Autor Wątek: Tu na razie jest ściernisko, ale będzie... jeszcze gorzej!  (Przeczytany 3320 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Tu na razie jest ściernisko, ale będzie... jeszcze gorzej!
« dnia: 24 Października 2008, 02:04:04 »
Bezpośredni link do newsa

-----

Znudzeni siedzeniem przed komputerem, zgłębianiem meandrów sceny na odcinku wirtualnym, oraz mając po uszy serwisy takie jak nasz - mówicie sobie DOŚĆ!!! I podejmujecie decyzję, by zacząć scenować się w rilu. Kupujecie sobie sprzęt ASG i inne wyposażenie survivalowe, ale w końcu stajecie przed dylematem - gdzie się "bawić" w postapo?

Rozrastający się moloch cywilizacji zabiera dzikie tereny wokół miast. Ruiny zlikwidowanych zakładów, które jeszcze rok temu mogły być miejsce na postapowego larpa, dziś stają się terenem budowy mieszkań czy innych miejsc użyteczności publicznej. I kiedy już w akcie desperacji stwierdzacie, że nici z zabawy - z odsieczą może przyjść Wam slogan "Koleją bliżej".


(Kibel w Modoc??)

A konkretniej - bliżej do kolei, która jest pełna dzikich i rasowo postapokaliptycznych miejsc jak dworce czy magazyny. Nie trzeba jechać poza miasto i szukać dobrej miejscówki - jak niczym kiedyś alchemicy "kamienia filozoficznego" - ona jest w centrum Waszego miasta. Pod warunkiem oczywiście, że przez Wasze miasto przechodzi linia kolejowa ;-)

Trochę mniej "twórczym" podejściem do tego tematu wykazała się jednak Najwyższa Izba Kontroli, która w swoim 170 stronicowym raporcie przedstawiła bardziej przyziemną interpretację stanu rzeczy jaki panuje w naziemnej infrastrukturze kolejowej.

Tematu bym nie podejmował - nawet w ramach uprawiania schronowej publicystyki - bo po co pastwić się nad leżącym. Jednak codzienne przechodzenie przez miejsce, które żywcem wygląda jak wyjęte ze Fallouta 3 - czyli dworzec kolejowy w mieście w którym mieszkam - pozbawiło mnie dylematu o celowość tego newsa ;-)

Dodatkowe materiały:
- artykuł Raport NIK: dworce PKP to dramat!
- galeria Brudne i zniszczone - polskie dworce wg NIK
- galeria Wsiąść do pociągu byle jakiego...
« Ostatnia zmiana: 24 Października 2008, 13:46:11 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Irrhas

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Tu na razie jest ściernisko... ale będzie jeszcze gorzej!
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Października 2008, 10:51:14 »
Heh...Gdyby była sonda na najbardziej Fallout'owy dworzec,pewnie "skusił" bym się na Wieliczkę :D
Przynajmniej na fotce "dobrze" się prezentuje.Hmm..w sumie dworce,lotniska,przystanki są wizytówką miast i kraju...ehh

 
Jeżeli bardzo chcesz zmieniać świat,to nie zapomnij zacząć od siebie...

el2prezesso

  • Gość
Odp: Tu na razie jest ściernisko, ale będzie... jeszcze gorzej!
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Października 2008, 21:23:12 »
Kible w pociągach też nie lepsze. Brud smród i ubóstwo. :-X

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Tu na razie jest ściernisko, ale będzie... jeszcze gorzej!
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Października 2008, 23:06:22 »
A tu się nie zgodzę - przynajmniej gdy chodzi o moje obserwacje. Gdy chodzi o pociągi PR to poziom sraczyków radykalnie się podniósł niż ten jaki pamiętam sprzed 10 lat.

Zapewne dlatego, że buractwo w większej cześci przesiadło się na własne samochody, a i kolej jako tako o to dba.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Tu na razie jest ściernisko, ale będzie... jeszcze gorzej!
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Października 2008, 00:47:57 »
Nie wiem jak w starych EN57 popularnie nazywanych "kiblami" bo pociągami jeżdże dużo mniej niż kiedyś, wiem natomiast, że pasażerów jest mniej i przez samo to łatwiej utrzymać poziom takiego wc. W nowych i zmodernizowanych EN57 jest bardzo czysto, choć wiadomo że warunków hotelowych tam nie ma :)

Poza tym niedawno słyszałem o ustawie na mocy której dworce miały by możliwość zostać przekazane za free powiatom i gminom w których się znajdują, bo teraz te nie mogą skutecznie o nie dbać. Miastem które na tym najbardziej zyska będą chyba Katowice i dworzec główny - legendarna już duma PRLu :D

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Tu na razie jest ściernisko, ale będzie... jeszcze gorzej!
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Października 2008, 14:34:38 »
Już ja widzę jak PKP przekazuje swoją infrastrukturę powiatom. I jakie PKP - czyli która spółka? Bo cała ta firma to jeden wielki moloch składający się z kilkudziesięciu spółek i spółeczek, które doją kasę a odpowiedzialność żadna  >:(
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Irrhas

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Tu na razie jest ściernisko, ale będzie... jeszcze gorzej!
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Października 2008, 23:36:18 »
Hmmm...i tak w pociągach PKP "kibelki" są bezpieczniejsze niż w TGV :D
http://www.tvn24.pl/26086,1570504,0,1,toaleta-zlapala-za-reke,wiadomosc.html
Jeżeli bardzo chcesz zmieniać świat,to nie zapomnij zacząć od siebie...