Autor Wątek: Falloutowe lub postapowe gadżety na komórkę  (Przeczytany 17997 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Falloutowe lub postapowe gadżety na komórkę
« dnia: 03 Grudnia 2009, 15:34:48 »
Jak i czym bardziej uklimacić swój telefon komórkowy pod kątem Falloutów lub postapo? Zna ktoś jakieś dodatki, graficzki, sposoby?  :)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Falloutowe lub postapowe gadżety na komórkę
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Grudnia 2009, 10:11:30 »
Miałem parę dni temu założyć dokładnie taki sam temat :)

Może w okresie świątecznym ktoś by przysiadł i poszukał poradnika w stylu DIY, bo jeśli jakieś takie  ozobniki istnieją, to nawiązują bezpośrednio do Fallouta 3. Co niekoniecznie musi być złe.

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Falloutowe lub postapowe gadżety na komórkę
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Grudnia 2009, 13:41:43 »
Chodzi wam o obudowę czy wygląd graficzny?
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Falloutowe lub postapowe gadżety na komórkę
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Grudnia 2009, 13:44:22 »
I software i hardware ;) Użycie, wykonanie i zastosowanie zależeć już będzie od każdego chętnego  ;)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Falloutowe lub postapowe gadżety na komórkę
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Grudnia 2009, 16:16:44 »
Znaczy, że coś takiego  :)





Tego typu chcę sobie zrobić ja :



Bo jeśli chodzi soft to w zależności co tam posiadamy wpisujemy w googlatora Theme i model telefonu. Jak szukam jakiś motyw na moją komórkę to z reguły wpisuję Themes N70, ale z powodu, że mój telefon jest oparty na symbianie mogę sobie robić własne motywy za pomocą programu, który udostępnia strona www.ownskin.com
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Falloutowe lub postapowe gadżety na komórkę
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Grudnia 2009, 00:14:55 »
Ja bym jednak został przy czymś subetlniejszym. Wciąż chciałbym korzystać z kieszonkowości aparatu...

Dla zabawy kupiłbym coś uszkodzonego na Allegro i sprawdził co można zrobić, a czego nie...  ale nie dość, że nie mam obecnie zbyt wiele czasu, to i dostęp do narzędzi mam chwilowo utrudniony.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Falloutowe lub postapowe gadżety na komórkę
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Grudnia 2009, 01:53:45 »
Fon na trzeciej fotce poraża  :-[ Ciekawe jednak jak jest z trzaskaniem na nim semesów  :)

=====

Takie małe, dźwiękowe pierdołki na komórkę:
- Muzyka z "Duke Nukema" w pliku MIDI
- Wybuch atomówki z Cywilizacji 2 - plik MP3
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Falloutowe lub postapowe gadżety na komórkę
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Grudnia 2009, 08:19:45 »

Dla zabawy kupiłbym coś uszkodzonego na Allegro i sprawdził co można zrobić, a czego nie...  ale nie dość, że nie mam obecnie zbyt wiele czasu, to i dostęp do narzędzi mam chwilowo utrudniony.

A czemu uszkodzonego? Kup jakąś cegłę na chodzie. Z monochromatycznym wyświetlaczem. Już sam wyświetlacz robi klimat ;)  Ściągasz obudowę malujesz, rasujesz i masz. Nikt przecież nie każe Ci tworzyć takich mega konstrukcji. Subtelne przedmioty też mogą wgniatać w podłoże  :)

Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Falloutowe lub postapowe gadżety na komórkę
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Grudnia 2009, 13:31:50 »
Fon na trzeciej fotce poraża  :-[ Ciekawe jednak jak jest z trzaskaniem na nim semesów  :)

Dokręcasz śrubki i piszesz :D
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Jim Cojones

  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 541
Odp: Falloutowe lub postapowe gadżety na komórkę
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Grudnia 2009, 14:25:59 »
No! Trzysta znaków na minutę z łatwością powinieneś wyciągnąć w ten sposób. :D
Firepower mate! Separates the men from the boys.

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Falloutowe lub postapowe gadżety na komórkę
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Grudnia 2009, 16:08:55 »
Jak pewnie wiecie, nie piszę esów, więc wykładam na to. ;) Telefon ma robić tyrr,tyrr, albo dzyń, dzyń. A z drugiej strony chcę usłyszeć halo. I to wszystko - to jest telefon.
A resztę  lansiarskiego betonu, który jest w komórce- nie używam. Zdjęcia komórka robi do bani, gry są do bani , kalendarz nim znajdę w tym ustrojstwie.... eh wole papierowy. Notatki też wolę na kartce (wiem drzewa - perdzielić je - były i będą wycinane . Byle tylko gajowy Maruch sadził nowe). Co mp3?  Radio? Co to k... ma być telefon? Czy przenośny komputer? Bo jak komputer to przestańmy na to mówić telefon tylko zacznijmy Mobilne Urządzenie Wielofunkcyjne z Możliwością Akustycznej Komunikacji , w skrócie MUWzMAK ;)
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Falloutowe lub postapowe gadżety na komórkę
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Grudnia 2009, 17:11:14 »
@nasa
Ale trochę sam sobie strzelasz w tyłek takimi tezami, bo można zadać tożsame pytanie po co w PSP siedzi WiFi czy odtwarzarka plików multimedialnych?  ;) Dlatego jak takich dylematów wobec sprzętu portable nie mam, gdyż analizuję go pod względem:
- skuteczności
- przydatności
- możliwości zasilenia.

Owszem telefon ma służyć do gadania, jednak taki smartfon jest bardziej telefonem z bajerami czy palmtopem z możliwością robienia pogaduch?  :-[
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Falloutowe lub postapowe gadżety na komórkę
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Grudnia 2009, 14:10:12 »
Telefon to telefon. A PSP to urządzenie kieszonkowe do rozrywki w plenerze i łączeniem się w celu gierzenia z innymi użytkownikami przez Wifi. Nie nadaje się do pisania wiadomości tekstowych - znaczy nie dla mnie, wirtualna klawiatura to jakiś koszmar- dlatego idealnym rozwiązaniem do komunikacji w PSP jest kamera i program skype chodzący pod Wifi. A hotspotów jest coraz więcej. Ma duży, ba bardzo duży monitor, czego nie można powiedzieć o komórce. I świetnie wszystko widać. W podróży służy idealnie, pooglądasz film, posłuchasz muzyki, pograsz sobie...  ma możliwość rozbudowy . Podczas, gdy do komórki musisz dokupić lupę jako hardware (jeśli chcesz coś obejrzeć). Może te same funkcje co PSP ma iPhone plus możliwość komunikacji telefonicznej, ale różnica w cenie przytłacza. Podsumowując telefon to telefon, a urządzenie multimedialne z dużym naciskiem na rozrywkę to zupełnie inna para kaloszy. Dlatego noszę dwa urządzenia, w kieszeni tyrr, tyrrr robi telefon, a w łapkach gra, GPS, muzyka, film, itd... na PSP. No tak ja to widzę  :)

Już widzę jak ktoś przerabia sprzęt za 3000zł lub wersję diamond iPhone za 20000zł na post apo :D Znaczy widziałem, ale to tylko naklejka.


 
Ja bym jakoś nie mógł dokleić kółek zębatych i różnych takich do zabawki typu iPhone, palmtop  czy PSP (chyba, że miałbym tyle kasiory, że nie martwił bym się gdy by coś nie wyszło, tylko poleciałbym do sklepu i kupił kolejne dwa do rozwalenia ;) )
« Ostatnia zmiana: 09 Grudnia 2009, 14:27:32 wysłana przez nasa3000 »
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

szoton

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Falloutowe lub postapowe gadżety na komórkę
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Grudnia 2009, 02:22:01 »
Ja mam na komórce wrzuconego zwyczajnego PipBoy 2000 Theme ;)

http://s.blomedia.pl/grrr.pl/1729/fallout_theme.jpg

Fajny, choć ma parę niedoróbek.

Co do pełnego wypasu, który zaprezentował nasa3000, to nie ma być użyteczne i wygodne. To ma wyglądać.

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Falloutowe lub postapowe gadżety na komórkę
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Stycznia 2010, 19:59:54 »
A jak nie inaczMa wyglądać , a czasami nawet działać  :P
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

id-seven

  • Sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 94
  • *RaDiaTioN Fr3e*

id-seven

  • Sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 94
  • *RaDiaTioN Fr3e*
Odp: Falloutowe lub postapowe gadżety na komórkę
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Listopada 2010, 20:14:35 »
No to może ja wypowiem się na temat komórek :rad

Wszelkie dotykowce, rozsuwane, z punktu widzenia normalnego użytkownika komórek są dalekie od ideału i zastosowań w terenie z kilku względów, po:

1. Baterie w przypadku komórek dotykowych słabo trzymają, do czterech dni
2. Szybko psują się taśmy
3. Ekrany dotykowe z czasem coraz słabiej reagują na dotyk
4. Przy wysokiej temperaturze w miesiącu czerwiec, ekran dotykowy staje się bardziej podatny na "wgniecenia"

O ile można zniwelować wady punktu 3 i 4, to 1 i 2 jest jak beton ani milimetr nie ruszy do przodu. W mojej ocenie jeśli ktoś ma zamiar kupić komórkę łączącą funkcjonalność z jakością, liczą się tylko modele z klawiaturą qwerty lub klawiaturą standardową np z nokii polecam: NOKIA N77, NOKIA E61i, NOKIA E71, NOKIA 6303, NOKIA E51.

Wszelkie bajery, czyli internet, gierki, kalendarz, mp3, video itp. itd., są dodatkiem oczywistym i potrzebnym każdemu użytkownikowi poruszającemu się w świecie lecz problem związany z wiadomą kwestia powoduje że jeszcze dużo wody upłynie gdy będziemy mogli spokojnie użytkować komórkę, nie patrząc na wskaźnik baterii.



« Ostatnia zmiana: 04 Listopada 2010, 23:57:58 wysłana przez id-seven »