Autor Wątek: Postapokalipsa w filmach - lista  (Przeczytany 20035 razy)

Freakboy

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 11
Postapokalipsa w filmach - lista
« dnia: 22 Stycznia 2010, 14:51:26 »
Lista zawiera imponującą liczbę filmów w klimatach, które zostały podzielone na trzy kategorie. Każdy film zawiera krotki opis oraz link do imdb. 

http://scifi.dead-donkey.com/viewtopic.php?p=16529

Bardzo spodobała mi się pomysł samego podziału.   

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Postapokalipsa w filmach - lista
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Kwietnia 2010, 12:59:44 »
Dział FILMY I SERIALE - tego nas jeszcze nie ma:

Apo/postapo/zimnowojenno apo:
- Zielona pożywka / Soylent Green
- Trzy dni / Tres días
- Dzień, w którym wypłynęła ryba / The Day the Fish Came Out
- The Divide
Delicatessen
Fahrenheit 451
Ostatni brzeg (On the Beach) (1959)
Ostatni brzeg (On the Beach) (2000 miniserial)
Threads (stworzony dla telewizji)

Kosmosapo:
- Cargo
- Pandorum

Religioapo:
- Jeźdźcy Apokalipsy / Horsemen
Take shelter

Antyutopie:
Battle Royale
Blade Runner
Brazil
Mechaniczna pomarańcza
Metropolis
THX 1138

Dokumenty:
Atomic Jurneys: Welcome to Ground Zero (dokument)
Jądro wieczności (dokument)
Nukes in Space: The Rainbow Bombs (dokument)
Trinity And Beyond: The Atomic Bomb Movie (dokument)

Inne w klimatach:
4.44 Last Day On Earth
A.I.
Donnie Darko
Eva
Ewolucja Planety Małp
Ga Ga Chwała bohaterom
Golem
Planeta małp (saga)
Raport mniejszości
Resident Evil: Damnation
Ucieczka z Los Angeles
Ucieczka z Nowego Jorku
Vanishing on 7th street
Więzień labiryntu
« Ostatnia zmiana: 19 Października 2016, 00:43:22 wysłana przez Veron »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Makotnik

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 649
Odp: Postapokalipsa w filmach - lista
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Czerwca 2010, 18:34:43 »
A może ktoś z forumowiczów szarpnąłby się o napisanie recki filmu 28 dni później? Tak przeglądałem sobie ostatnio ten dział z klimaciarskimi filmami i nie zauważyłem tej pozycji. Napisałbym sam, ale... nie oglądałem :D A jeśli już ktoś będzie pisał, to niech zahaczy przy okazji o 28 tygodni później. Sory za bezczela, ale ja nie cierpię pisać recenzji :zwr

Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: Postapokalipsa w filmach - lista
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Czerwca 2010, 18:40:18 »
Gdzieś tam się u mnie kurzą obydwa dvd :P. Ale nie mam na takie rzeczy czasu :P. Jak chcesz to wpadaj do Gliwic to ci pożyczę :P

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Postapokalipsa w filmach - lista
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Czerwca 2010, 18:40:52 »
Ja się tym zajmę, obiecuję, mam już to planach. Jak i przynajmniej z 20 pozycji :)
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Makotnik

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 649
Odp: Postapokalipsa w filmach - lista
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Czerwca 2010, 18:45:22 »
No dobra, 28 tygodni oglądałem :P Oglądałem też Dzień Tryfidów (tę starą wersję), ale jakoś ciężko mi jest się zebrać, żeby pisać filmowe recenzje... Z resztą nie o recenzję mi chodzi, tylko o jej brak :ufok

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Postapokalipsa w filmach - lista
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Lutego 2011, 23:20:27 »
Dodałem trzy tytuły twardo fantastyczne z elementami klimatów (Moon, Pandorum, Cargo) oraz dwa religioapo (Legion, Jeźdzcy apokalipsy) i coś ufoapo czyli Skyline  :ufok
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Freakboy

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Postapokalipsa w filmach - lista
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Czerwca 2011, 15:08:10 »
ktoś oglądał może "Eden Log" ? nisko budżetowy film z 2007 roku,  mamy w nim coś jakby ząbiaki, trochę klaustrofobii :) no i apokalipsę w "botanicznym" wydaniu :) mi się nawet podobało chociaż nie przepadam za francuskimi filmami :)

http://www.filmweb.pl/film/Eden+Log-2007-457369
http://www.youtube.com/watch?v=ZQz9hhKiDqg&feature=fvsr

Wiktul

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Postapokalipsa w filmach - lista
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Sierpnia 2013, 06:46:30 »
Parę tygodni temu przypadkiem trafiłem na "Ale Kino" na coś o sugestywnym tytule "Doomsday". Zerknąwszy szybko na opis stwierdziłem, że może być to w miarę przyjemna popłuczyna po Mad Maxie, w sam raz na piątkowy wieczór. Oglądaliście?

To nie oglądajcie. Chyba, że tak jak ja z bratem i kolegą lubicie organizować sobie cotygodniowe kinowe crap-wieczory. Mój faworyt piramidalnego bullshitu zaraz za "Evil Dead" i innymi dziełami Sama Ramy'ego ;)

Makotnik

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 649
Odp: Postapokalipsa w filmach - lista
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Marca 2014, 17:01:53 »
W 1962 roku powstał francuski film La Jetée w klimacie postapokaliptycznego SF. Jest godny uwagi. Oglądał go ktoś? Eksperymentalny, czarno-biały, krótkometrażowy film, będący niemal w całości montażem statycznych zdjęć z towarzyszącym im głosem narratora i muzyką, subtelnie sączącą się w tle. Narracja sprawia, że film jest nietuzinkowy, inteligentny, lekko psychodelizujący.

"Jest to opowieść o mężczyźnie, prześladowanym przez obraz z dzieciństwa. Scena przemocy, która napełniała go smutkiem, a której znaczenie miał pojąć wiele lat później, wydarzyła się na tarasie widokowym podparyskiego lotniska, tuż przed wybuchem trzeciej wojny światowej. (...) Twarz, którą ujrzał, miała się okazać jedynym obrazem z czasów pokoju, który przetrwał wojnę. (...) Niedługo potem nadeszła zagłada Paryża. Wielu zginęło. Niektórzy uznali się za zwycięzców. Reszta została więźniami. Ocalali osiedlili się pod Chaillot, w podziemnej sieci tuneli. Na powierzchni, Paryż, tak jak reszta świata, pozostawał niezamieszkały, przesiąknięty radioaktywnością. Zwycięzcy pełnili straż nad imperium szczurów."

Trochę zapomniany klasyk, przypominany w latach '90 poprzez limitowaną wersję książkową. Jako kinomani, być może przyzwyczailiśmy się już do wizualnych przedstawień końca świata i nowych początków. Tutaj mamy coś innego. Apokalipsa pozostaje fabularnym fundamentem, lecz jej aspekty nie dominują na ekranie. Żadnych implozji i eksplozji, mutantów czy kosmitów ubranych w cynfolię. Zamiast tego: wizje utkane ze snu lub transu, wspomnienia z mentalnej wędrówki po Czasie, poszukiwanie odpowiedzi, odnalezienie przeznaczenia. Historia, choć dotyczy wielkiej sprawy, jest bardzo kameralna. Uważam, że bardzo warto obejrzeć i wessać La Jetée do filmowej listy na 13S. Rzecz jest do odnalezienia w wersji po francusku i angielsku (bez głosu Rona Perlmana, niestety).

Pozdry!
:ords
« Ostatnia zmiana: 20 Marca 2014, 10:00:09 wysłana przez Ordynus »

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Postapokalipsa w filmach - lista
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Października 2016, 00:42:23 »
Hej, drodzy Schronowicze, odkopię wiekowy temat ;D

W dwóch pierwszych postach tej tablicy znajdziecie gros tytułów w klimatach, które doskonale wpasowałyby się w nasz dział z recenzjami filmowymi ;) Liczę na to, że kiedyś właśnie tam trafią - dzięki Wam. Pozostawię to tutaj, mam nadzieję, że znajdą się kreatywni i pełni chęci czytelnicy Schronu, którzy przyczynią się do rozbudowy jego filmowej bazy 8)
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!