Autor Wątek: Wybory w USA' 2008  (Przeczytany 4577 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Wybory w USA' 2008
« dnia: 04 Listopada 2008, 22:51:23 »
Bezpośredni link do newsa

-----

Cztery lata temu napisałem taki news, który zaczynał się od słów:

Dziś w Stanach Zjednoczonych kulminacyjny moment wyborów prezydenckich. Osoba, która je wygra będzie przez cztery lata pełnić funkcję głowy państwa, szefa rządu oraz głównodowodzącego siłami zbrojnymi. Zwłaszcza na to ostanie powinni zwrócić uwagę fani Fallouta.

Minęło cztery lata. Falloutowcy dostali wreszcie upragnioną (albo i nie) nową grę z serii, w której znów miesza prezydent byłych Stanów Zjednoczonych, a w rzeczywistym świecie kraj będący areną naszych postapokaliptycznych zmagań po raz kolejny wybiera tego najważniejszego urzędnika.

Polityczny spektakl za grube miliony dolarów, święto demokracji - jak zwał tak zwał. Jakikolwiek kandydat obejmie urząd prezydenta, Stany Zjednoczone jak i cały świat będzie musiał się zmagać kryzysem finansowym, niestabilną sytuacją na Bliskim Wschodzie czy czającym się kryzysem energetycznym. Także i Ty - czytelniku, czy tego chcesz czy nie ;-).
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Irrhas

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Wybory w USA' 2008
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Listopada 2008, 10:20:09 »
Hmm...a jednak Obama;oczywiście prezydent Rosji już "zaciera ręce"(na konferencji wychwalał swój kraj,i mówił że każdy kraj powinien znać swoje miejsce,oraz o "otwarciu" na dialog ze stanami...heh).Nowy prezydent USA prezentuje się dosyć umiarkowanie.Zobaczymy jak USA "poradzi sobie" z problemami tego świata ;).
Na pewno jest to w pewien sposób wydarzenie historyczne,w końcu pierwszy czarnoskóry prezydent.Oglądałem właśnie jakieś niusy w Tv,a tam tytuły (odnośnie wyboru Obamy) "świat się cieszy","Kenia się cieszy";już widzę jak rząd amerykański "sypie kaską" i uprawia "politykę miłości" :D
« Ostatnia zmiana: 05 Listopada 2008, 10:29:25 wysłana przez Irrhas »
Jeżeli bardzo chcesz zmieniać świat,to nie zapomnij zacząć od siebie...

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Wybory w USA' 2008
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Listopada 2008, 15:48:06 »
Hmm...a jednak Obama;oczywiście prezydent Rosji już "zaciera ręce"(na konferencji wychwalał swój kraj,i mówił że każdy kraj powinien znać swoje miejsce,oraz o "otwarciu" na dialog ze stanami...heh).
Podobno Obama ma wokół siebie kompetentnych doradców znających od podszewki Rosję, więc na ignorancji Rosja może się tylko przejechać (nie po raz pierwszy).

Nowy prezydent USA prezentuje się dosyć umiarkowanie.Zobaczymy jak USA "poradzi sobie" z problemami tego świata.
Wbrew mitom Obama jest doświadczonym i twardym politykiem, a brak rozeznania w Waszyngtonie da się przeżyć jeśli ma się tylko ludzi znających się na rzeczy (a on ma). Co jak co ale właśnie on był najlepszym wyborem dla USA jako że gospodarka to właściwie jego specjalność, a nie muszę chyba dodawać że jego oponent miał okazję przeżyć "bankructwo sztabu wyborczego" nim się pozbierał i na powrót stanął do walki.

Na pewno jest to w pewien sposób wydarzenie historyczne,w końcu pierwszy czarnoskóry prezydent.
To faktycznie "niewyobrażalna" rzecz ;)
...choć znając świat to zastanawiam mnie czy uda mu się dożyć do końca kadencji bo świry, Ku Klux Klan, fanatyczni łowcy "Komuchów" i przede wszystkim tajna armia antychrysta (tj. Georga W. Busza) zapewne już ostrzy noże i czyści lufy.

Oglądałem właśnie jakieś niusy w Tv,a tam tytuły (odnośnie wyboru Obamy) "świat się cieszy","Kenia się cieszy";już widzę jak rząd amerykański "sypie kaską" i uprawia "politykę miłości"
Hm? ... UE się cieszy bo może wreszcie USA zacznie się z nią liczyć, Kenia wiadomo ... ze względu na to że to ich ziomal ... a populistyczne pasożyty się raczej przeliczą, bo Obama zna się na gospodarce, a ponadto ma przed sobą kryzys finansowy i dziurę budżetową ... ale jest szansa że poukłada co nieco w kwestiach socjalnych (w których się specjalizuje) co zapewne ucieszy wielu.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Wybory w USA' 2008
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Listopada 2008, 15:58:29 »
gospodarka to właściwie jego specjalność
Cytuj
ale jest szansa że poukłada co nieco w kwestiach socjalnych (w których się specjalizuje)
To co, kurde, we wszystkim się specjalizuje?
Tak poza tematem - witamy Rezra na forum :)
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Chrzysztof

  • St. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 327
Odp: Wybory w USA' 2008
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Listopada 2008, 16:41:36 »
Sceptyk mógłby rzec, że Obama to tylko twarz z odpowiednim kolorem skóry a za wszystkim stoją rządni władzy Demokraci choćby w postaci Joe Bidena, czyli starzy wyjadacze.

Cytat z któregoś filmu :
- Młody senator - Ale ten system jest fatalny, skostniały i nic się nie da w nim zmienić
- Stary senator - I to jest właśnie w nim najlepsze

[Nic nie można zepsuć ;D ]

------

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Wybory w USA' 2008
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Listopada 2008, 17:25:57 »
To co, kurde, we wszystkim się specjalizuje?
Faktycznie nadużyłem słowa "specjalizuje" w przypadku gospodarki, ale z czystym sercem mogę stwierdzić że specjalizacja Społeczna Obamy wymaga od niego dużej wiedzy o mechanizmach gospodarki, które to w bardzo dużym stopniu wpływają na kwestie społeczne.

Tak poza tematem - witamy Rezra na forum
Dziękuję i Witam.

Sceptyk mógłby rzec, że Obama to tylko twarz z odpowiednim kolorem skóry a za wszystkim stoją rządni władzy Demokraci choćby w postaci Joe Bidena, czyli starzy wyjadacze.
Ktoś kiedyś powiedział że "dobrego polityka nie czyni wiedza na wszystkie tematy (bo się wszystkiego umieć nie da), a umiejętność dobierania sobie kompetentnych doradców". A tacy co uważali się za najmądrzejszych i wszechwiedzących do niejednej doprowadzili już tragedii! Poza tym Obama nie ukrywa że korzysta z pomocy, tyle że wydaje się być rozgarnięty i że to on ostatecznie podejmuje decyzje.

Chrzysztof

  • St. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 327
Odp: Wybory w USA' 2008
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Listopada 2008, 18:44:15 »
Taa a w Polsce jest pełno takich parti których liderzy kreują się na wszelkiego rodzaju specjalistów od służby zdrowia, przemysłu stoczniowego, euro [ nie ukrywam tu, że chodzi mi o pewne osoby które wyliczyły już ile przeciętny polak straci mimo iż sami ekonomiści jeszcze takich obliczeń nie mają  :-X

------

bio_hazard

  • Gość
Odp: Wybory w USA' 2008
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Listopada 2008, 20:46:22 »
Dalibyscie spokoj.... wszedzie k....wa wybory w USA....
Otwieram gazete - wybory w USA, otwieram telewizor - wybory w USA, zesz mac - boje sie lodowke otworzyc... a tu jeszcze i wy z tego njusa robicie :-\

CO mnie to qwa obchodzi, kto bedzie tam prezydentem - i tak nic sie nie zmieni w stosunkach polsko-amerykanskich.... chyba zeby polaka wybrali ;)... chociaz nie - dopiero bysmy po dupsu dostali :P

Obama ziomalem Kenijczykow???? Toc on sie na Hawajach urodzil z tego co pamietam  ::)

Chrzysztof

  • St. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 327
Odp: Wybory w USA' 2008
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Listopada 2008, 22:25:10 »
No cóż mnie tam obchodzi człowiek, który może w 25 min [ tyle chyba mniej więcej leci rakieta międzykontynentalna ] zmieść z powierzchni ziemi pół świata .

Co do Hawajów to po części masz racje : Barack Hussein Obama  ;)
Matka z Kansas, ojciec z Keni, poznali się na Hawajach gdzie Barack się urodził ale po 2 latach rodzice się rozeszli a matka powtórnie wyszła za mąż za Indonezyjczyka i przeniosła się do Dżakarty [....]
resztę sobie doczytajcie sami  ;D ale trzeba przyznać, że dość zagmatwany życiorys



PS. Nawet sobie nie wyobrażacie jaki uśmiech politowania wywołała u mnie relacja z Keni gdzie wszyscy się cieszyli krzycząc "teraz wszyscy dostaniemy visy i pojedziemy do USA"   :D

------

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Wybory w USA' 2008
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Listopada 2008, 22:55:41 »
Rezro - Ty kaznodziejo i betonie razem wzięty - to Ty sam?!  :D Kurde i Ciebie tutaj przywiało? :P

A co do meritum sprawy - taka osoba jak prezydent USA nie ma być specem od wszystkiego. Każdego uleczy, poklepie po tyłku i da cukierka  ;) Amerykański prezydent to szef ekipy, która jedzie razem z nim na wózku i która mu doradza w podejmowaniu decyzji, które firmuje już on. Coś jak król (choć twórcy Stanów jak diabeł święconej wody się tego wystrzegali), który w razie czego może wymienić "zderzaki", ale sam jest ponad to. Do czasów następnych wyborów  :P

Cytat: Irrhas
"Kenia się cieszy";już widzę jak rząd amerykański "sypie kaską" i uprawia "politykę miłości"
"Lały miśki - będą piesy"  ;D Żeby się ci wszyscy co na to liczą się nie przeliczyli. Obama to wyrachowany i zimny prawnik, a nie jakiś kowboj z zadupia, który rozmawia z Bogiem zanim zrobi kupę. Dziesięć razy przeanalizuje sprawę niż raz od razu poleci machać szabelką czy głosić wizję "jedynego wolnego kraju".

Cytat: Rezro
uda mu się dożyć do końca kadencji bo świry, Ku Klux Klan, fanatyczni łowcy "Komuchów" i przede wszystkim tajna armia antychrysta (tj. Georga W. Busza) zapewne już ostrzy noże i czyści lufy.
Po tym to już byłby "Fallout"... I nie ten kolejny z Bethesdy  :P

Cytat: Chrzysztof
Taa a w Polsce jest pełno takich parti których liderzy kreują się na wszelkiego rodzaju specjalistów od służby zdrowia, przemysłu stoczniowego, euro
Bo w Polsce to:
- każdy panek to hetmanek oraz
- szlachcic na zagrodzie równy wojewodzie.
Odpowiedź czemu dziś w Polsce jest tak whoojowo (zwłaszcza w obszarach gdzie mogło być lepiej) znajdziemy w historii Polski XVII-XVIII wieku.

Cytat: Bio
Dalibyscie spokoj.... wszedzie k....wa wybory w USA....
A mam pisać o kolejnym zombie-filmie?  ;D No dobra - żartowałem. Ten news i taki news raz na cztery lata może się zdarzyć.

Bo on jest świadectwem, że moja działalność na Trzynastym Schronie zatoczyła koło. To już cztery lata  ::)

Cytat: Chrzysztof
Nawet sobie nie wyobrażacie jaki uśmiech politowania wywołała u mnie relacja z Keni gdzie wszyscy się cieszyli krzycząc "teraz wszyscy dostaniemy visy i pojedziemy do USA"
A szefem jego administracji został kongresmen co podobno kiedyś tak się rozpowiedział o przygodach naszego Lecha (ksywa "pręzydęt" ;) ), że się spóźnił na jakieś ważne spotkanie. Może więc i nam coś skapnie  :-*
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Wybory w USA' 2008
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Listopada 2008, 23:25:05 »
A ja powiem krótko, przynajmniej nie Bush :PPP

bio_hazard

  • Gość
Odp: Wybory w USA' 2008
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Listopada 2008, 10:10:49 »
No cóż mnie tam obchodzi człowiek, który może w 25 min [ tyle chyba mniej więcej leci rakieta międzykontynentalna ] zmieść z powierzchni ziemi pół świata .

Ale co za roznica, ktory to bedzie... zawsze jakis bedzie... czarny, bialy, czerwony - "magiczny guzik" (ktory nie istnieje) moze wcisnac kazdy, a prezydent ma tu chyba najmniej do powiedzenia....