Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout
Październik 22, 2017, 17:25:50 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Czy wiesz że... na Trzynastym Schronie wciąż działa system ankiet. Oddaj głos w aktualnej ankiecie
 
   Strona główna   Pomoc Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 10
 1 
 : Dzisiaj o 11:35:06 
Zaczęty przez Rezro - Nowe: wysłane przez Rezro
W sezonie drugim przechodzimy do początków ery internetowej. Po wielkim komercyjnym sukcesie "Giganta" okupionemu mnóstwem wysiłku i wyrzeczeń w skutek których nasze trio rozeszło się w różne strony świata. Firma która dała początek projektowi zostaje zasymilowana przez większego gracza. Cameron która wraz z działem informatycznym zrezygnowała z projektu z powodu różnicy zdań jeszcze przed jego ukończeniem, bierze się za prowadzenie domowej firmy dostarczającej gry online na Commodore 64 wraz z żoną Gordona. Ironicznie ambitna programistka sama musi zmierzyć się z ciężarem kierowania firmy gdy dotychczas sztywna pani domu odkrywa w siebie nutę artysty wraz z rozwojem platformy community (czatu). Gordon który osiągnął szczyt zostając dyrektorem firmy przed jej zamknięciem, postanawia powrócić do garażu borykając się jednak z kryzysem twórczości. Joe zaś po przeżyciu kolejnego załamania nerwowego po tym jak doprowadził do ruiny wiele żyć, postanawia skorzystać z okazji na budowę sieci serwerów. Ironicznie losy bohaterów ponownie zaczynają się splatać.

 2 
 : Październik 21, 2017, 23:35:05  
Zaczęty przez Squonk - Nowe: wysłane przez Rezro
W zasadzie arcydzieło kina i solidna mocno osobista recenzja. Dlatego nie chciałbym się czepiać, więc potraktujcie to jako uzupełnienie:

1) Jeśli chodzi wersje tego filmu to można podzielić je na dwie grupy. Wczesne i późne wydania. Wczesne wydania pomińmy bo są one wręcz niesławne jako przykład szkodliwego wpływu wydawców na sztukę (dodajmy że zmiany dotyczą zbędnego komentarza za rączkę tłumaczącego wszystko widzom, zbędnego rozszerzenia zakończenia i wycięcia kilku kluczowych scen które zmieniło sedno całości). Zaś późniejsza wersja Reżyserska i Ostateczna są jedynie słuszne i tylko je należy oglądać. Choć wersja Reżyserska nie została skompilowana przez Scotta to była robiona pod jego nadzorem i jest technicznie zgodna z wolą autora. Wersja Ostateczna jedynie uzupełnia poprzedniczkę o sceny "blood and boobs" z wersji międzynarodowej oraz zrekontrowano w niej kilka pomniejszych scen których nie udało się znaleźć w dostatecznej jakości przy oryginalnej kompilacji (np. rozszerzoną wersję słynnej sceny z jednorożcem).

2) Tłumaczenie tytułu tego filmu jest legendarnie chybione. Fakt faktem wtedy nie było jeszcze terminu bioandroidów i seria stosuje zamiast tego słowo replikant. Ale nazwanie syntetycznych ludzi androidami było wybitnie mylące. Zresztą sama recenzja o tym wspomina. Tak czy siak ze względu choćby na fakt że inżynieria genetyczna (biopunk) nie jest już dziś tak obca szerszej publice odbiór tego filmu jest znacznie lepszy niż dawniej.

3) Taka mała uwaga. Replikanci nie byli wcale pozbawieni duszy (wspomina się nawet że ograniczona żywotność była właśnie z powodu ryzyka tego typu). No ale fakt że byli postrzegani jako przedmioty sprawiał że tak uważano, co zresztą świadczy o stanie duszy faktycznych ludzi.

 3 
 : Październik 21, 2017, 22:11:41  
Zaczęty przez Squonk - Nowe: wysłane przez Squonk

Sporym eufemizmem byłoby powiedzieć, że goszczący jeszcze na ekranach kin film Blade Runner 2049 okazał się sukcesem. Finansowym - uściślając. Historia więc się powtórzyła, idąc tropem jakim przeszedł film...

Łowca androidów, film z 1982 roku w reżyserii Ridleya Scotta, z Harrisonem Fordem w roli głównej. Arcydzieło X muzy, klasyk kina fantastyczno-naukowego, uch, och, ach. I co najciekawsze: to wszystko jest prawda. Ale bym sam to zrozumiał, a nie sugerował się zdaniem innych, musiało minąć trochę lat. No i musiała pojawić się kontynuacja mająca trochę przekorny, ale merytorycznie uzasadniony dopisek 2049.

Cofnijmy się więc do czasów sprzed 35 lat.

Całość recenzji pod tym linkiem.

 4 
 : Październik 21, 2017, 19:13:28  
Zaczęty przez Squonk - Nowe: wysłane przez Squonk

Informacja prasowa od wydawcy gry fabularnej Afterbomb Madness.

Dalszy rozwój postapokaliptycznej gry fabularnej Afterbomb Madness stanął pod znakiem zapytania. Oficjalna strona zawiesiła działalność. Mimo to ten system RPG może dalej się rozwijać o ile przynajmniej garstka osób zechce go choćby symbolicznie wspierać. W tym celu został uruchomiony profil na Patronite patronite.pl/afterbomb. Można tam nieodpłatnie pobrać podręcznik oraz dodatki dostępne w formie PDF oraz obejrzeć filmy o RPG z kanału YouTube autora systemu.

Podsumowując, los gry Afterbomb Madness jest w rękach fanów.

 5 
 : Październik 20, 2017, 21:25:51  
Zaczęty przez Rezro - Nowe: wysłane przez Rezro
Fabularyzowana historia opowiadająca o okresie rewolucji związanej z pojawieniem się komputerów klasy PC i o walce jaką stoczyło wiele małych przedsiębiorstw z ówczesnymi tytanami rynku.Choć słynny IBM PC nie był technicznie pierwszym komputerem tej klasy, to był pierwszym opartym na otwartej architekturze co umożliwiło łatwe produkowanie do niego komponentów, co w dalszej kolejności zapewniło tej architekturze dominację na rynku (trwającej do pojawienia się UEFI). Jednak jak zwykło się błędnie uważać IBM nie uczynił tego z łaski bowiem próbowali oni żelazną pięścią trzymać kontrolę nad architekturą trzymając prawa do BIOSA, co jak się szybko okazało nie było wystarczające. Akcja serii koncentruje się na fikcyjnym projekcie i fikcyjnych ludziach, ale stanowi analogie do tego co się często naprawdę działo w tamtych czasach: Joe MacMillan był jednym z pracowników IBM który brał udał w pracach nad IBM PC i choć nie był on inżynierem to jednak miał wiedzę o pewnych wewnętrznych sprawach firmy. To on był inicjatorem projektu w którym wzięło udział również dwóch innych inżynierów: Gordon Clark, geniusz inżynierii ale i sfrustrowany ojciec rodziny który w młodości poniósł porażkę próbując z żoną czegoś podobnego, oraz genialna hackerka Cameron Howe która pokazała w ten sposób palec patriarchalnemu wtedy przemysłowi. Tak czy siak, ta trójka rozpoczyna grę na krawędzi nie tylko próbując sklonować konkurencje, ale ją pod każdym względem przebić. W dalszych zaś sezonach bohaterowie przechodzą przez kolejne etapy rozwoju przemysłu.

Dla geeków po prostu miód Inżynier nie wiem

 6 
 : Październik 13, 2017, 21:02:05  
Zaczęty przez sosenka - Nowe: wysłane przez sosenka
Ten sfall od timeslipa to go juz znam ale jest jeszcze jeden od crafty nazywa sie sfall2 i jest dużo lepszy ( ma więcej opcji konfiguracji oraz idealnie działa party controll )
Jedyny mały babol jaki odkryłem to ten w EPA dlatego pytam się z ciekawości czy ktoś go instalował i miał to samo co ja.

http://www.nma-fallout.com/threads/sfall-by-crafty-extented.205749/

 7 
 : Październik 12, 2017, 15:05:56  
Zaczęty przez Squonk - Nowe: wysłane przez Rezro
Oszałamiające widowisko, noszące tytuł Blade Runner 2049 od 6 października gości na ekranach polskich kin.

W tym miesiącu w kinach są aż trzy filmy które chcę obejrzeć. Z tym że pierwszy jest w wersji bez napisów, a dubbingu w przydatku tej serii nie trawię. Drugi z dupy wycofano choć chciała iść na niego cała moja rodzina (i tak to właśnie ten film) a trzeci to Marvel więc chyba go nie skopią. Tak czy siak serdeczne podziękowania dla piratów, skoro kino nie chce mojej kasy bo to co dają to szrot Czyść Schronkowi budę

Natomiast w sieci, konkretniej w serwisie YouTube, na kanale studia Warner Bros można zapoznać się z filmami, które mają za zadanie wprowadzić w świat nowego Łowcy androidów.

A no słyszałem o tym. Zdecydowanie lepsza robota niż animatrix który w większości był filerem bez żadnego sensu.

Blade Runner to dziś kultowe i ponadczasowe dzieło X muzy, które nie musi być już wyjaśnianie, tłumaczone i interpretowane w łopatologiczny sposób. Bowiem to wszystko robią rzeczy inspirowane nim. Patrząc na Blade Runner 2049 można już chyba powiedzieć to samo. Żadne wprowadzenia, czy wyjaśnienia mogą być zbędne, gdyż film bardzo blisko zbliża się do granicy dzieła absolutnego. No ale jeśli sam reżyser Denis Villeneuve zaprasza, to czemu nie skorzystać i nie obejrzeć.

Podpisuję się pod tą opinią. Zdecydowanie najlepszy film tego roku! Pochwalić też należy niezwykle sprawne zmodernizowanie klasycznego cyberpanku (technicznie to biopanku) do standardu neocyberpunku, bez równoczesnego retkonowania całości. Śmiało 11/10 Inżynier nie wiem

 8 
 : Październik 12, 2017, 11:48:58  
Zaczęty przez Rezro - Nowe: wysłane przez Rezro
Recenzja Nostalgia Critic'a filmu:
https://www.youtube.com/watch?v=lLN1FwiqGwc

 9 
 : Październik 11, 2017, 01:14:08  
Zaczęty przez Squonk - Nowe: wysłane przez Squonk
Konkurs Krüger + Prawo do zemsty - dla Honorowych Dawców Krwi ---> https://www.facebook.com/TrzynastySchron/posts/10159392241695293:0

Rozwiązanie konkursu ---> https://www.facebook.com/TrzynastySchron/posts/10159391913865293:0

 10 
 : Październik 11, 2017, 01:13:34  
Zaczęty przez Squonk - Nowe: wysłane przez Squonk
Konkurs Krüger + Prawo do zemsty - dla Honorowych Dawców Krwi ---> https://www.facebook.com/TrzynastySchron/posts/10159392241695293:0

Rozwiązanie konkursu ---> https://www.facebook.com/TrzynastySchron/posts/10159391913865293:0

Strony: [1] 2 3 ... 10
Kanał RSS Trzynastego Schronu Postapokalipsa PL na Twitterze Trzynasty Schron na Facebooku Trzynasty Schron na Tumblr Trzynasty Schron na Instagramie Postapokalipsa bez ograniczeń! Radia Trzynastego Schronu na TubaFM Trzynasty Schron na YouTube
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!