Trzynasty Schron - Postapokalipsa, Fallout New Vegas, Fallout 3, Seria Fallout
Październik 21, 2014, 10:41:04 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Fallout Tactics High Resolution Patch [PL]  (Przeczytany 11791 razy)
majest
Szeregowy
*

« : Maj 28, 2009, 12:25:40 »

Witam,
Jak wiadomo z czasem technika idzie do przodu i sprzęt komputerowy jest coraz lepszy. Doświadczam właśnie tego postępu na monitorze 22" który sprawia bardzo wiele problemów gdy chcę pograć w stare gry... Chodzi mi tutaj głównie o Fallouta Tacticsa w wersji polskiej, orginalnego kupionego zaraz po premierze. Znalazłem rozwiązanie - High resolution patch ale działa on tylko dla wersji angielskiej i niemieckiej. Słyszał może ktoś z was czy istnieje takie cudo dla FT [PL] v1.27? Jeśli ktoś ma jakieś pomysły lub rady odnośnie tego wątku proszę o odpowiedzi:)
Ulyssaeir
Porucznik - Redaktor
*

The Catalyst

« Odpowiedz #1 : Maj 28, 2009, 13:40:17 »

Prawdę mówiąc nazwa "high resolution patch" kojarzy mi się tylko z takim własnie nieoficjalnym patchem do F2, nie FT, ale jako że w FT zbyt wiele nie grywam to mogło mi coś umknąć. 
majest
Szeregowy
*

« Odpowiedz #2 : Maj 28, 2009, 14:01:59 »

Taki patch istnieje stworzył go ten sam człowiek od High Resolutionów do poprzednich części Fallouta. Patch jest dostępny pod tym linkiem:
http://www.nma-fallout.com/forum/dload.php?action=file&file_id=1241 Lecz działa on jedynie na wersji 1.25 Niemieckiej oraz 1.27 Amerykańskiej:/ Nie wiem dlaczego na 1.27 PL nie działa skoro to ta sama gra, tak samo zaprogramowana itd. tylko inny język wydania...
Rezro
St. chorąży
*

Why you people care so much where your souls are?

« Odpowiedz #3 : Maj 28, 2009, 18:00:17 »

W informatyce zmiana jednej literki może skutecznie zadławić program, dlatego jak łatwo zgadnąć wersja PL to nie jest TA SAMA gra, lecz nieco zmieniona co najczęściej musi taki patch uwzględniać.
majest
Szeregowy
*

« Odpowiedz #4 : Maj 28, 2009, 21:18:05 »

Rozumiem:/ A może ktoś też ma taki problem z FT na dużych rozdzielczościach i jakoś znalazł rozwiązanie lub wie jak to naprawić?
Jim Cojones
Podporucznik - Redaktor
*

« Odpowiedz #5 : Maj 28, 2009, 22:16:18 »

Możesz spróbować zwrócić się do Masha z pytaniem, czy byłby zainteresowany zrobieniem wersji dla FT PL i czy wystarczyłoby mu do pracy, jeśli wysłałbyś mu sam plik bos.exe. Podejrzewam, że skoro był w stanie zrobić patcha dla dwu różnych wydań, to raczej nie potrzebował całej gry. Tym bardziej, że jak widzę, mieszka w Australii, gdzie może być cienko z dostępem do niemieckiego FT.

Oczywiście nie można oczekiwać, że zrobi to w kilka dni, ale to lepsze rozwiązanie, niż żadne. I rozwiązałoby problem nie tylko dla Ciebie, ale też dla każdego innego polskiego gracza, który byłby zainteresowany grą w Tacticsa w wysokiej rozdzielczości.

Firepower mate! Separates the men from the boys.
Uqahs
Pułkownik - Redaktor
*

Extraterrestrial

« Odpowiedz #6 : Maj 29, 2009, 01:12:09 »

A ja zagrałem w Fallouta Tactics w wysokiej rozdzialce bez żadnych patchy. Wystarczy zrobić skrót do gry i w polu Element docelowy dopisać na końcu -windowed albo -w, a w polu Uruchom wybrać Zmaksymalizowane. Gra się uruchomi w zmaksymalizowanym oknie, gdy się załaduje mapkę, będzie ona wyświetlana w pełnej rozdzielczości ekranu.

Tylko potem jest problem z powrotem do pełnego ekranu. Trzeba w opcjach w grze ustawić ponownie rozdzielczość i wtedy wrócimy do pełnego ekranu, lecz do maksymalnie rozdzielczości 1024x768.
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2009, 01:15:30 wysłane przez Uqahs » Zapisane

majest
Szeregowy
*

« Odpowiedz #7 : Maj 29, 2009, 07:11:19 »

hehe działa SmileySmiley Dobra robota Uqahs. Najprostsze rozwiązania są najlepsze Cheesy Nie dość że mamy gre w wysokiej rozdzielczości to mamy również łatwy dostęp do paska zadań na dole gdzie można sobie w łatwy sposób np zmieniać muzę w programie albo rozmawiać z kimś przez komunikator:D Co do zgłoszenia do masha porozumiem się z nim w niedzielę (wyjazd 3-dniowy) i dam znać tutaj na forum jak stoją sprawy. Jeśli ktoś się z nim porozumie to niech też tutaj to zgłosi (po co pisać do człowieka 2 razy) Smiley Jeszcze raz duży szacunek dla Uqahs'a.
Ubik
Kapral
*

« Odpowiedz #8 : Listopad 08, 2009, 11:26:47 »

Hmm mi nie działa, wyskakuje fatal error Sad

Edit:
sory już zadziałało z -w.
Teraz to całkiem inna jakość

Starajmy się edytować posty, a szczególnie te, które nie wnoszą bo tematu zbyt wielu merytorycznych uwag, po to, by nie były utrudnieniem dla czytelników forum. Dziękuję za uwagę

red. nie wiem (Jasiu)
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2009, 16:43:47 wysłane przez nie wiem » Zapisane
jarekfall
St. kapral
*

« Odpowiedz #9 : Styczeń 02, 2010, 23:23:22 »

Witam,
Jak wiadomo z czasem technika idzie do przodu i sprzęt komputerowy jest coraz lepszy. Doświadczam właśnie tego postępu na monitorze 22" który sprawia bardzo wiele problemów gdy chcę pograć w stare gry... Chodzi mi tutaj głównie o Fallouta Tacticsa w wersji polskiej, orginalnego kupionego zaraz po premierze. Znalazłem rozwiązanie - High resolution patch ale działa on tylko dla wersji angielskiej i niemieckiej. Słyszał może ktoś z was czy istnieje takie cudo dla FT [PL] v1.27? Jeśli ktoś ma jakieś pomysły lub rady odnośnie tego wątku proszę o odpowiedzi:)

Rodzaj wersji językowej nie ma znaczenia w przypadku Fallout Tactics v1.27 i zapewne we wcześniejszych wersjach też nie, wszystkie dane zapisane w plikach wykonywalnych są w języku angielskim a w czasie ładowania gry do pamięci komputera, przypisywane są im nazwy w danym języku, zależnie od wersji językowej, pobierane z plików tekstowych. Stąd nie sądzę, aby pliki wykonywalne różniły się w różnych wersjach językowych FT, a także stąd, że wiele obcojęzycznych osób, które korzysta z programu FT Improver nie zgłosiło żadnego problemu, a program przygotowywałem na polskiej wersji językowej FT w wersji 1.27.

jarekfall
Xantor
St. szeregowy
*

« Odpowiedz #10 : Październik 31, 2013, 17:50:02 »

Metoda na "Windowed" bardzo fajna, tylko wkurzające jest, że wyłącza się Aero na czas grania w grę.
A ta wersja dla PL wersji gdzie jest wrzucona?
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

spam poison | strony internetowe design83

Kanał RSS Trzynastego Schronu Postapokalipsa PL na Twitterze Gry postapokaliptyczne Trzynasty Schron na Facebook Postapokalipsa bez ograniczeń! Radia Trzynastego Schronu na TubaFM Trzynasty Schron na YouTube Galeria Trzynastego Schronu na Picasie Trzynasty Schron na LastFM
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!