Autor Wątek: Samoróbki - spis.  (Przeczytany 22411 razy)

RadioActive

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 88
Samoróbki - spis.
« dnia: 14 Listopada 2008, 17:25:10 »
W związku z tym, że przez większość gry dzierży sie w łapie plasma rifle czy innego gatlinga, proponuję zrobić spis broni domowej roboty. Zamieszczamy informacje o nazwie, miejscach gdzie można znaleść/kupić plany, siłę ognia i ew. screeny.

Każdą z poniższych broni można wykonać na warsztacie. Jest to taki płaski stół z drewna, z różnymi doczepionymi wichajstrami ;p. Można go znaleść w opuszczonych garażach, schronach itp. ale najwygodniej jest użyć tego w Megatonie, w Składzie przy Kraterze (sklep Moiry Brown).

[..]robiąc granat Nuca-Coli albo minę kapslową dostajemy 2 miny z 1 porcji potrzebnych materiałów mając 2 schematy, a 3 schematy dają nam 3 miny/granaty.

Każda inna broń ze schematów dostaje 10% bonusu do ataku przy 2 poziomie schematów, i jeszcze 10% do ataku podstawowego [w sumie 20] przy zdobyciu 3 zestawu schematu. Czwarte, piąte i szóste jak i inne zestawy nic nie robią.


Walka w zwarciu.

Sziszkebab
 Gdzie szukać?:Wędrowny handlarz (planów około 600$) pod Megatoną, quest w Arefu (pozdrawiam Holden ;p), posterunek Wygnańców Bractwa. (link do mapy [klik] [klik2])
Obrażenia: 18 (40%) cięte i -2 hp(5s) na każdą sekundę podpalenia.
Składniki: ostrze kosiarki, bak motocykla, światełko kontrolne.
Waga: 3


Rękawica szpona śmierci
 Gdzie szukać?: plan budowy znajduje się w Schronie Puławskiego naprzeciwko wejścia do zalanego metra, na zachód od biblioteki arlington.
Obrażenia: ?
Składniki: aparat korekcyjny, superklej, skórzany pasek, łapa szpona śmierci
Waga:?


Broń do walki na dystans.

Pakietnica
 Gdzie szukać?: Moira (Skład pod Kraterem) (cena planów około 1100$).
Obrażenia: 21(20%), strzela wszystkim z działu "Różne".
Składniki: odkurzacz, dmuchawa do liści, końcówka węża pożarniczego.
Waga: 8


Nailgun
(automat na pale kolejowe)
 Gdzie szukać?: Misja "Odzyskiwanie Niepodległości", można kupić w mieście ghouli
Obrażenia: wnioskując z gameplayów znaczne, wystrzeliwuje pale kolejowe
Waga: ?

Pistolet na strzałki
 Gdzie szukać?: Zadanie oczyszczenia pomnika Lincolna, można kupić w Rivet City, stacja zasilania MDPL-05 (link do mapy [klik] [klik2])
Składniki: Samochodzik-zabawka, kolce radoskorpionów, przewody chirurgiczne, pistolet lakierniczy.
Obrażenia: Sam atak nie powoduje dużych uszkodzeń, jednak jad zabija przeciętną osobę w około 5 sekund.
Waga: ?


Materiały wybuchowe.

Nuka-Granat
 Gdzie szukać?: Plany ma niejaki Doc Hoff (obwoźny handlarz 300$), jaskinia raidersów i Yao Guai na północ od Tenpenny Tower (na końcu jaskini)
Obrażenia: Zbliżone do obrażeń z "Grubasa", ogromne pole rażenia i efekt termiczy wybuchu.
Składniki: Blaszana puszka, Terpentyna, Środek czyszczący Abraxo, Nuka-Cola Quantum
Waga:?

Mina kapslowa 
 Gdzie szukać?: Plany są nagrodą w misji u Moiry (Pierwszy rozdział podręcznika przetrwania, pole minowe), SuperDuper Mart.
Obrażenia:356
Składniki: pudełko śniadaniowe, bomba winowa (takie małe, okrągłe fioletowe coś, nazwa dość myląca), 10 kapsli 
Waga: 0.5




« Ostatnia zmiana: 18 Listopada 2008, 06:46:33 wysłana przez RadioActive »

Irrhas

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Samoróbki - spis.
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Listopada 2008, 17:48:59 »
Sziszkebab,a raczej jego plany można zdobyć(znaleźć) za darmo ;D.Na "dalekiej północy"-posterunek Wygnańców Bractwa.Znajdę screen'a to wrzucę. 8)
Jeżeli bardzo chcesz zmieniać świat,to nie zapomnij zacząć od siebie...

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Samoróbki - spis.
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Listopada 2008, 17:55:55 »
Zostaje pistolet na pale kolejowe - nagroda za zadanie związane z odzyskaniem deklaracji niepodległości / można kupić w mieście ghuli oraz pistolet na strzałki które dostajemy w nagrodę za oczyszczenie pomnika Lincolna / można kupić w Rivet City .

RadioActive

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 88
Odp: Samoróbki - spis.
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Listopada 2008, 18:58:46 »
Jeżeli ktoś ma jakieś inne informacje lub screeny, to bardzo bym prosił ;p Może po rozbudowaniu spisu trafi on na stronę.

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Samoróbki - spis.
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Listopada 2008, 01:08:46 »
Na północny zachód od TT są jaskinie w których znajdziemy raidersów, combat shotguny i yao guai'e, na końcu jaskini Yao znajdziemy schemy do produkcji granatu Nuka-Coli.

Nie opłaca się robić granatów używając tylko jednego schematu, bo przy 3 schematach z 1 Nuka-Cola Quantum dostajemy 3 granaty. Kolejne schematy broni nie rzucanych podnoszą DMG o 10% względem podstawy.

RadioActive

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 88
Odp: Samoróbki - spis.
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Listopada 2008, 07:06:08 »
Nie wiesz przypadkiem czy ta reguła sprawdza się przy innych produktach? Btw. co to TT ;d?

qba340

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Samoróbki - spis.
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Listopada 2008, 07:52:31 »
Nuka-granade jest strasznie potężny. Uważajcie na niego bo ma ogromny zasięg a do tego zapala wszystko w polu rażenia. Mam "testera" w Megatonie ( ten chłop przy bombie ). Na nim próbuje wszystkie nowe bronie, i kiedy rzuciłem w niego tym granatem on zginął na miejscu a 3 osoby w pobliżu się zapaliły i cóż, po pewnym czasie też umarli ;p.

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Samoróbki - spis.
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Listopada 2008, 08:28:29 »
TT to Tenpeny Tower


I napisałem - robiąc granat Nuca-Coli albo minę kapslową [czy jak tam się to zwie] dostajemy 2 miny z 1 porcji potrzebnych materiałów mając 2 schematy, a 3 schematy dają nam 3 miny/granaty.

Każda inna broń ze schematów dostaje 10% bonusu do ataku przy 2 poziomie schematów, i jeszcze 10% do ataku podstawowego [w sumie 20] przy zdobyciu 3 zestawu schematu. Czwarte, piąte i szóste jak i inne zestawy nic nie robią.

RadioActive

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 88
Odp: Samoróbki - spis.
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Listopada 2008, 15:21:15 »
Ach... Tempenny Tower...
Dzięki za objaśnienie, zamieściłem w formie cytatu. Mam nadzieje że się nie gniewosz;p

Jeśli ktoś może nie prześle mi screeny czy inne informacje o tym Nuka-Granacie bo za cholerę nigdzie nie mogę znaleść terpentyny...



qba340

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Samoróbki - spis.
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Listopada 2008, 15:38:31 »
Co do pistoletu na strzałki. Do zrobienia potrzebny jest samochodzik, kolce radoskorpionów i z tego co pamiętam linka ( mam angielską wersję nie wiem dokładnie jak brzmi po polsku . ma on małe obrażenia początkowe jednak po strzale zwykły człowiek ginie po ok. 5 sekundach od trucizny. Świetna broń naprawdę.

Irrhas

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Samoróbki - spis.
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Listopada 2008, 11:35:00 »
Namiary do darmowego Sziszkebaba;posterunek Wygnańców Bractwa




Edit
Tu namiary na darmowe plany Pistoletu strzałkowego :P



Składniki:
Aerograf(??!)
Gruczoł jadowy radskorpiona
Samochód-zabawka
Przewody chirurgiczne
PS.Co do tego Aerografu to sprawdzę,być może jest to błąd lokalizacyjny;wydaje się mi że powinno być pistolet lakierniczy(zbadam-dam znać)
« Ostatnia zmiana: 16 Listopada 2008, 20:55:52 wysłana przez Irrhas »
Jeżeli bardzo chcesz zmieniać świat,to nie zapomnij zacząć od siebie...

akolith

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 22
  • silence make me violence
Odp: Samoróbki - spis.
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Listopada 2008, 21:25:45 »
a ja znalazłem schemat:
Rękawica Szpona śmierci:
- superklej
- pas skórzany
- aparat korekcyjny
- dłoń Szpona :>

do zestawu był wpółżywy Deathclaw od którego można było pozyskać ową pomocną dłoń. To broń biała której zasady działania nie znam.
silence make me violence

RadioActive

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 88
Odp: Samoróbki - spis.
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Listopada 2008, 07:02:40 »
Tak Areograf to pistolet lakierniczy.

@Up
Gdzie dokładnie można spotkać tego szpona?

Irrhas

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Samoróbki - spis.
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Listopada 2008, 09:05:37 »
Cytuj
Tak Areograf to pistolet lakierniczy.
Tak, jednak to błąd lokalizacyjny,dosyć ważny Pistolet Lakierniczy to nie Aerograf.
Cytuj
Gdzie dokładnie można spotkać tego szpona?
Szpony można spotkać na północy i północnym-zachodzie od Megaton'u.
Jeżeli bardzo chcesz zmieniać świat,to nie zapomnij zacząć od siebie...

akolith

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 22
  • silence make me violence
Odp: Samoróbki - spis.
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Listopada 2008, 09:35:34 »
tego przy którym był schemat spotkalem na placu obok tego jednoosobowego schronu po drodze w linii prostej do biblioteki robiąc quest dla Moiry do podręcznika, za tym placem jest miniobóz bandytów a potem biblioteka
silence make me violence

Loko

  • Sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Running Away Are We?
Odp: Samoróbki - spis.
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Listopada 2008, 17:59:26 »
nie chce się narzucać ale...: prosiłbym o jakiś dokładniejszy opis stworzenia (i znalezienia planów) rękawic szpona śmierci, sam opis przedmiotu (np czy służy do walki wręcz itp.) też by się przydał. Postanowiłem zagrać od początku bo trochę spieprzyłem początek i może zrobię postać do walki wręcz. Serdeczne dzięki.

RadioActive

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 88
Odp: Samoróbki - spis.
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Listopada 2008, 19:14:05 »
Zapewniam, że gdyby były jakieś inne informacje, to bym je tu zamieścił.

Wszystkie bronie da się wykonać na warsztacie, np. w sklepie Moiry w Megatonie. Wystarczy mieć plan i rzeczy, a po kliknięciu na warsztat wybrać  przedmiot. Na życzenie zamieszczam przeznaczenie broni.

akolith

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 22
  • silence make me violence
Odp: Samoróbki - spis.
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Listopada 2008, 21:44:50 »
okej, sprawdziłem to jeszcze raz: ten schemat mieści się w schronie pulaskiego naprzeciwko wejścia do zalanego metra na zachód od biblioteki arlington. Konkretnego opisu broni nie mam, bo jej nei zrobiłem a w charakterystyce nie ma żadnych cyfr
silence make me violence

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Samoróbki - spis.
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Listopada 2008, 22:03:21 »
podejdź do warsztatu wtedy ci wyświetli dokładne wymagania i jakbyś mógł zamieścić jakieś zdjęcie ( broni , lokalizacji , mapy ) bo sam nie znalazłem a jestem naprawdę  ciekaw ;p

Loko nie rób postaci do walki wręcz , chociaż taką nie grałem to na mój nos wyjdzie ci kaszana ;p
« Ostatnia zmiana: 17 Listopada 2008, 22:08:06 wysłana przez Holden »

Inculubum

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 233
Odp: Samoróbki - spis.
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Listopada 2008, 22:37:50 »
Ale zabawne wychodzą wówczas krytyki. Na ten przykład podam: miałem Fisto! (lepsza wersja power fista) i rozpocząłem bijatykę w Megaton. Walcząc z Szeryfem, kopnąłem go w krocze, kolega widząc jak wrogowi odpadają obie nogi i wybucha głowa, śmiał się na podłodze aż pobrudził mi dywan. Albo gdy przyczaiłem się przy schodach, to osoby wchodzące na górę dostawały kopniaka w twarz, resztę chyba już znacie.  ;)

Walka wręcz jest najbardziej efektowna w VATS'ie, ale odpowiednio trzeba dobrać ekwipunek, tj. przedmioty z bonusem do melee i najważniejsze do AP.