Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout
Lipiec 22, 2018, 20:41:46 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Czy wiesz że... na Trzynastym Schronie wciąż działa system ankiet. Oddaj głos w aktualnej ankiecie
 
   Strona główna   Pomoc Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 10
 1 
 : Dzisiaj o 09:52:44 
Zaczęty przez Squonk - Nowe: wysłane przez Rezro
Nie płaczcie matki, to nie na darmo
Nad sejmem sztandar z czarną kokardą
Za chleb i wolność, i nową Polskę
Dawid Winiarski padł

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/piotr-misilo-sklada-do-szefa-mswia-interpelacje-ws-zatrzymania-winiarskiego-i/m1jeeze
Oczywiście przesadzam, ale już widać coraz wyraźniej że sprawy zmierzają w stronę Polskiego majdanu Precz z preczem?

 2 
 : Lipiec 20, 2018, 16:50:08  
Zaczęty przez Rezro - Nowe: wysłane przez Rezro
Biografia Johna "Jack'a" Whitesidea Parsonsa. Okultysty, marzyciela i co ważniejsze pioniera techniki rakietowej, będącego współzałożycielem Jet Propulsion Laboratory (główne laboratorium NASA jeśli ktoś nie wie).Seria jak na razie zapowiada się nieźle, sprytnie krążąc pomiędzy kwestiami technicznymi, osobistym życiem i wierzeniami bohatera. Ciekawym zabiegiem (choć stanowiącym pewną artystyczną interpretację) jest użycie techniki wizualizacji znanej z Czarnego Łabędzia. Z oceną poczekam jednak do końca.

 3 
 : Lipiec 19, 2018, 15:52:35  
Zaczęty przez Rezro - Nowe: wysłane przez Rezro
Tak jak Polska ma Ucho Prezesa tak i Ameryka ma swoją satyrę (swoją drogą sytuacja w obu krajach jest szokująco podobna).Na początku zacznijmy od tego że serial nie jest satyrą samego Trumpa. W końcu nie da się ośmieszyć klauna i serial dość szybko, przy wykorzystaniu faktycznych klipów wyborczych uzmysławia nam że najpotężniejszym krajem na świecie fatyczne rządzi autentyczny Homer Simpson. Z tego powodu serial nabija się z całej reszty (swoją drogą jego synowie są godni Beavis'a i Butt-head'a). Tu na przykład koniecznie warto zwrócić np. uwagę na Teda Cruise'a. Czyli kontrkandydata Trumpa w wyborach i warto sobie uzmysłowić tu fakt że samo zwycięstwo Trumpa nie było zaskoczeniem bowiem był on tym normal..niejszym. Tak, czy siak nie tłumaczy to jednak jego wystawienia czy zachowania np. Fox'a który spokojnie mógłby stawać w szranki wiarygodności z TVP.

Nie jest to szał, jest sporo zabawniejszych seriali, no ale sam fakt że jest.

 4 
 : Lipiec 19, 2018, 10:27:41  
Zaczęty przez Squonk - Nowe: wysłane przez Rezro
Festiwalu kuriozów ciąg dalszy. Trump odbija się jak kauczukowa piłeczka:
https://www.tvn24.pl/trump-krytykowany-po-szczycie-w-helsinkach-bialy-dom-odpowiada,854860,s.html

A trybunał niekonstytucyjny wyraża kolejne absurdalne wyroki, tym razem o ułaskawieniu samego siebie przez Dudę:
https://www.tvn24.pl/po-wyroku-trybunalu-konstytucyjnego-o-prawie-laski-prezydenta,854753,s.html

Tyle że ponownie, nawet jeśli Duda się ułaskawi, to i tak ułaskawienie należy się jedynie prawomocnie skazanym a ułaskawienie się nim w ogóle zaczęło się śledztwo to już w ogolę śmiech na sali.

Serio? Czy Giygas się przebudził że świat się zachowuje jak ludzie z Earthbound? Nie martwym ten, kto spoczywa wiekami

 5 
 : Lipiec 18, 2018, 19:24:06  
Zaczęty przez Squonk - Nowe: wysłane przez nie wiem
Też niewiele znam jego twórczości, ale "Nie mam ust a muszę krzyczeć" zrobiło na mnie piorunujące wrażenie za pierwszym i każdym kolejnym razem, gdy po nie sięgałem.

Jakby to powiedział Morbid: Arcychłosta!  Ordynus?

 6 
 : Lipiec 17, 2018, 15:46:55  
Zaczęty przez Squonk - Nowe: wysłane przez Rezro
No to okazuje się że wiarygodność Trumpa jest faktycznie bliska zeru. Po gromkich zapowiedziach o tym że nie pozwoliłby na aneksje Krymu, nie wspomniał nawet o tym na dywaniku Putina. Co więcej wywiał wielkie oburzenie w samych Stanach zaprzeczając ingerencji Rosji w wybory, co przypominam zostało dowiedzione i co przypominam nie miało ostatecznego wpływu na wynik wyborów po ręcznym przeliczniku kart. Trump nie miał więc nawet pragmatycznego powodu by zaprzeczać.

Tak czy siak, nie tylko Europa czuje się opuszczona przez kontrowersyjnego polityka, ale o ile do tej pory jedynie równi mu biznesmeni harcownicy sugerowali powiązanie tegoż z Rosyjskim wywiadem, to teraz nawet wysoko postawieni politycy zaczynają wyrażać takie sugestie. Po skandalicznym blamażu Amerykańskiego prezydenta, Amerykańskie służby nie były jeszcze tak ośmieszone i wpienione na głowę państwa jak za czasów Kennedy'ego.

https://www.tvn24.pl/eksperci-brookings-institution-o-spotkaniu-trumpa-z-putinem,854442,s.html
https://www.tvn24.pl/szef-wywiadu-krajowego-bedziemy-dostarczac-nieupiekszone-raporty,854329,s.html

No i z naszego podwórka:
https://www.tvn24.pl/sedzia-leon-kieres-zlozyl-zdanie-odrebne-do-wyroku-tk-ws-ulaskawienia,854364,s.html
Marionetkowy i działający nielegalnie Trybunał konstytucyjny stwierdzał ze Prezydent ma prawo ułaskawić kogoś kogo jeszcze prawomocnie nie skazano, zaprzeczając tym elementarnym zasadom logiki i praworządności. Chociaż od strony technicznej sprawa nie jest jakimś większym problemem bowiem sam fakt przyjęcia ułaskawienie jest tożsamy z przyznaniem się do winy (dlatego były przypadki że ludzie odmawiali przyjęcia tegoż). Jednak sam fakt że opinia Trybunału (nie był we właściwym składzie więc nie był to wyrok) jest porównywalna do zachowania Trumpa pozostaje wymowny.

 7 
 : Lipiec 17, 2018, 09:29:29  
Zaczęty przez lukaszmigura - Nowe: wysłane przez lukaszmigura
jeśli można, podzielę się moimi opiniami, tutaj znajdziecie moje recenzje książek

 8 
 : Lipiec 14, 2018, 11:14:48  
Zaczęty przez Rezro - Nowe: wysłane przez Rezro
Trochę spóźnione ale dopiero teraz dowiedziałem się że jest sequel.The Evil Within obok Alan Wake to jeden z niewielu dobrych wysoko budżetowych serii survival-horrorów jaka powstała po zapaści Silent Hill'a i Resident Evil. Akcja gry umieszczona jest po wydarzeniach z pierwszej części w której policjant Sebastian Castellanos wraz z dwoma partnerami zostaje uwięziony w dziwnej anomalii jaka powstała w zakładzie psychiatrycznym Beacon Mental Hospital, w związku z działalnością tajnej organizacji znanej jako Mobius. Tym razem Sebastian świadomie decyduje się na współpracę z organizacją która ma argument nie do odrzucenia. A mianowicie okazuje się że jego córka żyje.

Czas jednak na słonia w pokoju. Jak gra sprawdza się gdy twist jest już znany? Otóż.. lepiej? Jakkolwiek dziwnie to nie brzmi znajomość tego faktu pomaga w doświadczaniu gry bowiem oryginał cierpi na spory "Kojima effect", co znaczy to co się dzieje bywa czasem za dziwne co też może wyrwać gracza z klimatu. Jako że twist wyjaśnia dlaczego jest jak jest, automatycznie neguje to problem i gracz może łatwiej skoncentrować się na samym koszmarze jakiego doświadcza bohater. Jeśli ktoś tego nie wie to SPOILER:

W trakcie gry odkrywamy że bohater został uwięziony w wirtualnej rzeczywistości co też wyjaśnia całą psychodelię. Nie oznacza to jednak że nic mu nie grozi bowiem aparatura działa na poziomie podświadomym i jest w stanie jak najbardziej usmażyć mózg. Mobius stracił kontrolę nad systemem który dostał psychozy i próbuje użyć wszelkich dostępnych środków by dotrzeć do rdzenia systemu.

Tak czy siak o ile pierwsza gra była jedynie przeciętna, to jej kontynuacja wybija się naprawdę na poziom najlepszych 9/10 Polecam!

 9 
 : Lipiec 12, 2018, 18:34:49  
Zaczęty przez Squonk - Nowe: wysłane przez Rezro
No ostatnio to się działo Roll Eyes

Na początek dobre wieści:
https://www.tvn24.pl/trump-ja-bym-nie-pozwolil-na-aneksje-krymu,853246,s.html

Mimo obaw po rozmowie Trump-Putin Amerykański "szalony król" jak nazywają go tam politolodzy, zdecydował się zająć jednoznacznie antyrosyjskie stanowisko na szczycie NATO. Z przecieków wynika że Trump miał się tam spytać o Rosyjską próbę wpłynięcia na wybory w USA. Zważywszy że ci posiadają jednoznaczne na to dowody (jednak ponownie przeliczenie głosów i tak dało zwycięstwo Trumpowi) to jak mniemam Putin zapewne zgrywał Morawieckiego, co potwierdziło że wiarygodność Rosji równa jest wiarygodności PiS'u.

No ale niestety i mamy kolejne debilizmy w wykonaniu Nieprawych i Niesprawiedliwych.
https://www.tvn24.pl/poslowie-chca-wyeliminowac-kworum-ze-zgromadzen-sedziowskich,853252,s.html
To nawet nie zasługuje na komentarz Cenzura

https://www.tvn24.pl/general-mieczyslaw-gocul-o-systemie-obronnym-polski,853216,s.html
A tu nie lepiej. ASG WPiS

 10 
 : Lipiec 10, 2018, 14:26:35  
Zaczęty przez Rezro - Nowe: wysłane przez Rezro
No to Trzej Caballeros obejrzani i.. zdecydowanie jedna z najlepszych serii animowanych Disney'a w historii! Zabawna, przepełniona akcją, ładna, po prostu miodzio. Warto tu zauważyć że mimo nawiązań do klasyki seria czasem ociera się o dojrzalszy humor bardziej stylu Animaniaków. Relacja Donalda z jego dwoma przyjaciółmi jest zrealizowana świetnie. Obaj panowie są bardzo interesującymi postaciami. Towarzysząca im bogini przygody również jest bardzo mocną postacią. Nawet postacie pomocnicze dają radę, a konkretnie Arai.. która jest postacią z pierwowzoru i czymś czego nie da się wyśnić słowami, no i siostrzenice Daisy. April, May, and June nie odgrywają w serii bezpośredniej roli (nie są jak trojaczki z Duck Tales) ale są świetnym jej uzupełnieniem. Naprawdę szkoda że nie pojawiają się częściej w marce. No i w końcu złoczyńcy. Egomaniakalny milioner nieudacznik Baron Von Sheldgoose jest naprawdę zabawny, zaś jego przodek Lord Felldrake jest kombinacją kogoś autentycznie złego ale tak złego że aż zabawnego. Ich duo również daje radę.. znaczy trio bo jest jeszcze Leopold, który jest potworem ale takim bardo nietypowym. Jedyną postacią która w mojej ocenie odstaje od reszty jest niestety moja ulubiona postać, czyli Daisy. Ta odgrywa w serii bardzo małą rolę i niestety jest jak w klasyce, a nie współczesnych seriach, niestety jest więc nieco zbyt tipsiarska jak na mój gust.

Ogólnie polecam, 10/10 w kategorii serialów TV. A i jako bonus intro:
https://www.youtube.com/watch?v=eyvPVWt6sUM

Strony: [1] 2 3 ... 10
Kanał RSS Trzynastego Schronu Trzynasty Schron na Twitterze Trzynasty Schron na Facebooku Trzynasty Schron na Tumblr Trzynasty Schron na Instagramie Postapokalipsa bez ograniczeń! Radia Trzynastego Schronu na TubaFM Trzynasty Schron na YouTube
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!