Autor Wątek: Dodatki do polskiego Fallouta 3  (Przeczytany 3735 razy)

Irrhas

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 164
Dodatki do polskiego Fallouta 3
« dnia: 14 Listopada 2008, 14:45:27 »
Cenega jak zwykle( ;)) "dała ciała";nie dość że jeszcze nie "wypuściła" patch'a (mija tydzień od premiery UK/US),to jeszcze okazuje się że wszystkie dodatki do Fallout'a 3 będą płatne i dostępne za pomocą usługi Live,która jak wiemy nie jest wspierana w Polsce przez firmę Microsoft.
Źródło
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=43894
« Ostatnia zmiana: 15 Listopada 2008, 00:37:13 wysłana przez Squonk »
Jeżeli bardzo chcesz zmieniać świat,to nie zapomnij zacząć od siebie...

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Dodatki do polskiego F3
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Listopada 2008, 18:04:26 »
A gdy jeszcze dodamy do tego fakt, że Cenega nadal nie przysłała mi konkursowych egzemplarzy "trójki" to...

...ciszej nad tym zagadnieniem. I czekać trza nadal  ???
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Dodatki do polskiego F3
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Listopada 2008, 20:10:46 »
Bezpośredni link do newsa

-----

Gdyby z taką dynamiką spadały ceny paliw, w stosunku do spadających cen ropy naftowej - haa!!! No ale paliwa to paliwa, a gry komputerowe to gry. Przypomnijmy więc, że 31 października br swoją premierę miała gra Fallout 3.
Cena podstawowej wersji w dniu premiery, w dystrybucji ogólno dostępnej wynosiła 129,99 złotych. Po niecałych dwóch tygodniach cena spadła do 109,99 złotych, a nawet 99,99 - to w sprzedaży poprzez serwisy Cenega - sklep czy gram.pl.

Nie mogła być taka cena od razu? Hmm... Odpowiedź zostawiam już Wam :-)

To była rozgrzewka, a teraz parę faktów. Dzisiaj serwis GRY-OnLine opublikował mały raport na temat możliwości rozbudowania Fallouta 3 o różne - zapewne płatne - dodatki do gry w wersji na PC. Gdy chodzi o graczy w Polsce to sytuacja jest - mówiąc oględnie - kiepska. Choć nadal nie ma jeszcze patcha do spolszczonej wersji gry (mija tydzień od premiery UK/US jak i w innych językach), to jeszcze okazuje się, że wszystkie dodatki do Fallouta 3 będą dostępne za pomocą usługi Live, która jak wiemy nie jest wspierana w Polsce przez firmę Microsoft.

Kto zawinił, że jest tak a nie inaczej a sytuacja daje się opisać słowami "ksiądz pana wini, pan księdza"? Nie chce mi się tego opisywać - ba sami wiecie jak lubię takie marketingowe bzdury. Przeczytajcie sobie o tym w artykule "Polska, Fallout 3, Games for Windows i płatne dodatki".

Newsa wstępnie wyniuchał Irrhas.
« Ostatnia zmiana: 15 Listopada 2008, 00:05:31 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Thorin

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Dodatki do polskiego F3
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Listopada 2008, 21:19:08 »
Bezpośredni link do newsa
(...) Cena podstawowej wersji w dniu premiery w dystrybucji ogólno dostępnej wynosiła 129,99 złotych. Po niecałych dwóch tygodniach cena spadła do 109,99 złotych, a nawet 99,99 w sprzedaży poprzez serwisy Cenega - sklep czy gram.pl. (...)

Powiem tylko tyle - kupiłem w sklepie cengea.pl za 99 pod koniec października! 31 października dostałem paczkę, w której znalazła się również koszulka fallout 3. Czytając narzekania ludzików w necie, wydaje mi się że albo jestem farciarz, albo wy pechowcy lub malkontenci.
« Ostatnia zmiana: 14 Listopada 2008, 21:46:29 wysłana przez Thorin »

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Dodatki do polskiego F3
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Listopada 2008, 21:30:54 »
A koszta przesyłki?
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Osioł

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 161
    • Donkey Comix
Odp: Dodatki do polskiego F3
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Listopada 2008, 21:43:25 »
Hm...w dniu premiery także do mnie doszła gra plus koszulka, której w ogóle się nie spodziewałem i byłem wręcz zaskoczony (i to pozytywnie).

A co do newsa...jaka szkoda! Nie będziemy mogli zainstalować zbroi dla psa! : (

Thorin

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Dodatki do polskiego F3
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Listopada 2008, 21:59:41 »
A koszta przesyłki?

Chyba 10 złotych. Ale do wyboru jest:
 1. odbiór osobisty w Wawie - 0 złotych (w innych sklepach, może być odbiór w innym mieście, nie sprawdzałem)
 2. zamówienie gry razem z kimś innym, koszty wysyłki do podziału.
 3. Zamówienie kilku gier.

Tak czy siak narzekacie.
« Ostatnia zmiana: 14 Listopada 2008, 22:06:19 wysłana przez Thorin »

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Dodatki do polskiego F3
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Listopada 2008, 22:58:51 »
Co to znaczy że nie jest wspierane w Polsce - muszę wyjechać za granice bo coś takiego ściągnąć ?;p

kat1000

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Dodatki do polskiego F3
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Listopada 2008, 09:43:07 »
"Farciarze", którzy zdecydują się kupić F3 za np. rok, pewnie będą mieli wszystkie "dodatki" jakie wyjdą,  w standardowym  wydaniu, tak jak było z Oblivionem, które były tak potrzebne, jak krowie skrzydła :P

Chrzysztof

  • St. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 327
Odp: Dodatki do polskiego Fallouta 3
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Listopada 2008, 15:08:13 »
Ja tam poczekam aż F3 będzie stabilny a nie żebym musiał 0,5 programów odinstalowywać i gdy cena spadnie.
Tą sama chorobę stabilności i ilość bugów miała ArmA ale w większości z nich się wyleczyła po paru miesiącach więc cierpliwość popłaca  :D

------