Autor Wątek: Nowy zbiór opowiadań Roberta Jerzego Szmidta  (Przeczytany 2062 razy)

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Nowy zbiór opowiadań Roberta Jerzego Szmidta
« dnia: 14 Grudnia 2009, 19:15:15 »
Na stronie Fabryki Słów pojawiła się nowa, krótka jak na razie notka, dotycząca nowego zbioru opowiadań Roberta Jerzego Szmidta. Tekst okraszony jest obrazkiem przedstawiającym okładkę autorstwa Marka Okonia. W skład noszącego nazwę Alpha Team zbioru wejdą następujące opowiadania:

Aniołowie

Ognie w ruinach

Mały

Alpha Team

Pogromca smoków

Ci, którzy przeżyli

Gavein

Umrzeć w Lea Monde

Pola dawno zapomnianych bitew

Tymczasem ciągle trwa konkurs, w którym możecie wygrać trzy egzemplarze Samotności Anioła Zagłady napisanej przez Roberta Szmidta. Więcej informacji w regulaminie konkursu.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

kostuch102

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 83
  • ------[]--
Odp: Nowy zbiór opowiadań Roberta Jerzego Szmidta
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Grudnia 2009, 20:01:33 »
Mam nadzieję że opowiadania wyjdą świetnie. A okładka jest gienialna!
Piszę poprawnie po polsku.

Alfred Nobel jest uważany za wynalazcę dynamitu tylko dlatego, że poprzednich wynalazców nie udało się zidentyfikować.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Nowy zbiór opowiadań Roberta Jerzego Szmidta
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Grudnia 2009, 21:50:40 »
Część opek znam z łam SF/SFFH, i choć długo do nich nie wracałem, to nadal niektóre z nich motywy siedzą mi we łbie. "Ognie w ruinach" to prolog do "Apokalipsy według Pana Jana" - w wersji zamieszczonej w książce (wyd. I, 2003 rok) doliczyłem się kilkudziestu zmian w stosunku do tekstu w drugim numerze SF (2001 rok) więc ciekawi mnie czy tekst w tym zbiorze znów został poddany jakiejś obróbce  ;)

Inna rzecz, że pierwsze numery SF w których znajdowały się niektóre z tych opowiadań, mają pewnie tacy weterani jak ja, więc dobrze, że Fabryka Słów upycha je do jednego zbioru. Ja 6 na 9 z tych tekstów znam, więc raczej tego nie kupię ale ci, którzy chcą poznać "interklimatycznego" Szmidta powinni po to sięgnąć. Zbiorek jest bowiem nawet ciekawszy niż poprzedni - "Ostatni zjazd przed Litwą".
 
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Micronus

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 187
  • Lisek Jabłkowy
    • GrimFiction.pl
Odp: Nowy zbiór opowiadań Roberta Jerzego Szmidta
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Grudnia 2009, 06:46:33 »
Kupię, bo lubię Szmidta, a i książkę z taką okładką warto mieć w zbiorku.
GrimFiction.pl - blog o postapo, cyberpunku, dystopii, ciężkim sci-fi i tym podobnych stworach. Recki filmów i gier, filmy krótkometrażowe, zwiastuny, nowinki.