Autor Wątek: Filmy Post-apokaliptyczne - Tytuły jakich brakuje w tym dziale  (Przeczytany 25866 razy)

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Pomyślałem sobie, że pewnie Squonk po pewnym czasie będzie miał mnie dosyć i przestanie odbierać moje maile. By go niepotrzebnie nie stresować pomyślałem, że dobrze by było tutaj wprowadzać tytuły filmów post-apokaliptycznych  jakich brakuje na stronie.

Jednym z takich filmów najbardziej zbliżonych do Fallout 3 , o którym sobie dzisiaj przypomniałem jest "Ostatni brzeg" (On The Beach (2000) ). Moim zdaniem jeden z najbardziej dołujących i smutnych filmów jakie do tej pory widziałem. Długi jak cholera, ale warty obejrzenia. Ukazuje wizję post atomowa w 2006 roku (uff już za nami ).W sumie 14 dni po konflikcie nuklearnym ( Chiny vs USA - ktoś "przypadkowo" odpala jedną rakietę , a potem wiadomo - ząb za ząb ) Rozmiary zniszczeń jest ogromny. Chmura radioaktywna nie dotarła jeszcze na kontynent australijski. Załoga amerykańskiej łodzi podwodnej przetrwała wojnę i przeszła pod dowództwo rządu australijskiego. Jej zadaniem jest przywiezienie naukowca Juliana Osborne'a, który ukrył się na wyspie w oczekiwaniu na Apokalipsę. Admirał wysyła łódź podwodną z Osbornem i australijskim oficerem łącznościowym na pokładzie w celu dokonania pomiaru poziomu radioaktywności na północno-zachodnim Pacyfiku. Załoga ma także ustalić źródło tajemniczych wiadomości komputerowych wysyłanych z Anchorage na Alasce. Załoga wypływa pełna nadziei. Transmisja wiadomości z Alaski prowadzi do ponurego odkrycia. Do Australi zbliża się opad radioaktywny. Zaczynają się zamieszki...
Jednym słowem dwieście parę minut obgryzania paznokci i smarkania w chusteczki ( to do wyboru co kto tam woli ).
Tu macie link do moim zdaniem, najsmutniejszego momentu w filmie, kiedy córeczka jednych z głównych bohaterów zaczyna chorować na chorobę popromienną, a rodzice postanawiają popełnić rodzinne samobójstwo - środkami rozdawanymi przez rząd:


Oraz scen jak to wyglądać będzie kilka dni po :
&feature=related
« Ostatnia zmiana: 04 Czerwca 2009, 12:51:46 wysłana przez nasa3000 »
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Filmy Post-apokaliptyczne - Tytuły jakich brakuje w tym dziale
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Czerwca 2009, 00:51:23 »
Mejle odbieram i je wdrażam - w miarę wolnego czasu  :P Ty ale i reszta - jak chcecie tu walnąć (znaczy w nowym temacie) jakąś własną reckę filmu w klimatach to śmiało. Nie zginie, a z czasem trafi gdzie powinno.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Wrathu

  • Gen. dywizji - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1004
    • Wrathu Bandcamp
Odp: Filmy Post-apokaliptyczne - Tytuły jakich brakuje w tym dziale
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Czerwca 2009, 08:01:29 »
Cytuj
Equilibrium (ang. Equilibrium) - thriller science-fiction produkcji amerykańskiej z 2002 roku. Film przedstawia orwellowską wizję przyszłości. W XXI wieku wybucha III wojna światowa. Ludzkość dochodzi do wniosku, iż nie da rady przetrwać czwartej. Dlatego postanawiają pozbyć się zarzewi wszystkich konfliktów - emocji.
W mieście-państwie Libria ludzie codziennie przyjmują dawkę leku zwanego Prozium. Lek ten absolutnie tłumi negatywne emocje, a inne wygłusza. Ma to prowadzić do absolutnego ujednolicenia społeczeństwa. Państwem rządzi Ojciec - odpowiednik Wielkiego Brata oraz jego zastępca - Konsul. Obywateli nadzoruje specjalnie powołana instytucja - Tetragrammaton, podlegająca Ojcu i Konsulowi, której członków nazywa się Klerykami. Klerycy niszczą wszelkie przejawy wolnej woli, jak również wszystkie dzieła poprzedniej kultury - filmy, książki, obrazy itd. Buntownicy ukrywają się w Nether - ruinach dawnej metropolii, poza obrębem Librii.
Pewnego dnia pewien wzorowy i podziwiany kleryk, John Preston (Christian Bale), rozbija swoją ampułkę z Prozium - pod wpływem śmierci innego 'czującego' kleryka, decyduje się odstawić specyfik, przez co poznaje świat ludzkich uczuć. Zakochuje się w skazanej na śmierć za zbrodnię uczuć Mary (Emily Watson). Wykorzystując zlecone mu przez Konsula zadanie zaczyna działać w Ruchu Oporu, którego celem jest obalenie reżimu i zabicie Ojca, tak aby powrócił stary porządek.
by Wikipedia
Nie oglądałem tego filmu, a poznałem go z teledysku, do którego dawałem linka i jest teraz na Schronie (Rammstein - der Meister). Może być godny uwagi ze względu na oryginalną historię, ale sprawia wrażenie ogólnej sieczki - główny bohater zabił 108 osób.
W facebook: https://www.facebook.com/Wrathu
W Soundcloud: https://soundcloud.com/wrathu
W Bandcamp: http://wrathu.bandcamp.com/
W YouTube: www.youtube.pl/Wrathu
Last FM użytkownik: http://www.lastfm.pl/user/Wrathu
Email: wrathu(małpa)trzynasty-schron.net

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Filmy Post-apokaliptyczne - Tytuły jakich brakuje w tym dziale
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Czerwca 2009, 09:53:48 »
No to czas najwyższy sobie oglądnąć Equilibrium. To fantastyczny film o społeczeństwie obdartym z jakichkolwiek uczuć ( miłości , złości , zazdrości, nienawiści itd...) Jest w nim pokazana troszkę inna post-apokalipsa,  czysta, bez najmniejszej skazy. Nie ma tam mutantów, promieniowania i takich tam. Jest jednak "jeden ojciec narodu" bezwzględny totalitarny tyran, którego wszyscy słuchają ( zresztą nie mają wyboru bo leci na każdym programie oraz wielkich ekranach na ulicy. Społeczeństwo jest kontrolowane w prosty sposób, za pomocą środka, pozbawiającego uczuć - każdy bez wyjątku mieszkaniec ziemi musi go zażywać, w innym wypadku - likwidacja.
Są jednak jednostki na ziemi, które zaprzestają stosować preparat co powoduje, że zaczynają kochać, być wrażliwi na piękno otaczającego świata. To tak pokrótce. Film bardzo fajnie skręcony coś na modłę Matrixa (sposób operatorki i montażu ) i Kill Bill'a (główny bohater lubi samurajskie miecze i umie zrobić z nich pożytek). Nie ma w nim sieczki przez cały czas - w sumie praktycznie na samym końcu jest ostra jazda, ponieważ "Ojciec Narodu" mieszka (urzęduje) na ostatnim piętrze drapacza chmur, a po drodze na górę strażnicy, ochrona, i inne przeszkadzajki, które utrudniają "audiencję" u "tatusia" ;)

Polecam

A tu link do ostatniej sceny, przerwanej w doskonałym momencie, ponieważ nie wiadomo co będzie później  :P muzyka Linkin Park

« Ostatnia zmiana: 05 Czerwca 2009, 10:04:48 wysłana przez nasa3000 »
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Filmy Post-apokaliptyczne - Tytuły jakich brakuje w tym dziale
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Czerwca 2009, 10:13:29 »
Oglądałem oba filmy i faktycznie są bardzo dobre:

- Ostatni brzeg to remake filmu z lat sześćdziesiątych, cholernie smutny i tragiczny - lepiej nie oglądać jeśli nie mamy nastroju.

- Equilibrium ma genialny początek, a poza tym to fajny relaksujący film.

No i oczywiście zachęcamy do pisania recenzji  :P

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Filmy Post-apokaliptyczne - Tytuły jakich brakuje w tym dziale
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Czerwca 2009, 10:36:48 »
Od siebie także polecę oba filmy. Jeśli zaś chodzi o obawy Wrathu co do Equilibrium zdecydowanie nie jest to bezmyślna sieczka, choć efektywnych walk nie brakuje to jednak przez większą część filmu mamy do czynienia ze sferą fabularną, a same walki to co najwyżej krótkie egzekucje 8) (Bo równorzędną walką bym tego nie nazwał, bo czym jest oddział uzbrojonych w broń automatyczną kolesi na przeciw jednego kleryka :P), no i dopiero na koniec jest większa rozróba taka jak na finał przystało.

... i Kill Bill'a (główny bohater lubi samurajskie miecze i umie zrobić z nich pożytek).

Nie strasz! Choć bohater umie walczyć samurajskimi mieczami to jednak tej broni zbytnio nie poużywa ... dwa pistolety automatyczne to przecież najważniejsza broń kleryka.

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Filmy Post-apokaliptyczne - Tytuły jakich brakuje w tym dziale
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Czerwca 2009, 12:18:46 »
Nie strasz! Choć bohater umie walczyć samurajskimi mieczami to jednak tej broni zbytnio nie poużywa ... dwa pistolety automatyczne to przecież najważniejsza broń kleryka.

Nie straszę, może i kleryk używa przede wszystkim broni palnej, ale jak on pięknie macha tymi mieczami- miodzio. Poza tym miecz jet to broń, którą noszą klerycy tak jak oficerowie szablę, a przecież oficerowie używają jako broni przybocznej pistoletów, a w czasie walki normalnie - karabiny. W Kill Bill'u też przecież Uma Thurman nie macha mieczem przez cały film ;).
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Filmy Post-apokaliptyczne - Tytuły jakich brakuje w tym dziale
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Czerwca 2009, 13:04:39 »
Hmmm... a ja nie widze takiej normalnej apokalipsy w Equilibrium, za to widzę desperacką próbę jej oddalenia która ma szansę na powodzenie, ale w praktyce po wstępnym sukcesie tylko ją przybliża. JEst to apo w rozumieniu ludzkim, emocjonalnym, takie wielkie pustkowie, lecz nie w aspekcie ekonomicznym, gospodarczymitp. I chyba to nadaje filmowi unikalny charakter.

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Filmy Post-apokaliptyczne - Tytuły jakich brakuje w tym dziale
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Czerwca 2009, 14:41:04 »
A czy ja napisałem, że ta apokalipsa jest tradycyjna  ::). No i doszło do tego,że będę się sam cytował  :D

... Jest w nim pokazana troszkę inna post-apokalipsa,  czysta, bez najmniejszej skazy. Nie ma tam mutantów, promieniowania i takich tam...

« Ostatnia zmiana: 05 Czerwca 2009, 14:46:36 wysłana przez nasa3000 »
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Filmy Post-apokaliptyczne - Tytuły jakich brakuje w tym dziale
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Czerwca 2009, 14:55:09 »
Mogę to chyba wyrazić w imieniu całej załogi (najwyżej ktoś powie, że jest inaczej  :P), ale dla Trzynastego Schronu postapokalipsa ma baaaaaaaardzo szeroki zakres.

Utopie/antyutopie, fantastyka socjologiczna, wojny i konflikty zbrojne - wszystko to co przewraca ustalony ład i porządek. A zarazem odczucia i zachowanie zwykłego człowieka postawionego wobec takich wyzwań.

Tylko na Falloutach i zombich to by się daleko nie zajechało  :D
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Filmy Post-apokaliptyczne - Tytuły jakich brakuje w tym dziale
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Czerwca 2009, 14:58:58 »
Cytuj
Mogę to chyba wyrazić w imieniu całej załogi (najwyżej ktoś powie, że jest inaczej  ), ale dla Trzynastego Schronu postapokalipsa ma baaaaaaaardzo szeroki zakres.

Utopie/antyutopie, fantastyka socjologiczna, wojny i konflikty zbrojne - wszystko to co przewraca ustalony ład i porządek. A zarazem odczucia i zachowanie zwykłego człowieka postawionego wobec takich wyzwań.
Nie jest inaczej :)

Cytuj
Tylko na Falloutach i zombich to by się daleko nie zajechało
Jest inaczej ;> Popatrz na NMA albo Schron. Do tej pory na tym jedzie, choć od rozszerzenia zakresu tematycznego wiedzie się znacznie lepiej, topowodem gorszych dni przed tym były raczej braki kadrowe.

Choć zawze ktośz ekipy może napisać, że było inaczej ;PPP

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Filmy Post-apokaliptyczne - Tytuły jakich brakuje w tym dziale
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Czerwca 2009, 15:17:57 »
Tylko, że polskie NMA jest dziś fikcją i cieniem dawnego VDHP. Zerowa kreatywność, merytoryczność zatrzymana na materiałach z okolic 2005, a opiniotwórczość wynikająca tylko z bycia częścią wielkiego NMA. Polskie NMA nie jest nawet łącznikiem naszego grajdoła ze światem, bo współpracy nie ma dziś żadnej :(
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Filmy Post-apokaliptyczne - Tytuły jakich brakuje w tym dziale
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Czerwca 2009, 15:43:46 »
Chyba zmienię Tytuł poddziału z " Filmy Post-apokaliptyczne - Tytuły jakich brakuje w tym dziale", na "Dyskusje na temat filmów post-apokaliptycznych"  :D
I kto w ogóle napisał, że post-apokalipsa składa się z samych mutantów zombi i bomby atomowej?
To, że napisałem troszkę inna post apokalipsa - to tylko dlatego, że z reguły się kojarzy z wielkim kataklizmem po którym muszą, żyć ludzie  :P
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Filmy Post-apokaliptyczne - Tytuły jakich brakuje w tym dziale
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Czerwca 2009, 15:51:17 »
I kto w ogóle napisał, że post-apokalipsa składa się z samych mutantów zombi i bomby atomowej?

Zdziwiłbyś się, ale są ludzie, którzy tak myślą :P

Tytułu nie zmieniaj - kolejne posty tej dwójki, które niczego tu wnosić nie będą, zostaną usunięte  ;D
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Jim Cojones

  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 541
Odp: Filmy Post-apokaliptyczne - Tytuły jakich brakuje w tym dziale
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Czerwca 2009, 16:06:50 »
@Squonk: Znajdź różnicę pomiędzy tymi dwoma tekstami:

Jest inaczej ;> Popatrz na NMA albo Schron. Do tej pory na tym jedzie, choć od rozszerzenia zakresu tematycznego wiedzie się znacznie lepiej, topowodem gorszych dni przed tym były raczej braki kadrowe.

Jest inaczej ;> Popatrz na polskojęzyczne NMA albo Schron. Do tej pory na tym jedzie, choć od rozszerzenia zakresu tematycznego wiedzie się znacznie lepiej, topowodem gorszych dni przed tym były raczej braki kadrowe.

:P

Co do tematu; można też spojrzeć na listę na OP, albo tą z Wikipedii. Na pewno filmów do zrecenzowania nam nie zabraknie (chociaż znalezienie wielu z tych pozycji w sklepach jest trudne/niemożliwe).
Firepower mate! Separates the men from the boys.

Wrathu

  • Gen. dywizji - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1004
    • Wrathu Bandcamp
Odp: Filmy Post-apokaliptyczne - Tytuły jakich brakuje w tym dziale
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Czerwca 2009, 21:38:47 »
A tu link do ostatniej sceny, przerwanej w doskonałym momencie, ponieważ nie wiadomo co będzie później  :P muzyka Linkin Park

Powiem tak: to nie jest Linkin Park, musieli podstawić inną przez prawa autorskie i nawet nie chciało im się zmienić opisu :P
W facebook: https://www.facebook.com/Wrathu
W Soundcloud: https://soundcloud.com/wrathu
W Bandcamp: http://wrathu.bandcamp.com/
W YouTube: www.youtube.pl/Wrathu
Last FM użytkownik: http://www.lastfm.pl/user/Wrathu
Email: wrathu(małpa)trzynasty-schron.net

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Filmy Post-apokaliptyczne - Tytuły jakich brakuje w tym dziale
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Czerwca 2009, 23:15:35 »
Napisz co to jest  ;) Uświadom, bo opieram się na opisie autora klipu :P zatrzymałem się na Pink Floyd'ach  ;D  Laibach, Front 242, Depeche Mode , Rammstein to do mnie przemawia :-X
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Wrathu

  • Gen. dywizji - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1004
    • Wrathu Bandcamp
Odp: Filmy Post-apokaliptyczne - Tytuły jakich brakuje w tym dziale
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Czerwca 2009, 00:42:36 »
Przydała się funkcja TrackID z mojego Sony Ericssona ^^
Drowning Pool - Tear Away. Z tym zespołem zetknąłem się wcześniej, gdy widziałem wideo reklamujące mod na plasma sworda do Fallouta 3. Widocznie udostępnili YouTube trochę swojej twórczości, by się rozsławić.
W facebook: https://www.facebook.com/Wrathu
W Soundcloud: https://soundcloud.com/wrathu
W Bandcamp: http://wrathu.bandcamp.com/
W YouTube: www.youtube.pl/Wrathu
Last FM użytkownik: http://www.lastfm.pl/user/Wrathu
Email: wrathu(małpa)trzynasty-schron.net

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Filmy Post-apokaliptyczne - Tytuły jakich brakuje w tym dziale
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Czerwca 2009, 16:06:42 »
Co do tematu; można też spojrzeć na listę na OP, albo tą z Wikipedii. Na pewno filmów do zrecenzowania nam nie zabraknie (chociaż znalezienie wielu z tych pozycji w sklepach jest trudne/niemożliwe).

A od czego mamy Internet? Damy radę. Przypatrzyłem się tym listom i mogę stwierdzić, że widziałem całkiem sporo tych filmów. Może znajdę trochę czasu i zabiorę się napisanie jakiejś recki, bo aż głupio, by najlepsza strona o postapo miała tak mało opisów najbardziej obrazowego z aspektów sztuki, czyli filmu w różnych pozycjach, traktującego o tej tematyce.
« Ostatnia zmiana: 06 Czerwca 2009, 16:09:36 wysłana przez Veron »
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Filmy Post-apokaliptyczne - Tytuły jakich brakuje w tym dziale
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Czerwca 2009, 16:11:39 »
Wrathu dzięki za info :)

No to do dzieła Veron ;)
 
   A dzisiaj o trochę innym filmie, który obejrzałem sobie wczorajszego wieczoru. Chodzi mianowicie o "Walc z Baszirem"/ ang."Waltz with Bashir"   ,
ponieważ post-apokalipsa w nim pokazana, dotyczy obozu uchodźców palestyńskich w Bejrucie.
     Pewnej nocy we wrześniu 1982 roku falangiści, chrześcijańska milicja libańska, dokonują tam rzezi trzech tysięcy Palestyńczyków. Ich działania wspierają izraelscy żołnierze, którzy otaczają teren masakry. Ari Folman, reżyser "Walca z Baszirem", był jednym z tych żołnierzy.
Film opowiada o wojnie w Libanie. Wojska izraelskie zaatakowały Południowy Liban, w ciągu tygodnia dotarły do stolicy Libanu-Bejrutu. Jako bezpośrednie uzasadnienie agresji rząd Izraela podał odwet za zamach na izraelskiego ambasadora Shlomo Argova w Londynie.
Po dwóch miesiącach walk udało się dojść do porozumienia a prezydentem Libanu został Baszir Dżemajel. Prezydent ten jednak zginął. A wojska palestyńskie w odwecie za zabicie przywódcy, napadły obozy uchodźców w  Sabirze i Szatili.
Historia ta opowiada właśnie o tym co się tam wydarzyło, o masakrze dokonanej na ludności cywilnej. Bohater filmu stara sobie przypomnieć traumatyczne przeżycia, które wyrzucił z pamięci. Odwiedza swoich kolegów z jednostki i zbiera ich wspomnienia związane z tamtym okresem.
Jest to fabularyzowany dokument nakręconym w formie filmu animowanego.

Film warty obejrzenia !!!

Tu jak zwykle link do zwiastuna
&feature=related
« Ostatnia zmiana: 06 Czerwca 2009, 16:19:02 wysłana przez nasa3000 »
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."