Autor Wątek: Osobom poniżej 18 roku życia gier nie sprzedajemy!  (Przeczytany 44342 razy)

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Osobom poniżej 18 roku życia gier nie sprzedajemy!
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Czerwca 2009, 12:08:23 »
Squonku, jak widzę też nie lubisz "sztuki" nowoczesnej, jak ja :) A co z nowożytną, albo chociaż klasyczną?

Satan, naprawdę ocenzurowano te podręczniki? W mojej wypowiedzi miał być tylko sarkazm...
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Odp: Osobom poniżej 18 roku życia gier nie sprzedajemy!
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Czerwca 2009, 14:46:16 »
Najwyraźniej cenzorzy na to nie wpadli :P

Tak, mówię serio.
Użytkownik został zbanowany.

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Osobom poniżej 18 roku życia gier nie sprzedajemy!
« Odpowiedź #22 dnia: 14 Czerwca 2009, 17:12:35 »
Wszystkie te obrazki są z podręczników plastyki, z wyjątkiem jednego, który jest w podręcznikach geografii oraz historii.

Mam pytanie, jak można ocenzurować Grypę Laokoona? To jest sztandarowy przykład sztuki hellenistycznej.

I jeszcze coś
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Seks-w-GTA-San-Andreas-dodatek-tylko-dla-doroslych-Hot-Coffee-1320420.html
Dopóki w grze się sprzedaje narkotyki, wymusza haracze, kradnie samochody, napada na banki, włamuje do domów, przeklina, strzela do ludzi i ich przejeżdża, można ją kupić od 17 roku życia. Jednak, jeśli będzie w niej można zasymulować uprawianie seksu, to w magiczny sposób wymagania wiekowe podskakują o 1 rok. Może powinno być odwrotnie?
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...

GroMik

  • St. sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Osobom poniżej 18 roku życia gier nie sprzedajemy!
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Czerwca 2009, 20:56:04 »
Ja takiego czegoś nie miałem... Były ładne piersi  :P

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Odp: Osobom poniżej 18 roku życia gier nie sprzedajemy!
« Odpowiedź #24 dnia: 14 Czerwca 2009, 21:03:08 »
Yyy... ale takto trzeba by było ocenzurować syrenkę w Warszawie i różne pomniki mitologiczne... te z reala. A lu kak eta zdziałac?
Użytkownik został zbanowany.

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Osobom poniżej 18 roku życia gier nie sprzedajemy!
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Czerwca 2009, 21:51:10 »
Oczywiście czerwona cenzurka jest moim dziełem, przepraszam jeśli ktoś wziął to na serio.

Ale przyznajcie, zabawny motyw ;D
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...

Sakul

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 157
    • Kontestacja
Odp: Osobom poniżej 18 roku życia gier nie sprzedajemy!
« Odpowiedź #26 dnia: 14 Czerwca 2009, 21:54:25 »
Oczywiście czerwona cenzurka jest moim dziełem, przepraszam jeśli ktoś wziął to na serio.

Ale przyznajcie, zabawny motyw ;D

Wiedziałem, że to ściema ;). Przecież syrenka nie ma nic tam gdzie ta niby cenzura ją zasłania :P.
Nie wszyscy Polacy byli dobrzy i szlachetni, nie wszyscy Żydzi niewinni, nie każdy Niemiec to zbrodniarz. - "Początek" Andrzej Szczypiorski


Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Osobom poniżej 18 roku życia gier nie sprzedajemy!
« Odpowiedź #27 dnia: 14 Czerwca 2009, 22:04:15 »
Nie myślcie sobie że posągów ocenzurować nie można. Zwierzcie się, co myślicie o Neptunie w Gdańsku?
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Osobom poniżej 18 roku życia gier nie sprzedajemy!
« Odpowiedź #28 dnia: 15 Czerwca 2009, 00:57:42 »
Ja myśle, że wystarczy mała tabliczka, byćmoże do "cen" a "zura" sobie można odpuścić :D

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Osobom poniżej 18 roku życia gier nie sprzedajemy!
« Odpowiedź #29 dnia: 15 Czerwca 2009, 12:49:14 »
Chodziło mi o coś innego. Podobno, Neptun raz jest nagi, a raz ma przynitowany do siusiaka liść. Ja widziałem wersję z listkiem. A wy?
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Odp: Osobom poniżej 18 roku życia gier nie sprzedajemy!
« Odpowiedź #30 dnia: 15 Czerwca 2009, 14:15:34 »
Ja widziałem obie wersje. (a, i to nie był liść tylko jakaś macka ;p)

Ale przecie taka tabliczka nie zasłaniała by trójwymiarowo :P
Użytkownik został zbanowany.

GroMik

  • St. sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Osobom poniżej 18 roku życia gier nie sprzedajemy!
« Odpowiedź #31 dnia: 15 Czerwca 2009, 14:22:48 »
Ale przecie taka tabliczka nie zasłaniała by trójwymiarowo :P
Kto wie technika idzie w górę  :D

Jim Cojones

  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 541
Odp: Osobom poniżej 18 roku życia gier nie sprzedajemy!
« Odpowiedź #32 dnia: 15 Czerwca 2009, 14:49:16 »
Firepower mate! Separates the men from the boys.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Osobom poniżej 18 roku życia gier nie sprzedajemy!
« Odpowiedź #33 dnia: 15 Czerwca 2009, 17:28:12 »
I ciężko tu stwierdzić która miała rację. Ta pierwsza zrobiła lepiej, ale ta druga przynajmniej zgodnie z prawem... No nie mówiłem że polskie prawo jest bes sęsu?

Przede wszystkim są to systemy informacyjne, a nie systemem zakazów, więc kwestia prawna jest tu oczywista. Poza tym akurat w tych dziedzinach Polskie prawo jest na przyzwoitym poziomie i nie narzekałbym na nie.

Dopóki w grze się sprzedaje narkotyki, wymusza haracze, kradnie samochody, napada na banki, włamuje do domów, przeklina, strzela do ludzi i ich przejeżdża, można ją kupić od 17 roku życia. Jednak, jeśli będzie w niej można zasymulować uprawianie seksu, to w magiczny sposób wymagania wiekowe podskakują o 1 rok. Może powinno być odwrotnie?

Są to system stworzone pod Amerykanów, a oni mają tą swoją chora polityczną poprawność według której mózg na ścianie jest ok, ale kawałek sutka to zbrodnia. Od siebie dodam że ja uznaję jedynie dwustopniowy system klasyfikacji +15.

Yyy... ale takto trzeba by było ocenzurować syrenkę w Warszawie i różne pomniki mitologiczne... te z reala. A lu kak eta zdziałac?

O ile pamiętam były kiedyś takie plany ::)
« Ostatnia zmiana: 15 Czerwca 2009, 17:30:51 wysłana przez Rezro »

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Odp: Osobom poniżej 18 roku życia gier nie sprzedajemy!
« Odpowiedź #34 dnia: 15 Czerwca 2009, 18:41:19 »
Cytuj
Przede wszystkim są to systemy informacyjne, a nie systemem zakazów, więc kwestia prawna jest tu oczywista.
Noż własnie o tym mówię. Kasjerka nie miała prawa odmówić sprzedarzy... mimo że robiła dobrze.

Cytuj
akurat w tych dziedzinach Polskie prawo jest na przyzwoitym poziomie
Mi się wydaje że prawo jest po to, aby było lepiej. Ta która odmówiła sprzedaży postąpiła lepiej, ale niezgodnie z prawem. Ta która sprzedała z kolei gorzej, ale trzymając się prawa. Nadal uważasz że prawo w tej dziedzinie "stoi na przyzwoitym poziomie"?
Użytkownik został zbanowany.

lady_m

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Osobom poniżej 18 roku życia gier nie sprzedajemy!
« Odpowiedź #35 dnia: 15 Czerwca 2009, 19:05:34 »
A ja tu wtrace glos osoby przygotowanej pedagogicznie  :D

Oczywiscie, ze 9 latki nie powinny grac w jakas ociekajaca gre gierke itd. Problemem nie sa tez same w sobie te okropnosci w grach (zabijanie, narkotyki, seks itd.) tylko to, ze nikt nie przygotowuje dzieci do odbioru gier. Zreszta nie tylko gier - takze ksiazek, kreskowek czy filmow. Przyjmowania przekazywanych tresci i radzenia sobie z przekazywanymi emocjami. Rodzice czesto puszczaja dzieciaki samopas i nie tlumacza czesto, ze ta rzeczywistosc w komputerze jest inna od tej w ktorej znajduje sie dziecko. Moze i dzieci mowia, ze zdaja sobie z tego sprawe ale tak do konca nie...

Samo oznakowanie i zakaz nie starcza dopoki nie nauczymy sie tlumaczyc dzieciom pewnych rzeczy. Skandynawowie sa zaznajomieni ze smiercia i cierpieniem od malego. Jak poczyta sie ich bajki to nietrudno sie dziwic- tam nie unika sie trudnych tematow zwiazanych np. ze smiercia.   
The details are trivial and pointless, the reasons, as always, purely human ones…

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Osobom poniżej 18 roku życia gier nie sprzedajemy!
« Odpowiedź #36 dnia: 15 Czerwca 2009, 20:07:44 »
O, wreszcie opinia, na którą liczyłem. Ciężar powinien spoczywać na rodzicach, których prawo powinno wspierać, a nie zastępować.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Osobom poniżej 18 roku życia gier nie sprzedajemy!
« Odpowiedź #37 dnia: 15 Czerwca 2009, 21:20:44 »
Noż własnie o tym mówię. Kasjerka nie miała prawa odmówić sprzedarzy... mimo że robiła dobrze.

Nie spieszył bym się tak bardzo z ocenianiem, bo świat mało kiedy bywają jednoznaczny. Ostatecznie zastanawia mnie bardziej co 9'cio latek robił sam w sklepie? Tak czy siak, formalnie nie ma zakazu sprzedaży artykułów dla dorosłych nieletnim (poza paroma uzasadnionymi wyjątkami) gdyż formalnie powinni oni znajdować się pod opieką rodziców/opiekunów. A to że nie są? To już osobny temat i nic ku temu sprzedawcy w sklepie.

Mi się wydaje że prawo jest po to, aby było lepiej. Ta która odmówiła sprzedaży postąpiła lepiej, ale niezgodnie z prawem. Ta która sprzedała z kolei gorzej, ale trzymając się prawa. Nadal uważasz że prawo w tej dziedzinie "stoi na przyzwoitym poziomie"?

Tak, bo tylko według ciebie sprzedawczyni postąpiła lepiej, ja mam zgoła odmienne zdanie. Jak już mówiłem, to rodzic/opiekun a nie sprzedawca/państwo jest od opieki nad dzieckiem. Prawo nie powinno tu nikogo wyręczać bo jak to się mówi "nadgorliwość gorsza od faszyzmu".

@ lady_m & Ulyssaeir
Czyli dochodzimy do wniosku że ostatecznie to jest odpowiedzialność rodziców? Tak, właśnie tak jest.

solcz

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Osobom poniżej 18 roku życia gier nie sprzedajemy!
« Odpowiedź #38 dnia: 15 Czerwca 2009, 21:31:37 »
Kiedyś gadałem z moją matką -na co dzień pracującą z dziećmi - na temat odbioru treści wrzucanych do wora jako "nie dla dzieci" i padło wtedy stwierdzenie że dziecko może być odbiorcą takich treści w pewnym stopniu, jednak odbiór musi iść w parze z odpowiednim komentarzem, dzięki temu dziecko jest nakierowywane na pewne tory myślowe i rodzic w pewien sposób kontroluje rozwój psychiczny dziecka. W wypadku gier komputerowych ciężko sobie wyobrazić rodzica który siedzi nad dzieckiem grającym w jakąś grę i jakoś umoralnia go podczas gry - raczej porozmawia z nim np. o ogólnym problemie moralności w grze  podobnie w przypadku filmów. Brak podjęcia jakiegokolwiek trudu w kreowaniu moralności takiego dziecka był jedną z podstaw bezstresowego wychowania - którego efekty były widoczne w stanach na przełomie lat 60 - 70. Poza tym wydaje mi się że problemem nie jest ilość flaków latających w powietrzu w grze - fakt może to być wstrząsające - ale pewne epatowanie brutalności w kontekście sytuacji - np torturowanie czy też zabijanie bezbronnych.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Osobom poniżej 18 roku życia gier nie sprzedajemy!
« Odpowiedź #39 dnia: 15 Czerwca 2009, 21:49:02 »
...ale pewne epatowanie brutalności w kontekście sytuacji - np torturowanie czy też zabijanie bezbronnych.

Tyle że komentarz rodzica (lub gry) "to jest złe" zdziała tu więcej niż nieśmiertelne dzieci z amerykańskich gier przekazujące że "mój kolega nie powinien umrzeć gdy dźgnę go nożem". Infantylizacja poważnych tematów jest najgorszym złem!

Poza tym z tego co wiem sporo świadomych rodziców gra z dziećmi i komentuje gry, gorzej że większość nie ma czasu na dziecko i dają im grać w cokolwiek byle się tylko odczepiły.