Autor Wątek: Schronowa pomoc techniczna F3  (Przeczytany 6570 razy)

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Schronowa pomoc techniczna F3
« dnia: 03 Listopada 2008, 23:21:11 »
Bezpośredni link do newsa



Premiera gry Fallout 3 już za nami, ale przed nami wciąż sporo emocji, wrażeń i nieprzespanych nocy. Taki już marny los gracza, że musi on grać, biedactwo :) Nie to co taki redaktor, który siedzi sobie za drewnianym biurkiem poświęcając wszystkie swoje zasoby i całą uwagę sprawdzaniu ile pustych kartek formatu A4 wszama redakcyjna niszczarka jednocześnie …

Ale nie my. Redakcja Trzynastego Schronu nie próżnuje!

Nie znamy pojęcia „czas wolny” i nie możemy sobie pozwolić na swobodne granie. Przynajmniej jeszcze nie teraz, bo są ważniejsze rzeczy. Nie możemy też bawić się niszczarką, bo takowej nie mamy :P

Od daty wydania Fallouta 3 dochodziły nas słuchy o bardzo dużej ilości problemów technicznych jakie napotykają na swojej drodze przede wszystkim posiadacze wersji przeznaczonej na PCty. Nie chodzi tu o pomieszane questy, albo dziwne rozwiązania – sprawa jest o tyle poważna, że problemy techniczne Fallouta 3 rozpoczynają się już w momencie włożenia płyty do napędu i bynajmniej na tym się nie kończą. Wystarczy wspomnieć, że na forum Bethesdy, na którym gracze zgłaszają poważniejsze usterki w przeciągu pierwszych 30 godzin od premiery pojawiło się ponad 1200 tematów o przypadłościach najnowszego Fallouta, zwykle takich, które uniemożliwiają rozgrywkę. Do teraz napisano prawie 15 000 [piętnaście tysięcy!] postów przez które ktoś musiał przebrnąć. Nie zgadniecie kto ;P

Jak dotąd Bethesda przyznała się do 2 poważnych błędów psujących grę osobom, które zakupiły wersję przeznaczoną na Playstation 3. W przypadku patcha poprawiającego usterki na PC – cisza. Niestety, takie kontynuowanie polityki „minimalistycznego public relations” odbija się bardzo negatywnie na opinii publicznej. Padają ostre zarzuty, jakoby Bethesda wydała niekompletny produkt, pełny wad, które u zdecydowanej większości graczy sprawiają niemałe problemy, zabijając przyjemność z rozgrywki.

Przedstawiamy zatem zespół porad które indywidualnie lub w połączeniu z innymi miejmy nadzieję pomogą rozwiązać przynajmniej podstawowe trudności jakie napotyka nabywca gry Fallout 3. W sekcji poświęconej tej grze pojawił się przycisk „Porady” który jak na razie zawiera zbiór wszystkich racjonalnych metod poprawiania stabilności gry. Lista nie jest kompletna, nie zawiera metod niesprawdzonych, lub wysoce kontrowersyjnych, prawdopodobnie zawiera sporo rozwiązań nie przynoszących pożądanego efektu na każdym komputerze, gdyż PCty cechują się sporą indywidualnością w doborze komponentów, nie mówiąc już o rodzaju i stanie systemu operacyjnego.. Jak zwykle musimy zaznaczyć, że załoga Trzynastego Schronu nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie negatywne skutki wprowadzania zmian w systemie operacyjnym albo w plikach konfiguracyjnych Fallouta 3. Nie my jesteśmy autorami tych porad, wskazujemy na to co radzą inni i co sprawdziło się w przynajmniej kilku przypadkach.

Nie widzimy jednak przeszkód, by podziękować nam ładnie za trud jaki włożyliśmy w przebrnięcie przez masywną liczbę postów, tak długo jak ktoś na tym skorzysta. Zapraszamy :) Tekst póki co wrzucony jest w trochę surowej, nie poprawionej wersji, ale będzie poprawiany na dniach i uaktualniany o nowe metody!

Trzynasty Schron - już prawie 9 lat realizujemy oczekiwania fanów serii Fallout... i nie tylko!
« Ostatnia zmiana: 04 Listopada 2008, 11:44:36 wysłana przez Ulyssaeir »

Chris

  • St. sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 122
    • Strona o PS3
Odp: Schronowa pomoc techniczna F3
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Listopada 2008, 08:53:48 »
15 000 [trzynaście tysięcy!]  8)

Co do wersji na Playstation, jakie to bugi ? Oczywiście napisz jeśli nie są związane z fabułą. Jeśli są to sam do nich dojdę.  ;D

Michu

  • Sierżant
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Gdy nadejdzie Fallout, pomyśl, gdzie się schowasz?
    • Brotherhood of Wood
Odp: Schronowa pomoc techniczna F3
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Listopada 2008, 10:16:47 »
Paranoja.
Żeby przez grę trzeba było odinstalowywać kodeki i inne programy na komputerze. Jakem zapalony gracz, nie widziałem takich cudów jeszcze.
Jeśli chodzi o Fallout'a, to straszny ze mnie beton...

Chrzysztof

  • St. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 327
Odp: Schronowa pomoc techniczna F3
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Listopada 2008, 14:34:56 »
Taktoczna tawarisz , jak długo ,żyje nie widziałem takich dziwactw.
Pół programów trzeba odinstalować, do wszystkich podzespołów zainstalować nowe sterowniki, zainstalować patche malware, i wyłączyć antyviry, antyspy, firewalle i może jeszcze antyspam w poczcie.
Żart panowie,firma ma tak drastycznie wpływać na zawartość mojego kompa, "no fuc***** way" się samo ciśnie na usta.

Rosyjscy i chińscy hakerzy polecają Fallout 3  :D Zepsuj sobie kompa sam żeby oni nie musieli tego robić  :)

------

Irrhas

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Schronowa pomoc techniczna F3
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Listopada 2008, 15:36:45 »
Zaraz mnie coś strzeli;wszystko ładnie pracuje tylko ten popi...XLive co jakiś czas mnie wywala do pulpitu,próbowałem już chyba wszystkiego.
Certyfikat jest widziany jako nieprawidłowy ???(instaluje się razem z gra).Już w Stalkerze można było zlokalizować problem bardziej;w F3-nie;przekopałem się chyba przez cały net i nie znalazłem rozwiązania.
Cytuj
Żart panowie,firma ma tak drastycznie wpływać na zawartość mojego kompa, "no fuc***** way" się samo ciśnie na usta.
Dokładnie tak;na (pip) mi jakieś tam Xlive'y.Zakupiłem grę żeby w nią zagrać a nie reinstalować system i użerać się z jakimiś tam problemami
Jeżeli bardzo chcesz zmieniać świat,to nie zapomnij zacząć od siebie...

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Schronowa pomoc techniczna F3
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Listopada 2008, 17:11:11 »
Irrhas chcesz korzystać z Live czy nie? bo jak nie to można wyłączyć tą opcję

Irrhas

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Schronowa pomoc techniczna F3
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Listopada 2008, 17:46:59 »
Zmiana nazwy pliku "cat" nic nie daje dalej to samo;jeśli jest jakiś sposób na pozbycie się owego Live to proszę
Jeżeli bardzo chcesz zmieniać świat,to nie zapomnij zacząć od siebie...

skuzz0r

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Schronowa pomoc techniczna F3
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Listopada 2008, 18:33:28 »
Myslalem, ze najbardziej zabugowana gra, w jaka mialem okazje grac to S.T.A.L.K.E.R. (niewazne, ktora czesc :)), ale widze, ze jeszcze wszystko przede mna! Z niecierpliwoscia oczekuje piatku i mozliwosci odebrania gry z empiku. :D Zastanawia mnie jednak ostatnio coraz bardziej, czy moze lepiej nie poczekac na pierwszego patcha i dopiero zaczac grac. Moge prosic jakies opinie na ten temat?

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Schronowa pomoc techniczna F3
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Listopada 2008, 21:20:12 »
To zależy od twoich preferencji. Ja obecnie gram w F3 trzema różnymi postaciami, każdą poszedłem w inną stronę, i jestem pewien, że mógłbym tak stworzyć jeszcze 3 postacie :)

Nie wiadomo kiedy powstanie patch. Ja bym polecał zagrać mimo wszystko wcześniej, spróbować pomęczyć się z uruchomieniem gry :) patch nie poprawi np. fabuły, albo nie doda nowych broni. Od tego są mody które już powoli zaczynają się pojawiać. O ile uruchomisz grę i będziesz w stanie w nią grać, to twoja przygoda będzie taka sama,  z patchem, czy bez.

Irrhas

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Schronowa pomoc techniczna F3
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Listopada 2008, 22:23:42 »
Nie wiem czemu ekran pipboy'a zajmuje w oryginale cały ekran.Zmieniłem jego rozmiar i teraz wygląda miodzio :P.Coś mi się widzi że z czasem powstanie jednak "trochę" modów. No i thx za dzialik pomoc techniczna;pewnie się rozrośnie :P
Z tego co "wyniuchałem" problem Live :P w F3,prawdopodobnie zostanie rozwiązany przez patche,ale krew człeka zalewa jak wydawca daje gierke bez "wsparcia.
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=43747
« Ostatnia zmiana: 05 Listopada 2008, 10:40:12 wysłana przez Irrhas »
Jeżeli bardzo chcesz zmieniać świat,to nie zapomnij zacząć od siebie...

Mustafa

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Schronowa pomoc techniczna F3
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Listopada 2008, 17:15:00 »
Czy ktos z was wie moze gdzie jest ta cała Rodzina i Lucy ?! A ha i skad bierzecie amunicje ;] Ledwo starcza. W Megatonie jest zbrojownia ale jest zamknieta a zeby otworzyc trzeba miec otwieranie zamkow na 100.
Nie ma żadnego konkretnego handlarza bronią.
« Ostatnia zmiana: 05 Listopada 2008, 18:15:52 wysłana przez Mustafa »

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Schronowa pomoc techniczna F3
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Listopada 2008, 23:20:20 »
Wystarczy spędzić dobę poza miastem a sklepikarze będą mieli na nowo kasę i nowe zapasy. Ammo możesz kupować od szefów karawan, które codziennie odwiedzają Megaton, ponadto w Tempeny Towers są 3 osoby sprzedające broń i zbroje (w tym 2 osoby ze sprzętem na poziomie, no i oczywiście Rivet City. Amunicję można też zdobywać w inny sposób, np. wymieniając się za technologie z Outcastami z Bractw w Fort Independent. Na ogól najlepszy efekt daje wypad raidersi/najemnicy i rundka do miast w celu sprzedaży lootu. a potem znowu na raidersów, czy innych takich. Ważne by zacząć dobrze, potem jest tylko lepiej. Ja się dziś cofnąłem o 2 godziny jedną z moich postaci tylko dlatego, że nie byłem zdolny dalej grać - na samym wstępie wystrzelałem w przypadkoowym spotkaniu prawie całe ammo i nie miałem jak zdobywać nowego, bo żeby kupować sprzęt, trzeba mieć za co, a nie ma za co jak nie ma kogo ograbić albo czym zaciosać. Później, gdy podskoczymy w lvlu to więcej spotkań będzie z przeciwnikami uzbrojonymi a nie ze stworami, stąd też będziesz używał tego co znajdziesz przedzierając się przez miasto.

Mustafa

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Schronowa pomoc techniczna F3
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Listopada 2008, 21:30:57 »
Zaczalem od poczatku :) Tak sie wkopalem ze bylem w tym radiu z mala iloscia amunicji a tam mutant na mutancie.. Otworzylem zborojownie i jest jedna dobra bron, a mianowicie strzelba bojowa ;d

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Schronowa pomoc techniczna F3
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Listopada 2008, 01:01:53 »
Combat Shotgun? można zdobyć po drodze do  TT tylko trzeba znać trasę i mieć ok 100 jakiegoś ammo i przynajmniej 20 sztuk .32 do hunting riffle, tak samo można dostać szybko snajperkę.

A na mutanty zwłaszcza na obszaerze zabudowanym to są granaty, zamiast sprzedawać złom za marny grosz kolesiowi w mega to można się skoczyć do fort independence i jeden scrap metal zamienić na granat lub 12 sztuk amunicji do assault riffle. Ale że jednym granatem zrobisz więcej krzywdy to rachunek jest prosty :) Ile miałeś ammo jak ruszyłeś na podbój śródmieścia? I czy używasz min?

Ps. Więcej porad pojawi się na chronie gdy tylko się rozegram :) skupiam się teraz na jednej postaci

Irrhas

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Schronowa pomoc techniczna F3
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Listopada 2008, 02:10:40 »
Cytuj
Zaczalem od poczatku Uśmiech Tak sie wkopalem ze bylem w tym radiu z mala iloscia amunicji a tam mutant na mutancie.. Otworzylem zborojownie i jest jedna dobra bron, a mianowicie strzelba bojowa ;d
Spoko ;).Ja na razie badam teren,za drugim razem "poważniej" zagram.Jeżeli używasz często V.A.T.S-a,dobrze jest podkradać się do potencjalnych celów.Często pierwszy strzał bywa krytyczny;widzisz Raiders'a szarżującego z gazrurką-celuj w nogi(jeśli procentowo masz szansę),zawsze zyskasz czas na przeładowanie.Co do amunicji(braku jej ;))na początku może być trochę ciężko;zbieractwo i handel załatwiają sprawę są też karawany (Ulyssaeir o tym pisał).Na poziomie (chyba) ósmym dobrze jest zainwestować w umiejętność "Towar z odzysku"(wersja polska),kilka skrzynek (może więcej :P) i biegasz z 1000szt. ammo.
Jeżeli bardzo chcesz zmieniać świat,to nie zapomnij zacząć od siebie...

Mustafa

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Schronowa pomoc techniczna F3
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Listopada 2008, 12:22:35 »
Amunicji mialem malutko ponad 100 sztuk. Ale i tak od nowa zaczalem. Combat shotgun ukradlem z tej zbrojowni w megatonie :). Byl tam robot strzelajacy pociskami laserowymi. Teraz jestem w TT po drodze zdobylem snajperke. Zabieram sie za pomoc z ghulami w TT. Tyle tych miejsc na pustkowiu ze niewiadomo gdzie isc :). Ale powoli ogarniam wszystko. No i wkoncu udalo mi sie wykonac ten quest z Rodziną(je**** świry hehe. Jedza ludzi).

EDIT
Czy znalazł ktoś z was informacje o tym androidzie? Co niby potrzebuje pomocy lekarskiej
« Ostatnia zmiana: 07 Listopada 2008, 12:32:34 wysłana przez Mustafa »

Irrhas

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Schronowa pomoc techniczna F3
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Listopada 2008, 13:56:08 »
Jeżeli ktoś "lubuje się" w robieniu screenków z gry bez huda;wciskamy tylde a następnie Print Screen.Pliki ze screenami zapisuja sie w folderze z grą :P
Jeżeli bardzo chcesz zmieniać świat,to nie zapomnij zacząć od siebie...

Thorin

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Schronowa pomoc techniczna F3
« Odpowiedź #17 dnia: 15 Listopada 2008, 15:11:23 »
Gdyby ktoś z Was próbował zmieni wersję językową z angielskiej na polską i na odwrót. To należy wtedy w pliku Moje dokumenty/My Games/Fallout3/Fallout.ini

Zamienic jedna linijkę.

Dla wersji polskiej napisów:
STestFile2=Fallout3_PL.esp

Dla wersji angielskiej napisów:
STestFile2=

Irrhas

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Schronowa pomoc techniczna F3
« Odpowiedź #18 dnia: 16 Listopada 2008, 16:24:10 »
Pip-Boy 3000 na skróty ;)
F1-Cechy
F2-Sprzęt
F3-Dane
Jeżeli stwierdzisz(Panel Sterowania-->Narzędzia Administracyjne-->Podgląd Zdarzeń-->Aplikacja) że crash'e powoduje usługa Live'a,ściągnij tego fix'a
http://timeslip.chorrol.com/temp/xlivefix.zip
i wrzuć go do folderu C:\WINDOWS\system32. (oczywiście nie muszę chyba przypominać że przed wrzuceniem trzeba to rozpakować :P)
PS.Często owe crash'e występują po 2-3h grania;ta dll'ka jest sprawdzona.UWAGA: są też podobne które nie chcą "współpracować" ;)
THX Sakul ;)
« Ostatnia zmiana: 16 Listopada 2008, 19:03:05 wysłana przez Irrhas »
Jeżeli bardzo chcesz zmieniać świat,to nie zapomnij zacząć od siebie...