć ile masz kolczyków w pysku
Nie przeszedłbyś zapewne przez kontrolę na lotnisku

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Odpowiednie ubranie się na mrozy
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Stycznia 2010, 15:54:32 »
A ja mam takie glany co blach nie mają. Oszukane takie. Sznurówki są jak najbardziej, oczywiście dla tych co lubią się babrać w zawiązywanie. A tych jak się nie chce to wiązać nie trzeba, bo zamki po bokach mają. Z zewnątrz takie normalnie jak w Bundeswera, a od wewnątrz zameczek. Super sprawdzają się w nalotach dywanowych jak spieprzać trzeba i czasu na wzucie obuwia brak  :P
A kremik z niebieskim misiem wymiata. Jak mój chłopak miał 3 lata to sobie wszystko tym kremem wysmarował. Strasznie tłusty, dwa tygodnie upłynęły nim to dziadostwo z włosów mu zmyliśmy więc dobry chyba.  :D
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Odpowiednie ubranie się na mrozy
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Stycznia 2010, 17:53:06 »
Ace mam nadzieje, że mrozy puszczą, bo robie wypad za dwa tygodnie na weekend do Lublina. A co do ubrania na mrozy, najlepiej się ubierać mądrze.
Niesamowity jest widok Panów i Pań w tenisówkach lub trampeczkach typu addidas, skórze typu papa.
Szmergiell nie tylko Poznań w Polsce.
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

szmergiell

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 466
  • [nothing important]
    • symulacja projektu
Odp: Odpowiednie ubranie się na mrozy
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Stycznia 2010, 18:39:17 »
Aq o co ci chodziło w tym zdaniu?
Cytuj
Szmergiell nie tylko Poznań w Polsce.
“The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.”
- Tom Clancy