Autor Wątek: Fallout Tactics High Resolution Patch [PL]  (Przeczytany 32744 razy)

majest

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 6
Fallout Tactics High Resolution Patch [PL]
« dnia: 28 Maja 2009, 12:25:40 »
Witam,
Jak wiadomo z czasem technika idzie do przodu i sprzęt komputerowy jest coraz lepszy. Doświadczam właśnie tego postępu na monitorze 22" który sprawia bardzo wiele problemów gdy chcę pograć w stare gry... Chodzi mi tutaj głównie o Fallouta Tacticsa w wersji polskiej, orginalnego kupionego zaraz po premierze. Znalazłem rozwiązanie - High resolution patch ale działa on tylko dla wersji angielskiej i niemieckiej. Słyszał może ktoś z was czy istnieje takie cudo dla FT [PL] v1.27? Jeśli ktoś ma jakieś pomysły lub rady odnośnie tego wątku proszę o odpowiedzi:)

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Fallout Tactics High Resolution Patch [PL]
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Maja 2009, 13:40:17 »
Prawdę mówiąc nazwa "high resolution patch" kojarzy mi się tylko z takim własnie nieoficjalnym patchem do F2, nie FT, ale jako że w FT zbyt wiele nie grywam to mogło mi coś umknąć. 

majest

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Fallout Tactics High Resolution Patch [PL]
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Maja 2009, 14:01:59 »
Taki patch istnieje stworzył go ten sam człowiek od High Resolutionów do poprzednich części Fallouta. Patch jest dostępny pod tym linkiem:
http://www.nma-fallout.com/forum/dload.php?action=file&file_id=1241 Lecz działa on jedynie na wersji 1.25 Niemieckiej oraz 1.27 Amerykańskiej:/ Nie wiem dlaczego na 1.27 PL nie działa skoro to ta sama gra, tak samo zaprogramowana itd. tylko inny język wydania...

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Fallout Tactics High Resolution Patch [PL]
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Maja 2009, 18:00:17 »
W informatyce zmiana jednej literki może skutecznie zadławić program, dlatego jak łatwo zgadnąć wersja PL to nie jest TA SAMA gra, lecz nieco zmieniona co najczęściej musi taki patch uwzględniać.

majest

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Fallout Tactics High Resolution Patch [PL]
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Maja 2009, 21:18:05 »
Rozumiem:/ A może ktoś też ma taki problem z FT na dużych rozdzielczościach i jakoś znalazł rozwiązanie lub wie jak to naprawić?

Jim Cojones

  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 541
Odp: Fallout Tactics High Resolution Patch [PL]
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Maja 2009, 22:16:18 »
Możesz spróbować zwrócić się do Masha z pytaniem, czy byłby zainteresowany zrobieniem wersji dla FT PL i czy wystarczyłoby mu do pracy, jeśli wysłałbyś mu sam plik bos.exe. Podejrzewam, że skoro był w stanie zrobić patcha dla dwu różnych wydań, to raczej nie potrzebował całej gry. Tym bardziej, że jak widzę, mieszka w Australii, gdzie może być cienko z dostępem do niemieckiego FT.

Oczywiście nie można oczekiwać, że zrobi to w kilka dni, ale to lepsze rozwiązanie, niż żadne. I rozwiązałoby problem nie tylko dla Ciebie, ale też dla każdego innego polskiego gracza, który byłby zainteresowany grą w Tacticsa w wysokiej rozdzielczości.
Firepower mate! Separates the men from the boys.

Uqahs

  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1002
  • Extraterrestrial
    • Trzynasty Schron
Odp: Fallout Tactics High Resolution Patch [PL]
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Maja 2009, 01:12:09 »
A ja zagrałem w Fallouta Tactics w wysokiej rozdzialce bez żadnych patchy. Wystarczy zrobić skrót do gry i w polu Element docelowy dopisać na końcu -windowed albo -w, a w polu Uruchom wybrać Zmaksymalizowane. Gra się uruchomi w zmaksymalizowanym oknie, gdy się załaduje mapkę, będzie ona wyświetlana w pełnej rozdzielczości ekranu.

Tylko potem jest problem z powrotem do pełnego ekranu. Trzeba w opcjach w grze ustawić ponownie rozdzielczość i wtedy wrócimy do pełnego ekranu, lecz do maksymalnie rozdzielczości 1024x768.
« Ostatnia zmiana: 29 Maja 2009, 01:15:30 wysłana przez Uqahs »

majest

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Fallout Tactics High Resolution Patch [PL]
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Maja 2009, 07:11:19 »
hehe działa :):) Dobra robota Uqahs. Najprostsze rozwiązania są najlepsze :D Nie dość że mamy gre w wysokiej rozdzielczości to mamy również łatwy dostęp do paska zadań na dole gdzie można sobie w łatwy sposób np zmieniać muzę w programie albo rozmawiać z kimś przez komunikator:D Co do zgłoszenia do masha porozumiem się z nim w niedzielę (wyjazd 3-dniowy) i dam znać tutaj na forum jak stoją sprawy. Jeśli ktoś się z nim porozumie to niech też tutaj to zgłosi (po co pisać do człowieka 2 razy) :) Jeszcze raz duży szacunek dla Uqahs'a.

Ubik

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Fallout Tactics High Resolution Patch [PL]
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Listopada 2009, 10:26:47 »
Hmm mi nie działa, wyskakuje fatal error :(

Edit:
sory już zadziałało z -w.
Teraz to całkiem inna jakość

Starajmy się edytować posty, a szczególnie te, które nie wnoszą bo tematu zbyt wielu merytorycznych uwag, po to, by nie były utrudnieniem dla czytelników forum. Dziękuję za uwagę

red. nie wiem (Jasiu)
« Ostatnia zmiana: 09 Listopada 2009, 15:43:47 wysłana przez nie wiem »

jarekfall

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Jarekfall's Site
Odp: Fallout Tactics High Resolution Patch [PL]
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Stycznia 2010, 22:23:22 »
Witam,
Jak wiadomo z czasem technika idzie do przodu i sprzęt komputerowy jest coraz lepszy. Doświadczam właśnie tego postępu na monitorze 22" który sprawia bardzo wiele problemów gdy chcę pograć w stare gry... Chodzi mi tutaj głównie o Fallouta Tacticsa w wersji polskiej, orginalnego kupionego zaraz po premierze. Znalazłem rozwiązanie - High resolution patch ale działa on tylko dla wersji angielskiej i niemieckiej. Słyszał może ktoś z was czy istnieje takie cudo dla FT [PL] v1.27? Jeśli ktoś ma jakieś pomysły lub rady odnośnie tego wątku proszę o odpowiedzi:)

Rodzaj wersji językowej nie ma znaczenia w przypadku Fallout Tactics v1.27 i zapewne we wcześniejszych wersjach też nie, wszystkie dane zapisane w plikach wykonywalnych są w języku angielskim a w czasie ładowania gry do pamięci komputera, przypisywane są im nazwy w danym języku, zależnie od wersji językowej, pobierane z plików tekstowych. Stąd nie sądzę, aby pliki wykonywalne różniły się w różnych wersjach językowych FT, a także stąd, że wiele obcojęzycznych osób, które korzysta z programu FT Improver nie zgłosiło żadnego problemu, a program przygotowywałem na polskiej wersji językowej FT w wersji 1.27.
jarekfall

Xantor

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Fallout Tactics High Resolution Patch [PL]
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Października 2013, 16:50:02 »
Metoda na "Windowed" bardzo fajna, tylko wkurzające jest, że wyłącza się Aero na czas grania w grę.
A ta wersja dla PL wersji gdzie jest wrzucona?

klapy4

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Fallout Tactics High Resolution Patch [PL]
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Lutego 2015, 17:44:28 »
Trafiłem na temat szukając patcha HD do FT. Ściągnąłem podanego patcha i wszystko działa jak należy z polska wersją.