Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout
Maj 25, 2017, 15:26:56 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Czy wiesz że... na Trzynastym Schronie wciąż działa system ankiet. Oddaj głos w aktualnej ankiecie
 
   Strona główna   Pomoc Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 10
 1 
 : Maj 24, 2017, 11:16:54  
Zaczęty przez nie wiem - Nowe: wysłane przez nie wiem

Informacja prasowa od Stowarzyszenia Fantastyki Militarnej.

W dniach 30.06 - 1.07.2017 Stowarzyszenie Fantastyki Militarnej organizuje Dąbrowskie Dni Fantastyki - Będzie to już trzecia edycja dąbrowskiej imprezy. Wszystkie atrakcje będą miały miejsce w Muzeum Miejskim "Sztygarka" w Dąbrowie Górniczej. Będzie to impreza o charakterze konwentowej, nastawiona na dużą ilość atrakcji. Zaplanowanych jest kilka prelekcji dotyczących fantastyki i militariów, natomiast fani planszówek będą mogli skorzystać z wypożyczalni gier. Swoich sił spróbować też będą mogli fani gier video - grać będzie można na przygotowanych konsolach. W czasie trwania imprezy odbędzie turniej Jugger’a - widowiskowej gry, zasadami przypominającymi rugby - z jednym wyjątkiem - część drużyny wykorzystuje do obrony bezpieczną broń białą. Dostępna będzie również ćwiczebna kopalnia "Sztygarka", w której organizatorzy przygotowali ciekawą niespodziankę. Patronat nad miastem objęli: Miasto Dąbrowa Górnicza, Muzeum Miejskie Sztygarka oraz Centrum Gier Fabularnych FURIA.

Strona konwentu

 2 
 : Maj 22, 2017, 12:56:24  
Zaczęty przez Sason - Nowe: wysłane przez Aurelinus
Da się ustawić domyślnie w GECKU, który plugin ma być zaczekowany jak wciskam za każdym razem ikonkę po Load Master/Plugin files?? Niby pierdoła, ale jednak męczy mnie już nieco ciągłe odklikiwanie tych domyślnie ustawionych pluginów.
Nie da się. Ale jest rozwiązanie "od tyłu":
wystarczy we własnym module wpisać w odpowiednie miejsce za pomocą F3/NVEdit wszystkie pluginy, z których korzystasz (w odpowiedniej kolejności oczywiście) albo wymusić GECKiem (poprzez otwarcie ich i dokonanie pierwszej lepszej - nawet nieistotnej modyfikacji) taki zapis, a potem tylko klikasz własny moduł i GECK i tak otworzy wszystkie. Niezależnie od tego można zresztą klikać tylko moduły zależne (tzn. te najniżej w hierarchii), bo wszystkie wyższe, zapisane w nich załadują się też automatycznie. Zawsze automatycznie ładują się plik Fallout3/FalloutNV.esm, więc przynajmniej można sobie odpuścić klikanie plików ESM, bo one zawsze są zapisywane w tabeli pluginów pliku modułu. Gorzej z plikami ESP, często gubionymi przy zapisie w GECKu (jak pisałem wyżej, trzeba to wymusić, ale często i to nie pomaga, plik nadal nie jest zapisywany), by je na trwale przypisać, lepiej użyć F3/FNVEdit.

 3 
 : Maj 21, 2017, 19:23:51  
Zaczęty przez Squonk - Nowe: wysłane przez Squonk
Recenzja gry ---> http://trzynasty-schron.net/dzial,grykomputerowe_krai_mira.htm

 4 
 : Maj 21, 2017, 19:15:03  
Zaczęty przez Veskern - Nowe: wysłane przez Veskern

Niecały miesiąc temu swoją premierę miała gra Warhammer 40.000: Dawn of War III...

Podobnie jak wielu z Was, tak i ja odkryłem urok uniwersum Warhammera 40.000 dzięki grze komputerowej z 2004 roku. Pierwsza odsłona Dawn of War stanowi jednego w moich ulubionych RTSów wszechczasów - znakomita kampania, niesamowite jak na tamte czasy animacje i interakcje oddziałów, świetna grafika. I klimat, który ostatecznie wielu graczy zapędził do świata bitewniaka, książek oraz papierowych RPG. W przeciągu lat marka Dawn of War rozrosła się o kilka dodatków (które poza Winter Assault były raczej takie sobie), oraz o sequel o tytule Dawn of War II, który był moim zdaniem słaby. Owszem, stanowił ciekawą i sprawnie zbudowaną grę taktyczną - brakowało mu jednak skali, dobrej narracji i tej epickości, która stanowi główną cechę świata "Czterdziestki". Jak więc prezentuje się najnowsza odsłona serii? Czy stanowi obiecany powrót do korzeni i prawdziwie epicką grę RTS, czy może kolejną zbędną próbę naprawy czegoś, co już działało?

Całość recenzji pod tym linkiem.

 5 
 : Maj 21, 2017, 15:36:36  
Zaczęty przez Wrathu - Nowe: wysłane przez Rezro
De gustibus non est disputandum.. swoją drogą to zabawne jak podzielone są opinie na temat tej serii, z wyjątkiem tego że w opinii większości dwa pierwsze filmy są najlepsze, choć nie ma zgody co do tego który jest "naj-".

Nie podobała mi się wizja Jamesa Camerona (Obcy: Decydujące Starcie, 1986), który z horroru zrobił film akcji.

A od kiedy to problem? Monster-flick'i i Slashry (a Obcy od początku był oboma) już na starcie tylko lekko zahaczają o horror. Pójście w akcje było naturalną koleją rzeczy dla w sumie dość standardowego potwora który po prostu był dobrze zaprojektowany i przemyślany, i jeśli już to większość fanów miało właśnie o to problem z Obcy 3 że próbując na siłę wepchnąć Xenomprpha do pudełka zmarnowano cały potencjał serii i do tego poszli w klisze bo podstawowy scenariusz nadawał się tylko na jeden film. Obcy 3 czy Przymierze nie mają już takiego impaktu, o ile nie są czyimś pierwszym filmem. Co najwyżej możemy tu debatować o skali użycia roju obcych.

i spotkaniach z Predatorem przemilczę.

A dla czego? Inny świat inni obcy.. seria nigdy nie twierdziła że jest czymś więcej jak zabawnym crossoverem i spin off'em. Poza tym jeśli weżniemy pod uwagę komiks i gry to akurat był to mocny krok w stronę w którą fani od początku chcieli by seria zmierzała (przynajmniej jeśli chodzi o relacje obcy-ludzie).

Cytuj
Pozostali często postępują nielogicznie, a przez to trudno im zyskać sympatię widza. A może tylko nam tak się wydaje? Może zejście na obcą planetę, bez żadnych kombinezonów ochronnych nie byłoby takie głupie w świetle pozytywnych pomiarów atmosfery? Może coś mi umknęło? Naiwność i nadmierna ufność bohaterów co najmniej wprawiają w konsternację.

Dlatego uważam że dodano wątki z Prometeusza na siłę.. gdyby od początku był to korporacyjny spisek, co wbrew pozorom początek sugerował, to akurat wiele "zbiegów okoliczności" miało by sens. W końcu w serii zginął kapitan, czyli z zasady najbardziej kompetentny członek załogi a zresztą większość z tej była kolonistami dla których była to jednorazowa robota, stąd brak kompetencji.. choć można dyskutować czy nie przegięli, ale to kim był zastępca kapitana wprost sugerowało że coś tu śmierdzi.. ludzi z tak ewidentnymi kompleksami nie powinno się dać nawet na kapitana kajaku (dla porównania w Prometeuszu mieliśmy rzekomych naukowców których poziom inteligencji był nawet niższy niż załogi Przymierza).

Cytuj
Od samego początku towarzyszy nam również pytanie, które przewija się tu i tam w innych produkcjach science fiction. Czy jeśli twórca stworzy istotę inteligentniejszą i trwalszą od niego, dlaczego ta miałaby się go słuchać? Co jeśli dzieło również postanowi być twórcą?

Tu się zgodzę że miało to więcej sensu od bełkotu religijnego z Prometeusza, który miał poziom nastoletnich anty-teistycznych trolli z You Tube. Co nie znaczy że nie jest to robieniom z igły widły.. no ale lepsze to niż sprowadzenie przykładowej Neo Space Opery do poziomu Sci-Fi klasy B.. ugh.. jak mnie Prometeusz wpienia!

Cytuj
David awansuje na jednego z ciekawszych bohaterów serii, choć warto nadmienić że już w Prometeuszu dobrze się zapowiadał.

Tu się zgodzę, choć za razem należy zauważyć że to tzw. "kreskówkowy złoczyńca".

Cytuj
Często też będziemy mieli poczucie déjà vu, ponieważ niektóre motywy i sceny są wręcz przepisane z pierwszego i drugiego Obcego. A przez to film staje się strasznie przewidywalny, poza jednym czy dwoma ciekawymi zwrotami akcji, przez które szerzej otwierają się widzowi oczy.

Dlatego właśnie Carpenter poszedł w kino akcji..

Cytuj
Drażni mnie tylko fakt, że cała konstrukcja fabuły jest aż nazbyt znajoma. To jest sprawdzony schemat, który dostaliśmy już parę razy

No bo twórcy na siłę próbują odtworzyć pierwszy film.. to trochę jakby robić w każdej kolejnej części Gwiezdnych Wojen twist z "No, I'm your father". Obcy jest suspensem tylko raz.. tego nie da się powtórzyć o ile film nie ma co najmniej kilku dekad przerwy, ale i to tylko w obrębie nowych fanów (dlatego nie uważam tego za stricte wadę Przymierza czy Przebudzenia Mocy, ze szczególnym przykładem w postaci nowego Treka).

Cytuj
Przymierze jest tym dla Obcego, czym Przebudzenie Mocy dla innej osadzonej w kosmosie sagi, Gwiezdnych Wojen. W obu przypadkach mamy próbę przekalkowania pewnych elementów dobrze przyjętego oryginału, która ma dać obiecującą podstawę dla nowych pomysłów i rozwoju nowych postaci. Problem jednak, że tę kalkę mocno widać.

Pełna zgoda.. różnica tylko w tym że Przebudzenie Mocy przynajmniej nie upychało na siłę nawiązań do Prequel'ów których fani nie trawią, bo twórca nie chce się z tym faktem pogodzić.. Ridley Scott dostał syndromu Lucasa, ale w przeciwieństwie do tego drugiego wciąż ma za długą smycz.


Podsumowując nie odpowiedziałeś na postawione na początku pytanie? Choć zakładam że znamy już odpowiedź.. mnie film też się dość podobał z wyjątkiem tego co się działo na planecie, choć dokładnie.. do pierwowzorów mu daleko.

 6 
 : Maj 21, 2017, 14:30:37  
Zaczęty przez Wrathu - Nowe: wysłane przez Wrathu
Odnośnik do nowiny na Stronie Głównej
Tydzień temu swoją światową premierę miał najnowszy film Ridleya Scotta, Obcy: Przymierze. Oto pierwsza, z planowanych dwóch, schronowa recenzja tego filmu.

Podobał mi się pierwszy Obcy w reżyserii Ridleya Scotta (1979). Podobał trzeci nakręcony przez Davida Finchera (1992). Nie podobała mi się wizja Jamesa Camerona (Obcy: Decydujące Starcie, 1986), który z horroru zrobił film akcji. Groteskowe eksperymenty w Przebudzeniu (1997) i spotkaniach z Predatorem przemilczę. Jak w tym wszystkim odnajduje się Obcy: Przymierze i czy rzeczywiście jest lepszy od osadzonego 10 lat wcześniej Prometeusza (2012)?

Przeczytaj recenzję.

 7 
 : Maj 21, 2017, 11:00:50  
Zaczęty przez Rezro - Nowe: wysłane przez Rezro
Serialowa biografia Alberta Einsteina którego życie okazuje się być ciekawsze niż się wydaje.Serial zdecydowanie należy pochwalić za dwie rzeczy: Po pierwsze, jest nie tylko o życiu ale i nauce, choć sam Einstein słynął ze zdolności do obrazowania swoich teorii, więc nie powinno to dziwić. Dlatego też w mojej ocenie wypada on znacznie lepiej niż taka "Teoria Wszystkiego" gdzie tak naprawdę poza jego dramą nie dowiadujemy się nic więcej poza tym że "Hawking wielkim naukowcem był". Po drugie, serial jest też szczery nie ukrywając przed widzem wad wielkiego naukowca, co dobitnie obrazuje czwarty odcinek w którym w kontraście do rodziny Curie pokazane jest jak Einstein nie dał należytego kredytu swojej pierwszej żonie, również genialnej fizyczce Milevie Marić i że jego działania były w sporej części motywowane żądzą sławy. W sumie naprawdę solidny serial i chyba mój drugi ulubiony utwór tego typu po świetnej acz niedocenionej "Grze Tajemnic" (Imitation game).

Ocena 8/10

 8 
 : Maj 20, 2017, 17:18:11  
Zaczęty przez Sason - Nowe: wysłane przez Sajok
I znowu króciutkie pytanko Wink Da się ustawić domyślnie w GECKU, który plugin ma być zaczekowany jak wciskam za każdym razem ikonkę po Load Master/Plugin files?? Niby pierdoła, ale jednak męczy mnie już nieco ciągłe odklikiwanie tych domyślnie ustawionych pluginów.

 9 
 : Maj 19, 2017, 09:27:08  
Zaczęty przez nie wiem - Nowe: wysłane przez nie wiem

Nasi sojusznicy z Zakonu Świętego Płomienia po raz kolejny, jak co roku, zapraszają na organizowany przez nich konwent Zakonki. Oto krótka informacja od nich:


Zakonki to konwent postapokaliptyczny, organizowany przez Zakon Świętego Płomienia już od 10 lat.

W tym roku odbędzie się on w dniach 12-15 sierpnia 2017 w nowej lokalizacji: pod Brzegiem na terenie opuszczone bazy przy lotnisku w Skarbimierzu (około 50 km od Wrocławia). Zapraszamy wszystkich miłośników postapokaliptycznego świata, a przede wszystkim fanów kultowej serii Fallout. W planie atrakcji znajdą się spotkania autorskie ze środowiska Metro Uniwersum i Fabrycznej Zony;  konkursy, turnieje sponsorowane przez zaprzyjaźnione wydawnictwa i sklepy.

Zapraszamy serdecznie oraz przypominamy, że nasz konwent jest imprezą tylko dla osób pełnoletnich. Więcej informacji znajdą Państwo na naszej stronie konwentowej.


Strona konwentu

 10 
 : Maj 18, 2017, 19:46:15  
Zaczęty przez Rezro - Nowe: wysłane przez SebaSan1981
Bardzo dobra gra. Może nie ma zbyt wielu questów (pod tym względem Skyrim, Wiedźmin3 bija HZ na głowę) ale ogólnie gra się bardzo miodnie. Na poziomach trudności Normal i wyższych walki z maszynami są prawdziwym wyzwaniem. Dodatkowe smaczki to eksploracja ruin oraz technologicznie zaawansowanych "kotłów" stylem przypominających prace H.R.Gigera. Grafika rewelacyjna, aż dziw że PS4 dał radę to uciągnąć. Wspaniała muzyka, ciekawa historia. Mogę z czystym sumieniem polecić Horizon Zero Dawn każdemu miłośnikowi gier post-apo.

Strony: [1] 2 3 ... 10
Kanał RSS Trzynastego Schronu Postapokalipsa PL na Twitterze Trzynasty Schron na Facebooku Trzynasty Schron na Tumblr Trzynasty Schron na Instagramie Postapokalipsa bez ograniczeń! Radia Trzynastego Schronu na TubaFM Trzynasty Schron na YouTube
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!