Autor Wątek: Wredna przeglądarka :/  (Przeczytany 6314 razy)

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Wredna przeglądarka :/
« dnia: 01 Sierpnia 2009, 17:05:47 »
Po prostu mam taką apokalipse na kompie, że nie mogłem się z wami nie podzielic....


Otóż mam taki problem... czasami moja przeglądarka internetowa ma takie "Fazy", że sama się resetuje... np. podczas wyszukiwania haseł na googlach czy przeglądania poczty albo wywala stronę startową, albo otwiera nowe okno... tak się robi co kilka sekund...

Inna sprawa - że to się dzieje nawet jak nie mam przeglądarki włączonej, a nawet jak nie mam wogóle połączenia z netem! (wtedy oczywiście wywala errora o braku połączenia). Noż wkuźwić się można. Próbowałem reinstalli a nawet inne przegldarki instalowałem - dupa! To zawsze jest przeglądarka, którą mam ustawioną na domyślną.

Mam Kasperskiego z najwyższym stadium ochrony i najnowszą bazą wirusów, ale dla pewności 3 razy robiłem pełny skan - a więc o wirkach mowy nie ma.

Zauważyłem, że tak się dzieje od czasu gdy mam nową klawiaturę, ale to raczej nie ona - gdyż nie instalowałem żadnych sterowników etc. (uprzedzam pytania: nie ma przyciska odpalającego browsera :-* )

A więc - pomóżcie! Co ja mam do cholery zrobić, bo tak się nie da komputera używać.
Odrazu mówię, że przywracanie systemu nie wchodzi w grę...
Użytkownik został zbanowany.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Wredna przeglądarka :/
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Sierpnia 2009, 14:02:51 »
Po pierwsze primo - czemu zakładasz, że kończyliśmy KKT i dzięki temu nie musisz podawać jaką masz przeglądarkę?  ;D

Po drugie primo - jeśli pojawia się jakiś komunikat o braku połączenie z internetem, to znaczy, że coś chce się z nim połączyć. A skoro skaner nie może nic odkryć to może to (powtarzam - może), że w systemie siedzi jakiś rootkit, którego nie wykryjesz normalnym skanerem albo antyspywarem. Pozostaje jedynie program do ich usuwania, ewentualnie bajer do skanu systemu podczas odpalania komputera - czy poza środowiskiem samego systemu.

Bo zaimplementowany na stałe skrót ctrl i N w przeglądarce można chyba wykluczyć.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Odp: Wredna przeglądarka :/
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Sierpnia 2009, 19:45:57 »
Widzę, że trochę na szybko to czytałś :P

Cytuj
Po pierwsze primo - czemu zakładasz, że kończyliśmy KKT i dzięki temu nie musisz podawać jaką masz przeglądarkę?

Cytuj
Próbowałem reinstalli a nawet inne przegldarki instalowałem - dupa! To zawsze jest przeglądarka, którą mam ustawioną na domyślną

====================================
Cytuj
Po drugie primo - jeśli pojawia się jakiś komunikat o braku połączenie z internetem, to znaczy, że [blablabla]

Cytuj
nna sprawa - że to się dzieje nawet jak nie mam przeglądarki włączonej, a nawet jak nie mam wogóle połączenia z netem! (wtedy oczywiście wywala errora o braku połączenia).
Tzn. odłączyłem kabel od internetu, a nawet wtedy się to dzieje (ale kabel od neta został odłączony, więc wyskakuje o braku połączenia - proste & logiczne)



To nie wina CTRL+N ;)
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpnia 2009, 19:47:43 wysłana przez Satan »
Użytkownik został zbanowany.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Wredna przeglądarka :/
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Sierpnia 2009, 23:01:31 »
"Różne przeglądarki" nadal nic nie mówi, bo skąd mamy wiedzieć czy było to też Safari, Chrome bądź coś pod Linuxa  ::)

Ja bym podejrzewał głęboko siedzącego rootkita, którego antywirem raczej nie wykryjesz.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Odp: Wredna przeglądarka :/
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Sierpnia 2009, 00:30:37 »
Cytuj
"Różne przeglądarki" nadal nic nie mówi, bo skąd mamy wiedzieć czy było to też Safari, Chrome bądź coś pod Linuxa
Próbowałem 3 różnych przeglądarek więc to chyba definitywnie wyjaśnia że to NIE wina przeglądarki...

Konkretnie IE, Firefox i Gugle Chrome.


Cytuj
a bym podejrzewał głęboko siedzącego rootkita, którego antywirem raczej nie wykryjesz.
Wieć JAK mam się go pozbyć..?
« Ostatnia zmiana: 03 Sierpnia 2009, 00:33:21 wysłana przez Satan »
Użytkownik został zbanowany.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Wredna przeglądarka :/
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Sierpnia 2009, 01:42:23 »
Prewencyjnie pobrać i sprawdzić:
Sophos Anti-Rootkit
RootkitRevealer

oraz to:
Spybot-S&D
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Wredna przeglądarka :/
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Stycznia 2012, 12:50:09 »