Autor Wątek: Porady FO - porady mile widziane!  (Przeczytany 10614 razy)

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Porady FO - porady mile widziane!
« dnia: 10 Grudnia 2009, 13:02:20 »
Postanowiliśmy oficjalnie uruchomić porady do FO, znajdziecie je pod tym linkiem - KLIK. Na razie są puste, więc czekamy na wasze mejle albo posty w tym temacie. To co nam podeślecie albo napiszecie tutaj znajdzie się na stronie (no chyba że będzie nieczytelne ;p). Nie lejąc dalej wody, zachęcam do przesyłania nam swoich materiałów i życzę miłej rozgrywki!
« Ostatnia zmiana: 10 Grudnia 2009, 13:05:55 wysłana przez Holden »

Makotnik

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 649
Odp: Porady FO - porady mile widziane!
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Grudnia 2009, 17:56:20 »
Trochę wstyd się do tego przyznać, ale skoro mam być pierwsza osobą z "poradą" to dobra, napiszę o tym:

1. znajdź kolesia, który zechce cię wysłuchać nim cię zabije.
2. daj mu jednorazowo w ryj.
3. udziel mu pierwszej pomocy.

Potem można zamienić się rolami... Takim sposobem dostaje się oczywiście marne punkty doświadczenia, a dodatkowym mankamentem jest "zmęczenie" postaci znane jeszcze z tradycyjnego Fallouta. Po udanej operacji trzeba odczekać dłuższą chwilę zanim będzie można znów się poleczyć. Dziwne, że postać nie męczy się tak kopaniem po pysku ;) Można też podkładać sobie różne bzdety do kieszeni, ale kradzież rzadko wychodzi, chyba że ktoś na prawdę inwestuje w złodziejskie cechy.
« Ostatnia zmiana: 14 Grudnia 2009, 17:59:32 wysłana przez Ordynus »

Nightmaster

  • Nocny strażnik
  • St. chorąży
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Betonowa konserwa i ten od rila
Odp: Porady FO - porady mile widziane!
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Grudnia 2009, 12:29:07 »
ok, FO, ściągnąłem, chciałem uruchomić, wpisałem adresy serwerów, zrobiłem aktualizacje, status serwera online, zrobiłem nowe konto... przy próbie przyłączenia siędo gry wyskakuje Authentication i tyle... gra mnie nie wpuszcza na serwer...
Co Cię nie zabije to zabije Cię co innego

MMaster

  • Wiadomości: 5
Odp: Porady FO - porady mile widziane!
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Marca 2010, 14:53:04 »
Na początek polecam iść do NCR to chyba najbezpieczniejsze miasto. Idziemy do pewnego gościa przy zagrodzie braminów. Gadamy z nim o pracy a on daje nam łopatę. Wiem wiem, sprzątanie odchodów to nie jest może zbyt ambitna praca, ale da się w miarę szybko zarobić :) Dobrze jest też wykonywać misje np w NCR w namiocie u gościa z szafkami przy wejściu do miasta. Zleci nam misje którą nie sposób nie wykonać jest banalnie łatwa. W zamian dostajemy kurtkę a jak na początek lepsze to niż nic :) A i nie radze przesiadywać zbyt długo w miastach no chyba, że chcecie zginąć i stracić sprzęt. Dlaczego unikać miast?

-bomberzy - świry podbiegające do ciebie z włączonym zapalnikiem. Najlepiej trzymać się kilka metrów od innych graczy, bo bomberzy podbiegają najczęściej do grup
-złodzieje - wiadomo kradną wszystko co im wpadnie w łapy jednak kradzierz często nie wychodzi a jeśli jesteśmy blisko strażników miasta to złodziej prawdopodobnie nie zdąży zrobić kroku :)
-ruscy - ci to chyba denerwują najbardziej. Radze unikać każdego gracza, który ma w imieniu ruskie znaki. Ci kolesie zabijają wszystko i wszystkich. Ponoć jest albo było ich tylu, że nazywali ich ruską mafią ale to już inna bajka. Oczywiście nie tylko ruscy zabijają innych graczy.

Teraz trochę porad z innej półki:

-by rozmawiać z NPCami potrzeba conajmniej 3 Charyzmy
-gdy idziecie walczyć na pustyni włączajcie sobie zawsze grę na tury, gdyż w Real Time gra jest straasznie trudna. Można to zrobić w konfiguracji Fonline.
-starajcie się jak najszybciej zebrać 10 skór Braminów i postawić namiot na pustyni. Bardzo się przydaje do przechowywania sprzętu i mimo plotek nie da się go znaleźć na pustyni. Tylko ty go widzisz. Najlepiej go postawić blisko miast a robi się to tak: Zbierz 10 skór braminów, idź na pustynię w dowolne miejsce, otwórz ekwipunek, przytrzymaj lewy przycisk myszy, aż pojawi się pasek, najedź na pierwszą buźkę, otworzy się okno umiejętności i robimi Science czyli nauka a namiot się stawia :)
-jak najszybciej dołączyć do jakiegoś gangu. W grupie jest łatwiej i raźniej a nowy gracz sam praktycznie nie ma szans przeżyć na pustyni

Dobra to tyle jeśli chodzi o porady. Sam jestem jeszcze świerzym graczem i nie wiem zbyt wiele jednak jak jeszcze mi coś do głowy wpadnie to napisze :)

tk2121

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Porady FO - porady mile widziane!
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Sierpnia 2010, 19:22:37 »
Tak przy okazji, mam pytanie, czy będąc w lokacji, w której zaczynamy grę, czyli np. jakaś jaskinia nikt tam nie wejdzie? Można to jako dom użyć?

Wilku

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Porady FO - porady mile widziane!
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Września 2010, 19:50:53 »
A to moj poradnik moze sie komus przydac
1)Zrob postac najlepiej Nauka/Naprawa/Mala Bron
2)z lokacij z ktorej startujesz poszukaj kolesia/Karawany i pogadaj dostaniesz questa z pobliskim miastem 200expa jak pamietam
3) Polecam chodzic z ncr do Hub w NCR sprzatac kupy a w hubie roznosic skrzynki (200 kapli 50 expa) <Dostepnosc raz na godzine jak pamietam>
4)jak zbierzesz troche kapsli i lvl wbijesz dodaj wszystko w bron lekka/mala (Nauka i Naprawa narazie nie sa takie naglace)
5) zdobadz 1000kapsli i kup 10 brahmin hide(Skory Brahmina) Albo zabij 10 Brahminow
6) Rozloz swoj wlasny namiot (wychodzisz przed miasto szukasz wolnej lokacji i rozloz swoj wlasny namiot :>) UWAGA:Jak ktos bedzie z toba na mapie to ON TEZ WIDZI NAMIOT i moze cie okrasc lub cos innego zlego uczynic dobre to jest jak grasz z kolega
7)zabijaj radscorpiony (niewiem czy dobrze to napisalem) i lvl-uj i staraj sie osiagnac cos takiego 120% naprawy 150% small guns i 100% nauki po zebraniu odpowiedniego lvl i majac dobra bron mozna isc do san francisco (jakos tak) tam sa fajne grupki wrogow dajace od 120-400 expa
8 ) "Jak zarobic i sie nie narobic" Rob Amunicje .44 JPH i sprzedawaj w NCR kurduplowi albo innym kupcom za kapsle
a) za zarobione pieniadze<Kapsle> Kup sobie(naucz sie) Broni lekkiej do 3lvl albo 2lvl broni lekkiej i 1lvl robienia pancerzy albo na odwrot 2 pancerzy i 1 lekkiej albo 3 pancerzy <jak kto woli>
9) jak osiagniesz 10lvl mozna porobic ciekawe questy typu Stacje Pociagowe albo inne
10) dobrze by bylo miec auto udajemy sie do New Reno albo na wysypisko i kupujemy nasze 1-wsze auto uwaga jak zginiesz to kluczyki tracisz i auto przepada mozna kupic zapas kluczykow u kolesia od aut!
11)Dobrze by bylo jak by sie posiadalo Frakcje/Faction (jakos tak) w gangu zawsze razniej i ma sie wlasna baze
12)jak doszedles az tak daleko uwazam ze powinienes miec juz wiedze co jak i kiedy i dalej poradzisz sobie sam
Inne ciekawe rady
a) Jestes ranny idz do NCR i napisz FA/DOC zaraz ktos przyjdzie i cie uleczy
b) Jak ktos stoi za toba i macha rekami uciekaj albo zostaniesz obrabowany w bialy dzien -.-
c) jak ci nie wyjdzie jak w pkt b zabij delikwenta a co straz i tak go nie lubi juz
d) stoisz w duzej grupie tak tak stoj dalej az uslyszysz slawetne "Allah Akbar" i wybuchniesz
e)warto miec ze soba kolege ktory odepchnie zlodzieja jak ty handlujesz albo cos innego robisz
f) nie wylogowywuj sie w miescie przez 180sec (jak pamietam) stoisz i pisze obok ciebie OFF nie wiem co moga ci zrobic wtedy ale nie radze tak robic

To chyba na tyle mam nadzeje ze komus sie przyda
« Ostatnia zmiana: 17 Września 2010, 22:32:04 wysłana przez Wilku »

kryspin013

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 412
Odp: Porady FO - porady mile widziane!
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Kwietnia 2011, 01:42:16 »
Coś mało tych porad :/

Pandemon

  • Gość
Odp: Porady FO - porady mile widziane!
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Kwietnia 2011, 07:02:49 »
Tutaj masz kryspin cosik więcej. Choć to bardziej recenzja niż poradnik to i tak może Ci się przydać.
http://trzynasty-schron.net/ie_fonline_2238_subopis.htm