Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout
Wrzesień 24, 2018, 21:17:39 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Czy wiesz że... na Trzynastym Schronie wciąż działa system ankiet. Oddaj głos w aktualnej ankiecie
 
   Strona główna   Pomoc Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 10
 1 
 : Dzisiaj o 19:28:56 
Zaczęty przez Sason - Nowe: wysłane przez Sajok
A jak go mam konkretny plik dźwiękowy wyciągnąć z archiwum? Mniemam, że to archiwum to plik Fallout - sound.bfa? Czy muszę je całe rozpakować czy da się jakoś GECKiem wyciągać pojedynczo dane sekwencje słowne? Jeszcze jedno pytanko, które mi w międzyczasie się przypomniało. Czy da się jakoś prostą metodą połączyć wszystkie radia (oryginalne i dodane) w jedno? Trochę to uciążliwe i niepotrzebne zmienianie kanałów, żeby się muza zmieniła.

 2 
 : Dzisiaj o 16:09:58 
Zaczęty przez Sason - Nowe: wysłane przez Aurelinus
Jak w drzewku dialogowym wygląda warunek określający konieczność posiadania reputacji w jakiejś społeczności. Jakoś nie mogę znaleźć przykładu, żebym mógł zgapić jak to wygląda Wink Może konkretnie - chcę, żeby dana opcja dialogowa pokazywała mi się tylko wtedy, gdy mam odpowiednio wysoką reputację u RNK np. "bożyszcze tłumów".
Nie jestem pewien, ale niektóre reputacje mogą być skryptowane, wtedy zamiast wartości musisz podać warunek skryptu, jeśli jest to zmienna samej gry, to jest tak, jak mówisz. Nie mam pojęcia jak reputacja się kształtuje, ale chyba jest od 0 do 10 (albo 1 do 10), gdzie 5 jest chyba neutralna a wyżej to lepiej, niżej - gorzej.

Aha, jeszcze jedno. Czy podkładanie głosów to się robi wciskając "record" w okienku dialogowym danej kwestii? Wybacz Aurelinusie, że regularnie o coś pytam, ale czasem nie chce mi się już tracić czasu na eksperymentowanie i dochodzenie samemu do rozwiązania kiedy może od Ciebie uzyskam fachową odpowiedź "od ręki".
Z drugim też sobie poradziłem, tyle, że własny głos brzmi hmm... tragicznie?? Jak w takim razie podstawić standartowy głos dostępny w grze (np. jakieś krótkie przywitanie)?
Brzmi tragicznie, bo masz pewnie kiepski mikrofon, ale - o ile mi wiadomo - to tak się tego nie robi - po prostu, tylko zewnętrznym programem, który posiada odpowiednie filtry i możliwości regulacji charakterystyki dźwięku. No i oczywiście przynajmniej na wpółprofesjonalnym mikro, na pewno żaden taki przy słuchawkach nie spełni wymagań.
Jeśli chcesz użyć gotowca z gry to musisz wejść w zakładkę konkretnej wypowiedzi i sobie znaleźć jej ID. Potem pogrzebać w archiwach z dźwiękami i znaleźć ten konkretny numer (odsłuchać dla pewności Wink). Wyciągasz go z archiwum i nadajesz taki nr ID jaki masz w swojej własnej nowej wypowiedzi (nadawany automatycznie gdy go wprowadzisz) i umieścić w odpowiednim katalogu w folderze "sounds". Nazwa konkretnego katalogu też jest tworzona automatycznie, gdy dodasz wypowiedź, więc wystarczy ją tylko znaleźć (nazwa będzie na pewno zawierała nazwę modułu). Jak masz wątpliwości - ściągnij sobie dowolny moduł z dodanymi towarzyszami - najczęściej są udźwiękowione i można podejrzeć co i jak. Jak dobrze pogrzebiesz w modułach, to może nawet znajdziesz taką wypowiedź jaka cię interesuje, bo jest kilka udźwiękowionych modów (różnej jakości, studyjne to one nie są), niektóre mają nawet sporo dogranych kwestii dialogowych.

 3 
 : Wrzesień 21, 2018, 13:41:08  
Zaczęty przez Sason - Nowe: wysłane przez Sajok
Witaj Aurelinusie, chciałby znowu o coś zapytać. Jak w drzewku dialogowym wygląda warunek określający konieczność posiadania reputacji w jakiejś społeczności. Jakoś nie mogę znaleźć przykładu, żebym mógł zgapić jak to wygląda Wink Może konkretnie - chcę, żeby dana opcja dialogowa pokazywała mi się tylko wtedy, gdy mam odpowiednio wysoką reputację u RNK np. "bożyszcze tłumów".
Aha, jeszcze jedno. Czy podkładanie głosów to się robi wciskając "record" w okienku dialogowym danej kwestii? Wybacz Aurelinusie, że regularnie o coś pytam, ale czasem nie chce mi się już tracić czasu na eksperymentowanie i dochodzenie samemu do rozwiązania kiedy może od Ciebie uzyskam fachową odpowiedź "od ręki".

EDIT: Czasu na eksperymenty nie chce mi się tracić, ale spokoju mi to i tak nie daje Wink Z pierwszym problemem wydaje mi się, że sobie poradziłem - chyba chodzi o warunek GetReputationThreshold, tylko nie wiem co dokładnie oznaczają liczby przy danej frakcji, ustawiłem na 2 bo tak było przy tym losowym spotkaniu z członkiem Króli, który coś daje graczowi losowo. Obstawiam, że ta 2 znaczy się coś w okolicach "jesteś lubiany" (a jak będzie  "bożyszcze tłumów"?). Z drugim też sobie poradziłem, tyle, że własny głos brzmi hmm... tragicznie?? Jak w takim razie podstawić standartowy głos dostępny w grze (np. jakieś krótkie przywitanie)?

 4 
 : Wrzesień 20, 2018, 16:48:55  
Zaczęty przez Szakal119 - Nowe: wysłane przez kiwi_pl
W tym trybie można grać tylko od początku gry. Nie zmienia on aż tak poziomu trudności w sensie statystyk a raczej modyfikuje zasady gry, przez to jest to niemożliwe.
.... szkoda tego się spodziewałem. W takim razie może kiedyś jak minie dużo czasu zagram sobie w ten tryb od początku. Puki co zostały mody utrudniające. Dziękuję za szybką odpowiedź.

 5 
 : Wrzesień 20, 2018, 15:49:00  
Zaczęty przez Szakal119 - Nowe: wysłane przez Rodrrik
W tym trybie można grać tylko od początku gry. Nie zmienia on aż tak poziomu trudności w sensie statystyk a raczej modyfikuje zasady gry, przez to jest to niemożliwe.

 6 
 : Wrzesień 20, 2018, 15:05:02  
Zaczęty przez Szakal119 - Nowe: wysłane przez kiwi_pl
Witam, mam taki problem z PRZETRWANIEM, w czasie rozpoczętej rozgrywki (jestem już Far Harbor) nie mogę zmienić rozgrywki na PRZETRWANIE, w ogóle nie mam takiej opcji. Jest tylko BARDZO TRUDNY i koniec.
Czy PRZETRWANIE można grać tylko od Nowej Gry? Czy to coś u mnie jest nie tak?

 7 
 : Wrzesień 20, 2018, 11:57:38  
Zaczęty przez Squonk - Nowe: wysłane przez Rezro
A tym razem coś na poprawę humoru:
https://www.tvn24.pl/marta-kaczynska-odzyskala-audi-zwrocil-je-zlodziej,869631,s.html

Gdy złodziej zorientował się że ukradł samochód Marcie Kaczyńskiej to natychmiast odstawił go na miejsce.. no cóż, biorąc pod uwagę jak w tym kraju traktowani są ludzie rozjechani przez nierządową kolumnę, to mu się nie dziwię. W końcu przy obecnym stanie systemu prawnego pewnie posłali by na niego czołgi.

 8 
 : Wrzesień 14, 2018, 16:23:57  
Zaczęty przez Rezro - Nowe: wysłane przez Rezro
Pierwsza od lat bezpośrednia kontynuacja serii Predator w reżyserii Shane Black'a:Zacznijmy od słonia w pokoju, czyli od sporej dozy humoru. Tu myślę że należy ludziom przypomnieć że oryginalny film również nie był do końca na serio przez pierwszą połowę będąc niemalże satyrą kina akcji z ratunkowym oddziałem komandosów uzbrojonych w minigun z teleporterem amunicji i przekrój klisz bohaterów. To co się liczy to fakt że film wplata humor w sprawny sposób, bowiem śmieszni są ludzie którzy powinni być śmieszni (głownia ekipa to uciekinierzy z wojskowego psychiatryka w którym faceci w czerni umieścili bohatera), jednak tam gdzie film ma być na relatywnie serio to jest na serio (przynajmniej na ile gatunek pozwala) i nie należy obawiać się ratingu bo film w żadnym razie nie stroni od scen przemocy. W mojej ocenie humor więc pomaga bo dzięki temu pewne elementy tandety (się zdarzają) nie psują smaku jak w przypadku Alien vs Predator. Od razu mówię nie jest to AvP. Jakość kinetograficzna filmu jest solidna. W sumie jeśli miałbym wskazać jedną faktyczną słabość to autystyczny syn bohatera zdolny do zhakowania komputera predatorów. Nie jest tragiczny, ale mogło by go nie być choć daje on motywację głównemu bohaterowi.

Podsumowanie: Film nie jest doskonały, ale jest to jedyny jak do tej pory nowy film z serii który mnie nie rozwścieczył, tak więc spokojnie bije Prometeusza'e, AvP'y i Predatora 2. Powiedziałbym że nawet prawie tak dobry jak klasyka 7/10 Polecam ze szczyptą soli!

 9 
 : Wrzesień 14, 2018, 00:41:20  
Zaczęty przez Squonk - Nowe: wysłane przez Squonk

3 sierpnia, po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Piotr Szulkin. Twórca filmowy, którego życie idealnie pokazuje jak może wyglądać paradoks życia, pełnego wzniosłych frazesów o wolności i demokracji. Bowiem najlepsze warunki oraz możliwości do kręcenia swoich filmów, Szulkin otrzymał w schyłkowym okresie PRL. W ciemnych, mrocznych, nijakich latach 80-ch mogły powstać filmy pełne porażającego rozmachu, a sam reżyser osiągnął to bez przymilania się do władz. Co też jednak prowadziło do tego, że jego filmy zostawały "półkownikami". Czyli ukończone, nie trafiały do szerszej dystrybucji. Bo cenzura aż taka głupia nie była, że jak pokazano że źle jest na Marsie, to ona w to uwierzyła, że w ogóle nie chodzi o Polskę. Oni dobrze wiedzieli w czym rzecz. Natomiast po 1989 roku, gdy nastała już upragniona wolność i demokracja, Szulkin nakręcił raptem cztery filmy. Czy taka była cena nie przymilania się do aktualnej władzy, do tych, którzy mają środki finansowe?

Póki co korzystajmy więc z tego, że serwis NINATEKA do 30 września udostępnił legendarne filmy Piotra Szulkina.

Poniżej krótkie ich omówienie.

Dobrą rękę do aktorów, jak i tematyki miał Szulkin pod koniec lat 70-ch, gdy zabrał się za kręcenie filmu Golem. W przypadku kolejnych obrazów, również było dobrze, a wręcz znakomicie.

System totalitarny kilkadziesiąt lat po kataklizmie atomowym. Naukowcy, pod czułym okiem władz, starają się udoskonalić ludzkość, dokonując eksperymentów medycznych na jednostkach nieprzystosowanych społecznie. Takim odnowionym człowiekiem jest pozbawiony pamięci i zredukowany do umiejętności pracy Pernat, który po pewnym czasie buntuje się przeciwko swoim opiekunom. W filmie oglądamy m.in. Krystynę Jandę, Joannę Żółkowską, Marka Walczewskiego i Wojciecha Pszoniaka.


Drugim filmem jest luźno wzorowana na "marsjańskiej" powieści H. G. Wellsa, uwspółcześniona Wojna światów - następne stulecie.

Panowanie Marsjan na Ziemi. Zniewolone przez "Obcych" społeczeństwo sterowane jest przez ogromną machinę telewizyjną, której naczelne hasło brzmi: "To my tworzymy rzeczywistość". Telewizja narzuca społeczeństwu wszystkie normy i ustala wartości. Sytuację tę chce przerwać popularny prezenter telewizyjny - Iron Idem. To on w swoim niezależnym dzienniku wzywa wszystkich do przeciwstawienia się najeźdźcom z Kosmosu.


Trzecim filmem, jest bardzo postapokaliptyczny, wręcz fallouotowo-metrowy O-bi, o-ba. Koniec cywilizacji.

Wizja świata po wojnie jądrowej, w której nie było zwycięzców. W betonowej kopule schroniło się ośmiuset chorych i głodnych ludzi. Czekają na lądowanie cudownej arki mającej przynieść ratunek, choć w rzeczywistości jest to mit stworzony przez władze krypty. Wiadome jest, że ma ona określoną wytrzymałość i właśnie zbliża się jej kres. Dni społeczności są policzone. Wszyscy bezczynnie czekają na cud. Nawet wówczas, kiedy rządzący dementują wiadomość o nadejściu arki. Naprawić kopułę może tylko konstruktor, lecz nie udaje się go odnaleźć. Budowa arki według opisu w Biblii także kończy się fiaskiem. Pęka kopuła. Tłum rzuca się w kierunku światła przeświadczony, że przybyła cudowna arka.


To trzeba obejrzeć. Polecamy!!!

Informacja o twórcy:

Piotr Szulkin (ur. 26 kwietnia 1950 - zm. 3 sierpnia 2018) – reżyser, scenarzysta, scenograf i pisarz. Absolwent łódzkiej Szkoły Filmowej, wykładowca na tamtejszym Wydziale Reżyserii. Członek Polskiej Akademii Filmowej, zrealizował ponad 30 filmów, za które otrzymał liczne nagrody, również międzynarodowe, w tym Nagrodę Krytyki Międzynarodowej  FIPRESCI za Mięso (Ironica) (1994). Do jego najbardziej znanych produkcji należą: Golem (1981), Wojna światów – następne stulecie (1982), O-bi, o ba. Koniec cywilizacji (1985), Femina (1991), Ubu król (2005). Jest autorem książek: O-bi, o-ba i inne prawdziwe nowele filmowe (1984), Ga, ga – Szpital (1988), Socjopatia (2006) oraz Epikryza (2011).

 10 
 : Wrzesień 13, 2018, 20:41:43  
Zaczęty przez Squonk - Nowe: wysłane przez Jerzy
Do tego przed habilitacją.  Zwyrol

Strony: [1] 2 3 ... 10
Kanał RSS Trzynastego Schronu Trzynasty Schron na Twitterze Trzynasty Schron na Facebooku Trzynasty Schron na Tumblr Trzynasty Schron na Instagramie Postapokalipsa bez ograniczeń! Radia Trzynastego Schronu na TubaFM Trzynasty Schron na YouTube
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!