Autor Wątek: Kalendarz na rok 2010 od Dr Rectuma  (Przeczytany 15227 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Kalendarz na rok 2010 od Dr Rectuma
« dnia: 02 Stycznia 2010, 22:36:44 »

Schronowicze i Schronowiczki!!

Nadeszła w końcu ta chwila by grubą kreską odciąć się od roku 2009 i powiedzieć mu spieprzaj dziadu!!. Układ w jakim działał ów rok, będący istną szarą siecią powiązań oraz trójkątem zależności, noszący nazwę pierwsze dziesięciolecie XXI wieku właśnie się skończył!

Dlatego też z otwartymi ramionami powitajmy nowy rok 2010, poprzez spontaniczne wyrażenie radości, że Schronowicz Dr Rectum przygotował dla nas kalendarz na tenże. Nie lękajcie się z niego korzystać tym bardziej, że przedstawia on cieplejsze spojrzenie na jakże ponure w swojej powierzchowności "klimaty".

Kartkę na miesiąc styczeń, w wersji full pobierzecie z naszej plikowni.
« Ostatnia zmiana: 03 Lutego 2010, 00:43:03 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Kalendarz na rok 2010 od Dr Rectuma
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Stycznia 2010, 00:34:30 »
Ładny, fajny. Ano i trochę pracy autor musiał też włożyć w kalendarz poza samą grafiką - chodzi o tę datę (no a ja swoje wiem i wiem, że to nie jedyna ciekawa data w tym kalendarzu).
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Wrathu

  • Gen. dywizji - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1004
    • Wrathu Bandcamp
Odp: Kalendarz na rok 2010 od Dr Rectuma
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Stycznia 2010, 00:54:33 »
No.. bardzo mi się podoba ;) oryginalne i ta data też ciekawa.
W facebook: https://www.facebook.com/Wrathu
W Soundcloud: https://soundcloud.com/wrathu
W Bandcamp: http://wrathu.bandcamp.com/
W YouTube: www.youtube.pl/Wrathu
Last FM użytkownik: http://www.lastfm.pl/user/Wrathu
Email: wrathu(małpa)trzynasty-schron.net

Elimnic

  • Sierżant
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Kalendarz na rok 2010 od Dr Rectuma
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Stycznia 2010, 01:01:53 »
Bardzo ładny kalendarz. Aż się prosi, żeby wydrukować i powiesić na lodówce  :)

Siekier

  • Gość
Odp: Kalendarz na rok 2010 od Dr Rectuma
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Stycznia 2010, 01:20:33 »
Podoba mi się kartka z dniami miesiąca itd. Przekrzywiłbym ją jednak i dał takie pinezki, że niby przypięta. Natomiast sam obrazek mi się nie podoba w ogóle. Jakoś tak całość bez pomysłu.

Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: Kalendarz na rok 2010 od Dr Rectuma
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Stycznia 2010, 17:01:48 »
To ją wytnij i przypnij pinezką ;) Mi się żadne nie uchowały, bo się stopiły niestety...

A co do pomysłu, to żeby go ujrzeć trzeba najpierw próbować go zrozumieć. Squonk i reszta nie miała z tym problemu ;) Ale dziękuję za komentarz. Szkoda, że tak późno bo u was news już wisi dobre parę dni.

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"

Siekier

  • Gość
Odp: Kalendarz na rok 2010 od Dr Rectuma
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Stycznia 2010, 19:21:37 »
I pewnie będzie wisiał do końca miesiąca ;)

Rozumiem ten pomysł, po prostu nie podoba mi się forma kalendarza propagandowego.

Kamilos

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 246
Odp: Kalendarz na rok 2010 od Dr Rectuma
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Stycznia 2010, 07:25:26 »
Zgadzam się z Siekierem. Podziałka z dniami jest fajowa, obrazek mało fajowy.

Sajdon

  • Marszałek 13S
  • *
  • Wiadomości: 306
    • Trzynasty Schron
Odp: Kalendarz na rok 2010 od Dr Rectuma
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Stycznia 2010, 13:47:11 »
Zgadzam się z Siekierem. Podziałka z dniami jest fajowa, obrazek mało fajowy.

Taa... jakby było logo Outpostu to by było na odwrót :P. Wyraźnie macie "nie lubienie" wszelakich materiałów propagandowych naszej strony.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Kalendarz na rok 2010 od Dr Rectuma
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Stycznia 2010, 13:51:27 »
Nasz "szyityzm" nie smakuje coś tym wyznawcom postapo. I w sumie wzajemnie też  :P
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Kalendarz na rok 2010 od Dr Rectuma
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Stycznia 2010, 15:00:46 »
Mam zaraz mieć do moderowania kolejny temat?  ::)
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Kalendarz na rok 2010 od Dr Rectuma
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Stycznia 2010, 15:09:53 »
Wyluzuj źą no kurde kurde  :-*

Jak się nie nazwie problemu prosto i konkretnie (choć w moim przypadku dość "poetycko") to potem tworzy się takie bagienko w stylu machloi Kawalerii Berg, upadku Fallout Corner i gierek tajnymi tablicami na Shamo.

Są różne formy wyznawania postapo i trzeba to jasno i raz powiedzieć! Fundamentaliści jak widać siedzą na Outpoście, my na Trzynastym Schronie zaś mamy formę dochodzenia do jakiegoś zdania w wyniku ucierania różnych się zdań (jak w Iranie)  :-*
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Kamilos

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 246
Odp: Kalendarz na rok 2010 od Dr Rectuma
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Stycznia 2010, 15:46:21 »
Zgadzam się z Siekierem. Podziałka z dniami jest fajowa, obrazek mało fajowy.

Taa... jakby było logo Outpostu to by było na odwrót :P. Wyraźnie macie "nie lubienie" wszelakich materiałów propagandowych naszej strony.
Nie. Logo nie ma znaczenia. Obrazek mi się nie podoba. Proszę nie insynuować...

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Kalendarz na rok 2010 od Dr Rectuma
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Stycznia 2010, 15:48:13 »
Mnie się za to podoba, bo nie ma nic lepszego od czegoś, co wywołuje skojarzenia  :-* (nie, żeby od razu jakieś kosmate... :D)

Ja już wyluzowałem, źą ;] Teraz kolej na resztę :)

Za to nie lubię, jak ktoś mi coś próbuje powiedzieć do końca, jeśli chodzi o przekaz artystyczny. Dlatego z kalendarzy OP podobają mi się:
na lipiec 2009 i listopad 2009 (nie próbujcie zauważyć tutaj jakiś tam prawidłowości - po prostu w tych rysunkach zobaczyłem jakoś nieinterpretowalne zwyczajnie motywy, co nie znaczy, że one tam są) autorstwa Marzen_Brutal, natomiast jednoznaczne wydały mi się pozostałe z tych kalendarzy, dlatego je odrzuciłem. Nie jest powiedziane, że jakbym je oglądał pojedynczo, to efekt byłby taki sam - po prostu teraz wybrałem takie prace ze zbioru wszystkich prac o tej tematyce tej autorki.

Schronowe kalendarze na styczeń mi się podobają - Rectuma (bo nie wiem czemu) i nasy (bo pierwszy raz widzę kobietę w kieliszku, czym być może wykazuję jakąś ignorancję, ale dla oceny grafiki wychodzi i tak na plus).

A jako że nie jestem w 100% wyalienowany, to pozwolę sobie założyć, że takie jak moje mechanizmy lubienia/nielubienia czegoś powtarzają się chociaż po części u innych, dlatego wcale nie myślę, że Kamilos akurat teraz się jakoś szczególnie nas czepia. Za to czepia się, patrząc na całokształt - negując niektóre z naszych ostatnich działań i tego już nie mogę podpiąć pod lubienie/nielubienie, ale za to jestem wyluzowany i tak na dobrą sprawę to za bardzo mnie to nie interesuje. Jest użytkownikiem, ma swoje zdanie, to niech pisze, c'nie, źą'my?  :-*

Aha - jeszcze jeden edit. No i może ani Kamilos, ani nikt inny z OP nie patrzy na problem komentowania tego co nasze w sposób polityczny i nie widzi jakiś tam konsekwencji, które mogą wystąpić u innych użytkowników przeglądających schronową twórczość skomentowaną w ten sposób (przykładowe pomyślunki użytkowników: "skoro ludzie z OP mówią, że to niefajne, to może to i niefajne, bo przecież ci z OP siedzą w interesie już jakiś czas i się na tym znają", "pewnie się nie lubią między OP i 13S"), ale zapewne takie reakcje u użytkowników prawie nigdy nie występują, bo patrz wyżej (co to kogo na dobrą sprawę obchodzi, czy się lubimy, czy się nie lubimy i co mamy do powiedzenia na swój temat - każdy kto tu i tam wchodzi wyrabia sobie swoją własną opinię na nasz temat nie na podstawie tego co o nas piszą, tylko tego jak my na to reagujemy). Dlatego reagując takimi podejrzeniami o to, że skoro panowie z OP nieprzychylnie komentują nasze prace graficzne, to od razu robią to w celu obniżenia ich względnej wartości artystycznej, dajecie jasny przekaz użytkownikom, że być może rzeczywiście te prace graficzne mają zawyżoną przez nas ocenę, a ich realna wartość jest mniejsza, skoro od razu i na hurra próbujecie temu zaprzeczyć. Istnieje oczywiście taka możliwość, że celem redaktorów z OP jest obniżenie tej odczuwalnej wartości estetycznej, ale patrz pkt pierwszy - i co z tego?  8)

Jednym słowem, a myślę, że ja tu Holden zajrzy, to nawet i mnie poprze, niech ludzie sobie gadają, a my róbmy swoje  :-*
« Ostatnia zmiana: 11 Stycznia 2010, 16:07:52 wysłana przez nie wiem »
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Kalendarz na rok 2010 od Dr Rectuma
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Stycznia 2010, 18:16:39 »
Ech... Lepsza byłaby chyba dyktatura - jedna osoba ustala stanowisko a wszyscy się go trzymają. Albo zachowania stadne. A tak każdy swoje i czytaj to teraz  ???

 ;)


Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Kalendarz na rok 2010 od Dr Rectuma
« Odpowiedź #15 dnia: 11 Stycznia 2010, 18:19:26 »
E tam czytaj, myślisz, że ja liczę na to, że to ktoś przeczyta? :P
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Kalendarz na rok 2010 od Dr Rectuma
« Odpowiedź #16 dnia: 11 Stycznia 2010, 18:23:29 »
Outpościaki - bo myślą, że my tu znów z chorągwiami stajemy do boju. Albo Rectum, że niby zacieszamy jego kalendarz, a nie dysputy teologiczne prowadzimy  ;D
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Kalendarz na rok 2010 od Dr Rectuma
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Stycznia 2010, 18:25:16 »
Psychologiczne!  >:(

Jutro mam zaliczenie zresztą z tego  :-X
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Kalendarz na rok 2010 od Dr Rectuma
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Stycznia 2010, 18:29:44 »
To trza se było politologię wybrać albo pierwszą pomoc  :P
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Siekier

  • Gość
Odp: Kalendarz na rok 2010 od Dr Rectuma
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Stycznia 2010, 18:40:31 »
Jejku... przecież tylko wyraziliśmy opinie o kalendarzu, a Wy już dokładacie historie, co by się nadawała do jakiegoś tabloida (Faktoschron?;)). I nieprawdą jest, że nie lubię materiałów propagandowych 13S. Lubię, ale cykliczny pomysł zamieszczania ich w kalendarzu nie znalazł mojej aprobaty. Co do ostatniego editu nie wiema - stawia Was to w gorszej sytuacji w takim razie, bo my nie piszemy u nas, że na kalendarzach 13S są rozpierdzielone paszczury. Nie mówiąc o tym, że piszecie to w jakichś innych topicach, gdzie czytelnik nie ma możliwości faktycznie obejrzenia kartki i potem nawet nie wie o jakim kalendarzu jest mowa, ale ostro komentuje. To Wy robicie nam antyreklamę. Swoją drogą, tak się oburzaliście, na goliznę w kalendarzach, a jak macie "swoją własną" to już Wam to nie przeszkadza.

Także weźcie przykład z nie wiema i wyluzujcie (tylko może bez editów;) ).