Autor Wątek: Limit poziomu | dlc |sprawa polska  (Przeczytany 9595 razy)

koryfeusz

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 4
Limit poziomu | dlc |sprawa polska
« dnia: 10 Października 2009, 21:51:08 »
Niedawno otrzymałem Fallouta, zainstalowałem, pograłem chwilęi mam kilka pytań.
1. Czy któryś z oficjalnych modów usuwa limit poziomu?
2. Czy któryś z oficjalnych modów pozwala na rozwiniecie umiejętności powyżej 100 (tak jak w F1 i F2)
3. Czy DLC współpracują bez problemów z polską wersją (dubbing plus napisy) czy trzeba przeinstalowywać i grać po angielsku? Pytam bo z tego co się zorientowałem niektóre DLC wymagają patcha, a patche nie są do każdej wersji językowej, a Cenega znana jest z opieszałości.

Jeśli na dwa pierwsze pytania odpowiedź jest negatywna czy możecie polecić jakieś mody, które działają w taki sposób? Słyszałem, że są błędy z głównym wątkiem po osiągnięciu poziomu 20+ z modami tworzonymi przez fanów, czy to prawda? Czy nie da się tego uniknąć?

Jeśli post jest w złym dzielę proszę o wyrozumiałość.

Edyta:
jeszcze jedno pytanie - czy jest jakiś mod wprowadzający walkę turową (typowo turową a nie jakąś popierdułkę typu Vats, która trzeba co chwilę włączać).
« Ostatnia zmiana: 10 Października 2009, 21:54:50 wysłana przez koryfeusz »

Maros

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: Limit poziomu | dlc |sprawa polska
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Października 2009, 22:57:21 »
Witam!
Jeśli chodzi o wszystko co z f1 if2 to odpowiem.
Z tego co wiem, niema żadnego moda który usówa limit pozimu, (max to100 lv).
Jeśli chodzi o limit umiejętności, to każdą można rozwinąć na pozimie 300 max., przynajmniej w f1 i f2.
A jak chcesz zagrać w pełni w polską wersję gry, to powiem szczerze, że ja wolę angielską wersję bo niema żadnych błędów w tłumaczeniu (w kodzie do gry też brak, jakiech kolwiek błędłów, co jest główną przyczną flustracji)
Moją ulubioną wersją f1 i f2, były wersje zamieszczone swojego czasu w cd action.
Mam nadzieję, że udało mi się w miarę przybliżyć Tobie Fallouta 1 i 2:)
Pierwsze odcinki mody na sukces, zostały wykute w skale

koryfeusz

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Limit poziomu | dlc |sprawa polska
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Października 2009, 23:12:22 »
Grałem w jedynkę i dwójkę. Jedynkę przeszedłem raz (tuż po premierze w CDA), a dwójkę w sumie kilkanaście razy na różne sposoby (ostatni raz kilka ładnych lat temu). Tactics przeszedłem ze trzy razy. Wiem jak to wyglądało w F1 i F2.

Ten dział na forum ma w nazwie Fallout3, więc sadziłem, że to jasne, ze pytam o część trzecią. Niemniej jednak jeśli ktoś nie zrozumiał to przepraszam.

Wszystkie pytania z pierwszego posta dotyczą trójki. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Limit poziomu | dlc |sprawa polska
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Października 2009, 01:04:39 »
Cytuj
1. Czy któryś z oficjalnych modów usuwa limit poziomu?

Z tego co wiem to nie ma żadnych oficjalnych modów  :P Znaczy są te tworzone przez fanów i pasjonatów moderki - kilka  z nich usuwa limit poziomu, trzeba jednak przeczytać czy nie powodują ewentualnych bugów w ich opisie.

Cytuj
2. Czy któryś z oficjalnych modów pozwala na rozwiniecie umiejętności powyżej 100 (tak jak w F1 i F2)

Nie wiem, musisz poszukać takiego moda choćby na nexusie - http://thenexusforums.com/index.php?c=273,278,281
Cytuj
3. Czy DLC współpracują bez problemów z polską wersją (dubbing plus napisy) czy trzeba przeinstalowywać i grać po angielsku? Pytam bo z tego co się zorientowałem niektóre DLC wymagają patcha, a patche nie są do każdej wersji językowej, a Cenega znana jest z opieszałości.

DLC nie działają z wersją gry wydaną w Polsce, chociaż są metody żeby to obejść, to ja ich nie znam.

Cytuj
jeszcze jedno pytanie - czy jest jakiś mod wprowadzający walkę turową (typowo turową a nie jakąś popierdułkę typu Vats, która trzeba co chwilę włączać).
Chyba i takie pomysły się pojawiały, jak już mówiłem - musisz poszukać.

A Marosowi się pomyliło  :P

Edit: tutaj masz temat dla poszukujących mody, może ktoś ci pomoże.
« Ostatnia zmiana: 11 Października 2009, 01:07:24 wysłana przez Holden »

koryfeusz

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Limit poziomu | dlc |sprawa polska
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Października 2009, 01:36:34 »
Przez 'oficjalne mody' (pytanie pierwsze) miałem na myśli DLC. Czy któryś z nich podnosi poziom?

Co do modów - szukałem na fallout3nexus.com, ale nie znalazłem nic co znosiłoby limit poziomów bez skutków ubocznych. Tak jak nie znalazłem zadowalającej walki turowej.

Jak to dlc nie działa z grą wydana w Polsce? Mam rozumieć, że nawet jak zainstaluję grę od nowa, z pełnym angielskim to i tak dlc nie będą działać? W Oblivionie DLC działały, ale właśnie tylko jeśli nie instalowało się łatki polonizującej grę (potem działały już z polską wersją ale tylko jeśli zakupiło się je w wersji pudełkowej wydanej przez Cenegę). Myślałem, że jeśli F3 to total-conversion Obliviona to mechanizm dlc będzie podobny. Czyżbym się pomylił?

Dzięki za pomoc.
« Ostatnia zmiana: 11 Października 2009, 01:40:22 wysłana przez koryfeusz »

Jim Cojones

  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 541
Odp: Limit poziomu | dlc |sprawa polska
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Października 2009, 02:05:01 »
jeszcze jedno pytanie - czy jest jakiś mod wprowadzający walkę turową (typowo turową a nie jakąś popierdułkę typu Vats, która trzeba co chwilę włączać).
download

prezentacja
Firepower mate! Separates the men from the boys.

koryfeusz

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Limit poziomu | dlc |sprawa polska
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Października 2009, 02:16:53 »
jeszcze jedno pytanie - czy jest jakiś mod wprowadzający walkę turową (typowo turową a nie jakąś popierdułkę typu Vats, która trzeba co chwilę włączać).
download

prezentacja
kudos!

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Limit poziomu | dlc |sprawa polska
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Października 2009, 02:25:08 »
Cytuj
Przez 'oficjalne mody' (pytanie pierwsze) miałem na myśli DLC. Czy któryś z nich podnosi poziom?

Broken Steel podnosi limit do 30 poziomu.

Cytuj
Co do modów - szukałem na fallout3nexus.com, ale nie znalazłem nic co znosiłoby limit poziomów bez skutków ubocznych. Tak jak nie znalazłem zadowalającej walki turowej.

No niestety tak bywa, jest tylko to co ludzie zrobią.

Cytuj
Jak to dlc nie działa z grą wydana w Polsce? Mam rozumieć, że nawet jak zainstaluję grę od nowa, z pełnym angielskim to i tak dlc nie będą działać? W Oblivionie DLC działały, ale właśnie tylko jeśli nie instalowało się łatki polonizującej grę (potem działały już z polską wersją ale tylko jeśli zakupiło się je w wersji pudełkowej wydanej przez Cenegę). Myślałem, że jeśli F3 to total-conversion Obliviona to mechanizm dlc będzie podobny. Czyżbym się pomylił?
DLC nie zostały wydane w Polsce więc to chyba całkiem logiczna konsekwencja, tak dobrze rozumiesz. Jakbyś miał np wersje wydaną w Wielkiej Brytanii to DLC by działały. Inna sprawa jest taka że podobno istnieje sposób by uruchomić DLC na polskiej wersji tylko - ja go nie znam, a samo podawanie go było już by w zasadzie złamaniem zasad tego forum, mogę ci tylko doradzić byś poszperał w innych miejscach w internecie, może coś znajdziesz.

Linux_Fan

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Limit poziomu | dlc |sprawa polska
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Listopada 2009, 20:28:18 »
Sorki jeśli odpowiedź na to pytanie już gdzieś padła na tym forum, jakoś na nią nie trafiłem albo mnie nie w pełni usatysfakcjonowała. Poszukuję jakiegoś sensownego moda, który by zmieniał jedynie liczbę poziomów, najlepiej >30. Póki co dodatków u nas nie widać, a chodzenie po mapce z tyloma lokacjami i 20 poziomami do zdobycia to kpina :-\
FC Barcelona - tryplet 2009!
Pittsburgh Penguins - Puchar Stanleya 2009!

moonfall84

  • St. plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Limit poziomu | dlc |sprawa polska
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Listopada 2009, 15:33:17 »
Ja mogę jedynie podpowiedzieć że gram na oryginale angielskim GOTY. Podmieniłem jedynie pliki z tekstami i dialogami na polskie.
Niestety w dodatkach i tak mam język angielski w mowie i w piśmie. Ale to chyba najlepszy sposób aby pograć u nas w GOTY. Podstawowa znajomość angielskiego wystarczy aby przejść dodatki.

Gra się nie crashuje po podmianie języka. Wszystko działa.
Minusem jest niestety wydawanie kasy na GOTY, co małym kosztem nie jest. Nie miałem Fallouta 3 PL, także skusiłem się na GOTY.

Gorąco polecam wszystkim fanom tej serii.