Ankieta

Co jest smaczniejsze?

Piwo
14 (51,9%)
Kwas chlebowy
3 (11,1%)
Piwo i kwas chlebowy!
10 (37%)

Głosów w sumie: 25

Autor Wątek: Co jest smaczniejsze?  (Przeczytany 21462 razy)

Smutny

  • Gość
Odp: Co jest smaczniejsze?
« Odpowiedź #20 dnia: 12 Października 2009, 15:45:39 »
Pardon, Squonq -a w domu, z chleba próbowałeś samu robić, czy tylko sklepowy kwas preferujesz?

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Co jest smaczniejsze?
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Października 2009, 16:36:06 »
Baa! Samemu zrobić! Po doświadczeniach z kiszeniem żuru wolałbym jeszcze doszlifować swoje umiejętności na tym polu niż brać się za kwas chlebowy ;)

Jak już to kupuję - ale tylko w jednym miejscu i tylko kwas naturalny, znaczy trzymany w lodówkach co by się szybko nie zepsuł. Te miejsce to sklep ze zdrową (powiedzmy) żywnością, stąd cena za butelkę 0,5 l wynosi około 6 kapsli, ale naprawdę warto.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Smutny

  • Gość
Odp: Co jest smaczniejsze?
« Odpowiedź #22 dnia: 12 Października 2009, 17:42:02 »
No, ja tam jestem jednak zwolennikiem domowych wypieków, wiec robię w domu - kompletnie inny smak niż to co Ci serwują w warzywniaku, ale na oko to jednak jest lepsze/bardziej zdrowe/wyrąbane w kosmos   i w ogóle  :o

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Co jest smaczniejsze?
« Odpowiedź #23 dnia: 12 Października 2009, 18:16:37 »
Znasz jakiś sprawdzony przepis na kwasa?  8)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Smutny

  • Gość
Odp: Co jest smaczniejsze?
« Odpowiedź #24 dnia: 12 Października 2009, 18:55:05 »
A taki z czarnej oliwki chyba zaczerpnięty,można kilka rodzynek dorzucić


Kwas chlebowy
------------------
* 1 kg razowego chleba
* 10 l wody
* 2 dag drozdzy
* 60 dag cukru
* ew. kilka rodzynek


jak się spotkasz z innymi przepisami to jest tylko różnica w stosunku chlebba/cukru/drożdży - trzeba jednak tak bardziej na oko brać niż według miarek i recepturek. ja tam drożdży proponuje jak najmneij - bo jednak cały kwas przechodzi ich smakiem



Czerstwy chleb pokroic w cienkie kromki, ulozyc na blasze i wysuszyc w piekarniku, lekko rumieniac.

Zawsze można odstawić do normalenego ususzenia, ale tak jest prościej i szybciej =]

Wlozyc do duzego naczynia, zalac przegotowana, przestudzona woda i pozostawic na 12 godzin. Po tym czasie odcedzic. Do garnuszka odlac ok. 1/2 litra napoju, rozpuscic w nim cukier i drozdze, wlac z powrotem, wymieszac i pozostawic na 12 godzin.
Kwas rozlac do butelek.
Ja zawsze do dużego słoika wlewam  ???

Jezeli mamy rodzynki do kazdej butelki wlozyc 1-2. Pozostawic na kilka godzin w pokojowej temperaturze, a nastepnie wyniesc w chlodne miejsce. Po 3-4 dniach napoj jest gotowy.



nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Co jest smaczniejsze?
« Odpowiedź #25 dnia: 12 Października 2009, 19:35:41 »
Baa! Samemu zrobić! Po doświadczeniach z kiszeniem żuru wolałbym jeszcze doszlifować swoje umiejętności na tym polu niż brać się za kwas chlebowy ;)

Jak już to kupuję - ale tylko w jednym miejscu i tylko kwas naturalny, znaczy trzymany w lodówkach co by się szybko nie zepsuł. Te miejsce to sklep ze zdrową (powiedzmy) żywnością, stąd cena za butelkę 0,5 l wynosi około 6 kapsli, ale naprawdę warto.

Co to za sklep! W Szczecinie, w sklepie ze zdrową żywnością w szklanej butelce kwas chlebowy tylko 4 kapsle, ale w Szczecinie wszystko jest tanie ( keczup najlepszy na świecie  :D )
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Smutny

  • Gość
Odp: Co jest smaczniejsze?
« Odpowiedź #26 dnia: 25 Kwietnia 2010, 12:37:08 »
Nie wiem czy ktoś z Was miał przyjemność zakupić Podpiwek rycerski - osobiscie znalazłem w jednym z krakowskich Tesco - na pw służę dokładniejszą informacją. I co by nie było powiem, ze jestem zachwycony - taki butelkowany podobny w smaku do butelkowanego kwasu chlebowego jest, z tym, że zastąpienia głównego składnika kwasu słodem chyba jęczmiennym nadaje mu bardziej wyrazistego posmaku i lekkogorzkiej nuty. Polecam.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Co jest smaczniejsze?
« Odpowiedź #27 dnia: 25 Kwietnia 2010, 12:51:26 »
Nie na PW tylko zapodaj to publicznie:
- fotkę produktu,
- jaki dział w Tesco,
- gdzie na półce.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Smutny

  • Gość
Odp: Co jest smaczniejsze?
« Odpowiedź #28 dnia: 25 Kwietnia 2010, 16:14:40 »
Dział: o dziwo piwny - na półce obok kwasu chlebowego i piwa niepasteryzowanego. Fotkę dodam później, jak tylko odnajdę kabel.

Znalazłem na necie - nie jest może tak profesjonalne zdjęcie jak to które mogłem ja komórką zrobić ale zawsze jest:
« Ostatnia zmiana: 25 Kwietnia 2010, 21:10:50 wysłana przez Smutny »

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Co jest smaczniejsze?
« Odpowiedź #29 dnia: 25 Kwietnia 2010, 23:03:58 »
Hmm... Znam ten typ wystroju graficznego - niedawno w Kerfurze kupiłem 5'ciopak różnych kwasów chlebowych, konserwowanych kwasem mlekowym oraz witaminą C. Jakość ciut gorsza niż taki rasowy, niepasteryzowany, ale o niebo lepsza niż taki z dodatkiem aspartamu czy cyklooktasulfuminamem (taka nazwa jakaś porąbana) czy jakimś innym gównem.

Trza będzie w lokalny Tescu sprawdzić.

Dobra robota Smutny  8)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Co jest smaczniejsze?
« Odpowiedź #30 dnia: 25 Kwietnia 2010, 23:06:26 »
Jeżeli to jest alkohol (bo się nie znam  :() i jest w plastikowej butelce, to ...

BARBARZYŃSTWO!  >:(

Tak jak z tą warką, Smutny  :'(
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Co jest smaczniejsze?
« Odpowiedź #31 dnia: 25 Kwietnia 2010, 23:09:58 »
A gdzie tam - kolejny zapomniany - po kwasie chlebowym - napój  :(

Cytat: za Wikipedią
Podpiwek – napój o ciemnej barwie i słodkawym smaku. Podpiwek jest napojem bezalkoholowym. Powstaje on poprzez zalanie gorącą wodą mąki słodowej, dodanie drożdży i przechowywanie w celu fermentacji w szczelnie zamkniętym naczyniu.

Wytwarzany jest przeważnie w warunkach domowych z: palonej kawy zbożowej, suszonego chmielu, drożdży, wody i cukru. Można też kupić gotowy podpiwek lub specjalnie przygotowaną mieszankę suszu do samodzielnego przygotowania podpiwku.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Co jest smaczniejsze?
« Odpowiedź #32 dnia: 25 Kwietnia 2010, 23:12:46 »
Łe, no to po co nad tym tak deliberować?
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Co jest smaczniejsze?
« Odpowiedź #33 dnia: 25 Kwietnia 2010, 23:22:40 »
Bo lepiej się patriotyzować przez poznawanie napojów, które spożywał sam Marszałek, niż zacieszać kolejne trupy po przegranych powstaniach i klęskach!  :-[

Nic tak nie syci i nie gasi pragnienia i pierwszego głoda, jak dobry i schłodzony kwas chlebowy. Piwo po jakimś czasie jednak wzmaga chęć wypicia czegoś, a tym bardziej zjedzenia. A o coli/pepsi - cukrowej bombie - lepiej nie wspominać  ::)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Smutny

  • Gość
Odp: Co jest smaczniejsze?
« Odpowiedź #34 dnia: 26 Kwietnia 2010, 01:01:28 »
To bez % jest - więc spokojna głowa, że w plastiku trzymane.

Jutro zapieprzam po szyszkę chmielową do aptecznego - jak nie wrócę do przyszłego tygodnia znaczyć będzie, ze domowy podpiwek nie był dobrym pomysłem.  :-X