Autor Wątek: Mroczna Wieża - Stephen King  (Przeczytany 4691 razy)

Irrhas

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 164
Mroczna Wieża - Stephen King
« dnia: 10 Października 2008, 18:41:43 »
Długo się się zastanawiałem czy ten tytuł tu zamieścić...ehh
Mroczna Wieża-Stephen King
Cyt."Na jałowej,spieczonej ziemi,przypominająca planetę po apokaliptycznej zagładzie czy jeden ze światów równoległych,istniejących obok naszego,pozostały tylko ślady dawnej upadłej cywilizacji.Ten złowrogi świat przemierza Roland,ostatni z dumnego klanu rewolwerowców,ścigając człowieka w czerni,który posiadł tajemnicę Wieży-mistycznego miejsca,gdzie być może uda się rozwiązać zagadkę czasu i przestrzeni.Podczas wędrówki musi stawić czoło opętanej kapłance;spotyka szalonych osadników,gadającego kruka,zamieszkujące podziemia mutanty oraz pochodzącego z Ziemi chłopca,Jake'a".

Chyba sie pomyliłeś i zamiast założyć nowy temat dopisałeś się do tematu o książce Świt 2250. Więc wydzieliłem twojego posta do nowego tematu o książce Mroczna Wieża. Pozdrawiam - KeniG
« Ostatnia zmiana: 10 Października 2008, 21:29:00 wysłana przez KeniG »
Jeżeli bardzo chcesz zmieniać świat,to nie zapomnij zacząć od siebie...

siedemjajek

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Mroczna Wieża - Stephen King
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Listopada 2008, 09:51:25 »
Kupiłem całą serię.
Pierwsza część jest trochę nudna , zbyt opisowa. Czasami zakręcona i niespójna.
Najlepsza jest część opisująca podróż i walkę na zagadki z inteligentnym pociągiem "Blane Mono".
Ostatnie trzy części są już naciągane. Kiedy autor opisuje siebie jak spotyka bohaterów... Kiedy okazuje się, że autor i róża spajają rozpadające się światy.
Zakończenie nie zaskakuje choć jest pokręcone.
Z resztą King popadł w samouwielbienie nazywając ten siedmioksiąg ukoronowaniem swojej twórczości. "Lśnienie" jest znacznie lepsze.

Loko

  • Sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Running Away Are We?
Odp: Mroczna Wieża - Stephen King
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Listopada 2008, 19:53:38 »
ja tam przeczytałem tylko jedno opowiadanie z tej serii bo było w innej jego książce :P , nazywało się bodajże Siostrzyczki z Elurii i do postapokaliptycznego klimatu nie pasowała mi tam magia

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Mroczna Wieża - Stephen King
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Listopada 2008, 20:16:58 »
Jak to nie pasowała, przecież cały The El... a nie, czekaj, to był Fallout 3, ostatnio te dwa strasznie mi się mylą ;PPPP